DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@sametyavuz Vietnam konsolosluğu 1 ayda 643 vize vermiş! İnanılır gibi değil. demek ki boş slot var ve DQ olan başvuralara yer ayırabiliyorlar. belki de çok birikmiş başvuruları vardı. Ama bu kadar fazla vize vermeleri bir ayda, çok ilginç.

• @tufank Peki bizim buradaki konsolosluk neden bu kadar yavas sizce? Sebebi ne olabilir? Pandemi yok vs vs....7-8 sene önce de mi böyleydi mesela? bu anlattiklarinizdan sonra Current olup 1.5 yıl randevu beklemek eziyet gibi inanılmaz bir zaman...Yani bu durumda AOS tabiiki....Bu boyle belirsiz ve suprizli olmamalı....bir deadline olmalı ve onu beklemeliyiz bu sekilde cok fazla belirsiz parametre var....

• Bu arada konusu geçtiği için belirtelim, ortalama aile çarpanı = aday sayısı x 1.5 kişi. Yani kabaca her bir aile için ortalama 2.5 vize basılıyor gibi düşünebilirsiniz. Bu durumda 10 vize verildiği bir durum muhtemelen 4 aile edecektir. (1 kişi bekar, 1 çocuksuz evli çift, 1 tek çocuklu çift, 1 iki çocuklu çift gibi)

İlaveten, sonuçta EW niteliksiz eleman vizesi olduğundan diğer Employment Based kategorilerine göre farklı. Çoğunluğu bekarlar, evli çiftler ya da maks tek çocuklu çiftler oluşturuyor gibi görünüyor bizim gruplarda. Bu durumda belki aileler ortalama 2 kişi civarı da olabilir, özellikle Türkiye'de. Buna göre aydan aya verilen vize sayısına göre kaç aile ya da kaç case'e vize verilmiş aşağı yukarı tahmin edebiliriz.

• ⭐⭐⭐

@emre911 evet katılıyorum, bu kategoride bekarlar / öğrenciler çoğunlukta olabilir. TR için ise dediğiniz senaryo daha muhtemelen Consular Processing tarafında.

Vietnam konsolosluğunun 1 ayda verdiği 643 vize sayısına ne demeli EW kategorisi için? Ağustos ayında 289 vize vermiş. Temmuz ayında 481.

Acaba ankara bu kadar vizeyi 5 yılda verebilir mi başvuru olsa? Bakalım göreceğiz. Vietnam oturma iznine mi baksak 🙂 Burada tanınan bir ayrıcalık mı var anlamadım.

• @tufank

Rüşvet çarkı olabilir. Bu konuda yine Vietnam veya benzeri bir ülkede rüşvetle vize verildiğini BDV'de konuşan Argo Visa'daki eski memur anlatmıştı. Yine bir sıkıntı var gibi duruyor.

• ⭐⭐⭐

@Koray283 bilemiyoruz maalesef. neden diğer konsolosluklar takır takır vize basarken bizde azar azar veriliyor anlamak mümkün değil.

• ⭐⭐⭐

@emre911 50’şer çocuklu aşiretler de vize almış olabilir 😃

• ⭐⭐

@tufank çok vize veren yere mi taşımak mantıklı acaba? O şehirler zaten çok başvuru olduğundan farklı ilerliyor.(meksika filipinler v.s de öyle ) Benim gördüğüm güney afrikada güzel ilerliyor. Vizesizlerden başlayıp vizelilere doğru taşıma denemesi yapılabilir.

• Bir ara sanki şey okudum max 4.7 yıl sürmüş gibilerinden....Simdi dusununce de her ay bu kadar az vize veriliyorsa 4.7 den cok daha uzun surmesi gerekmezmi mantıken?

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran az vize veren ve yoğunluğu az olan yerde olabilir ama bu bilgiyi göremediğimiz için yorum yapmak zor. ne kadar dosya var ilgili konsoloslukta bilmiyorum. bakalım takip edeceğiz süreci dediğiniz gibi, vizesiz ülkeleri denemek lazım önce. süreç ilerlesin bol bol bunları tartışırız.

• ⭐⭐⭐

@Koray283 her ülkenin yıllık %7 kotası var tüm EB kategorilerinde. Yani 140.000 vize varsa tüm kategorilerde bir ülke max 9800 vize alabiliyor o mali yıl içerisinde. Aslına bakarsanız şu aşamda ne kadar vize basılırsa bizim avantajımıza. hangi konsolosluk olduğu önemli değil. Çünkü bu şekilde hızlı vize bastıkları sürece backlog daha hızlı temizlenecek.

• @tufank doğru…12-14 ay gibi bir süremiz var önümüzde..ne kadar ilerlerse o kadar iyi ama sanki bunları elbet değerlendiriyorlardir ve hızlanması için birseyler yapacaklardir diye ümit ediyorum…forumda bu konu ile ilgili daha önce hiç bir grup oluşturulmamış mı? Başka başlık altında mı konuşulmuş hep?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 her kategori kendi altında konuşuyor belirli bir başlık yok. artık biz de burada tartışırız alternatifleri. dediğiniz gibi 12-14 ay süre var, bu sürede 10.000 limitine ne kadar yakın vize basılırsa ve "aile üyeleri sayısı" ne kadar düşük olursa bizim avantajımıza. bakalım süreci yakından takip edeceğiz.

• @tufank bu arada baska bir grupta asagidaki gibi bir bilgi oldugu söyleniyor…ne kadar doğrı bilemem ama Biden’in I-140 formu onaylanan herkese 5 yıllık çalışma vizesi verilmesi yönünde bir baskı oldugu söyleniyormuş…Aslı astarı nedir bilen varmı?IMG_4114.png

• ⭐⭐⭐

@Koray283 Hindistan medyası haberi yaymış aşağıya ekledim. Yalnız bu olursa AOS seçeneğini seçenler için erkenden ABD'ye yerleşme fırsatı sunar. Ancak ne kadar gerçekçi bilmiyorum, yine de güzel bir ihtimal. 10K kotası ile ilgili de güzel haberler bekliyoruz bakalım..

• @tufank Hintliler bile bizden iyi çalişiyor valla bravo🤣

• ⭐⭐⭐

@Koray283 bu iş kulis, devlet ilişkileri ile yürüyor 🙂 hintiler backlog'tan bizden fazla etkilendiği ve yakında tüm AOS başvurularının durma ihtimali olduğu için böyle bir yöntem / reform düşünmüşler kendilerine. tabi bunlar lobi, tavsiye niteliğinde 🙂 artık gelsin şu göçmen reformu, kota artışları ve yeni düzenlemeler..

• @tufank peki bu olursa artik çalişma izni icin visa bulletin e bakıpmayacak mı yani?
    Birde bu olursa sadece hintliler icin olmaz dimi herkese olur?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 evet bu olursa I-140 formu onay almış kişiler EAD başvurusu yapabilir ve onay alırsa 5 yıl boyunca çalışma hakkına sahip olur.

• @tufank cok güzel haber insallah olur👍

Benzer Başlıklar

• 1
  • 54
  • 2191
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.4k

| | | |