DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Forumda Dv2023 talihlilerinden mülakat alamayan kisilerin bazilarini okudum da hakkaten cok uzucu...Düsünsenize lottery i kazaniyorsun...1.5 yıl deli gibi ugrasiyorsun ama sıra gelmiyor ve gidemiyorsun...insan perisan olur valla...

• @Koray283 maalesef başka ülkelere dosya taşıma vize alma git gel yap masraf yap çoğu almış ama abd içinden aos yapan yada başka ülkede konsolosluktayken kota doldu denilerek verilmeyenler bile var. ben bu detayları bilmeden GC çıksa çok sevinirim diyordum ama şimdi çıksa onun stresi case numarasının önemi ds260 ankara performansı vs derken gene stres gene stres

• @mesut1905 Aynen...15.000 in altindakilere bir sekilde sıra gelmis ama 22.000 de olan biri var alamamis...dediginiz gibi sevinsen bir dert sevinmesen....baska ulkeye tasıma isi de bu sene cıktı daha once duymamıstım hic...

• ⭐⭐

Evet zaten bu zamana kadar çok kez senelik gc kotasını artırmak için tasarı hazırlanmış ama hiç geçmemiş. Senelik kotaya kesinlikle dokunmak istemiyorlar. Ama hiç bir şeyler olmasa da bir şeyler olacak diye düşünüyorum. Zira konu giderek kitleniyor. Ki EB5 te de aynı sıkıntı mevcut. Orda birde para kaybediyor devlet.
    Umarım hızlı şekilde çözülür, yıllardır gülmeyen talih yüzümüze güler. 🙂

Bir diğer olumsuz konu malesef Ankara ,bulunduğumuz coğrafya nedeniyle Türklere yeterince hizmet edemiyor. Şimdi bunun yanında Irak konsolosluğunun acil işler hariç kapanması durumu var.Ankaranın iş gücü yine artacaktır. Bizler için olumsuz bir durum.

Moral bozmak yok ama gerçeklerden de uzaklaşmadan süreci aklıselim şekilde yöneterek sonlandıracağız umarım. Herkese kolay gelsin.

@tufank, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@selamibasaran iyi haftalar, her hafta başında güzel bir haber var mı diye bakıyorum ama bu hafta da yok 🙂

Haziran 2023 tarihli (q1,q2 ve q3'ü içeren) vize bekleyen kişi sayısını gösteren raporu paylaşmıştım. I-140 onayı almış ve potansiyel vize almaya aday kişilerin sayısı. ( buna aile üyeleri dahil değil) Şu iletiyi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/392968

• CP yapicak arkadaslar konsolosluk sürecini kısaltmak icin baska ulkeye tasima gibi birsey yapabilirler mi? Bu konuda fikri olan varmi?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 oturma izniniz var ise taşımayı talep edebilirsiniz.

• Arkadaslar, araştirma asamasinda olanlar BDV New York ta Wendys poziyonu açmıs....her ne kadar NY ve cevresinde ilk etapta yasamak cok pahalı olsa da isteyenler bakabilir....

• ⭐⭐⭐

Daha önce Haziran 2023 tarihli FY 2023 Q3 raporunda yer alan I-140 onayı almış ve vize bekleyen kişi sayısını paylaşmıştım ( asıl başvuru sahibi sayıları, aile üyeleri hariç)

Belki analiz yapmamıza faydası olur diye geriye doğru giderek 2023 Q3 3. çeyrekten ( Haziran 2023) , 2020 mali yılı 1. çeyreğe (kasım 2019) kadar olan sayıları çıkardım. ( önemli başlıkların altını kırmızı ile çizdim ) . Daha da geriye gitmek istedim ancak aynı formatta bir rapor bulamadım. En son 2018 yılına ait benzer bir rapor buldum onu da en sona dahil ettim. Raporları bazen çeyrek dönemde bazen birkaç çeyreği birleştirerek yayınlamışlar. bir düzeni yok yani.

Bazı ülkelerin tabloda "rest of the world" sekmesinden ayrıldığını sonra tekrar birleştiğini görebilirsiniz. Bu %7 lik kotayı geçtiği zaman oluyor anladığım kadarıyla. Bazı raporlarda "Rest of the world" alanı boş yani 0. Buradaki sayılar nasıl "0" olabilir anlamış değilim, sanırım COVID döneminde yeni dosya işlenemediği için bu şekilde kalmış ama mevcut dosyaları bir şekilde eritmişler. (Özellikle April,2020'de 12598 dosyayı nasıl birkaç ayda nasıl 743'e düşürdüler ilginç). Üzerine henüz kafa yorup rakamları değerlendirmedim ama verilen vize sayıları ile birlikte vakit olduğunda tekrardan inceleyip yorumumu ekleyeceğim.

01_FY_2023_Q1_Q2_Q3.jpg

02_FY_2023_Q1_Q2.jpg

03_FY_2023_Q1.jpg

04_FY_2022_Q1_Q2_Q3_Q4.jpg

05_FY_2022_Q1_Q2.jpg

06_FY_2021_Q3_Q4.jpg

07_FY_2021_Q1_Q2.jpg

08_FY_2020_Q3_Q4.jpg

09_FY_2020_Q1_Q2.jpg

10_FY_2020_Q1.jpg

11_FY_2018.jpg

• ⭐⭐⭐

@serel Şu maddeyi BDV bize sağlıyorsa yani avukat gönderiyorsa harika olur ama büyük ihtimal göndermiyorlardır. Yine de mülakat günü bir avukat ile anlaşabiliriz riskleri azaltmak adına. Consular Processing'te mülakata avukat ile girmek mümkün değil ( zaten ihtiyaç olmayacağı için )

A7. Attorney can be present if Interview is scheduled. In the event of an interview at a local USCIS office, an attorney from our office canbe present at the interview. In contrast, an attorney will not be present at the immigrant visa interview if you choose consular processing.

• @tufank lc girişi için verdikleri cevapta şirketin evraklarını topladık avukata verdik inceleyip girişi yapacak gibi bişey söylediler. demek ki firma işlemlerine avukat atıyolar. bireysel talepler için avukat desteği sağlarlar mı hiç bilmyrm. vakti gelince sorulacak sorulardan bence de...

• ⭐⭐⭐

@serel muhtemelen sponsor şirketin avukatına vermişlerdir evrakları. Bendeki işlemlerde şirket avukatı değil yetkilisi bakıyordu, LC'yi dolduran kişi olarak o kişinin bilgileri geçiyordu.

Evet vakti gelince sorarız. Ek bir ücret bile olsa avukatla gitmek en sağlıksı..

• @tufank AOS seceneginde interview a giderken mi avukat olsun yanımızda diyorsunuz? Anlamadigimdan soruyorum neden yanımızda bir avukat olması faydamıza ki?

• @Koray283 bazı durumlarda avukat yetkisiyle sizin dosyanızı tekrar açtırıp o anda inceletebilirsiniz mesela...

• @serel Ben galiba bir seyi atliyorum...dosyayı tekrar açtırmak ile neyi kastediyorsunuz ? AOS seceneginde vize gorusmesine giderken yanımızda avukat olmasının bize artısı ne olabilir?

• @Koray283 şöyle bir deneyim okumuştum o şekilde cevaplayayım. Görüşme sırasında memur verilen cevapları yeterli görmeyip red vermiş vize talebine. Odadan çıkmışlar avukatları dışardaymış ve anlatmışlar durumu. Avukat kendi yetkisini kullanarak (şahısların taleplerine izin verilmiyor anladığım kafarıyla) dosyayı tekrar açtırıp tekrar avukatla görüşme talebinde bulunmuş. Ve vizeyi almışlar. Redditte okumuştum olabilecek her duruma karşı avukatla girin deniliyor genelde... sonradan itiraz hakkınız yine var tabii ki ama tekrar işlem sırasına girip bekliyosunuz avukat burda anında müdahale etmiş mesela...

• @serel @tufank Eb3 unskilled vize yi red edebiliyorlar mi? Ben yanlis biliyorum heralde...ayrica red alabilecek nasıl bir case olmus olabilir acaba? En basitinden kisi turist vizesi almis ve amerikaya girmis...hani olumsuz bisey olsa turist vizesi de alamazdi...hadi onu gectim bizim vize turumuzde red ediliyor mu? eğer cevap evet ise neden red ediliyor? veya sonrasinda ne yapiliyor acaba?

• ⭐⭐⭐

@Koray283 DV sürecinde mesala aktarılan deneyimlere göre avukat ile girenler görüşmeden hemen sonra onay talep ettikleri için yani bunu hızlandırmak istedikleri için vize kotası bitmeden işlemleri yetişti.

Bizim durumumuzda ise "iyi niyet (60 ya da 90 gün bekleme kuralı)" ile ilgili ve diğer konularda oluşabilecek sorunlara, bu işin prosedürünü bilen biri ile müdahale etmek ve mümkünse o an çözüme kavuşturmak açısından faydalı olacaktır. Haklarımızı biliyorsak ve tüm teknik konulara kendimiz cevap verebilecek kadar hakimsek avukatsız da girebiliriz. Ama bence olmasında fayda var.

• @tufank Ama bizim sürecimiz ile DV farklı değil mi?sonucta söylenenleri uygularsan (60 gün) sonrasinda red edilme gibi bir secenek varmi? BDV nin youtube videolarinda ve daha onceki yazismalarda bizim surecte red edilme (cok abuk bisey olmadiktan sonra) yok diye biliyorum...acaba bu red edilen kisinin hikayesi neydi bilen varmi?BDV bir avukat asistans hizmeti vermiyor bildigim kadariyla....sirf bir avukat ile gitmek bile min 1.000-1.500 usd ye mal olur yol vs...

• ⭐⭐⭐

@Koray283 bir önceki cevapta aktardığım gibi, ret alma olasılığı her zaman var. bu yüzden zaten riskleri tartışıyoruz. ama ret oranları bildiğim kadarıyla çok yüksek değil, yine rakamları kontrol ederim. B1/B2 vizesi normal şartlarda AOS yapmaya uygun bir vize türü değil yani "dual intent" bir vize değil. Ancak biz bu vizeyle ABD'ye turistik veya iş amacıyla giriş yaptıktan en az 60 veya 90 gün sonra niyetimizde bir değişiklik olursa elimizde olmayan nedenlerle, AOS'u bu şartlar altında yapabiliyoruz. ABD'ye girişte ben AOS yapmaya geldim diyemiyoruz, niyetimiz bu olmamalı girişte.

Benzer Başlıklar

• 2234
  • 4
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

43.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.0k

| | | |