DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selamibasaran kızlarınız ve siz ( belki geçmeyen şeyler sizi amerikada bekliyordur ) çok güzel bir hayat sürersiniz umarım

• I-140 approved olan kimse varmi burada?
    Yada bildiginiz hani CP secmis...I-140 approved ve türkiyede olan kimse varmi bildiginiz vs?

• ⭐⭐

@mesut1905 teşekkür ediyorum.Bir yola girdik.Süreç uzun. Yeni bir ülke yeni bir hayat, zor olacak ama, umarım başarabiliriz.

• @selamibasaran indirmden ziyade 'bir green cardda bizden olsun toplaşıp gelmişsiniz madem'dese çok iyi olurdu 😀

• ⭐⭐⭐

@serel bu arada sizin LC henüz doldurulmadı mı? “Estimated LC Filing Date” tarihi neydi işe başvururken?

• @tufank sanırım 16 ekimdi hala doldurulmadı. Bdv ye sorduk elimizden geleni yapıyoruz önümüzdeki günlerde çözülür dedi danışman 🤷♀️ ekim bitmeden halletseler çok güzel olurdu neyi bekliyorlar anlamış değiliz

• ⭐⭐⭐

@serel PWD ya da ilan süreci henüz tamamlanmamış olabilir. Eğer o süreçler tamamlandıysa sponsor sırayla dolduruyor olabilir formları, siz yine hatırlatın arada sponsora baskı yapsınlar bir an önce doldurmaları için.

• @tufank evet biz de aynı şeyleri düşündük o yüzden sorduk nedir durum diye hiç açıklama da yapmıyorlar. Bdv konusunda bizim şuan ki en önemli sorunumuz sürekli geçiştirmeleri daha önce de yazmıştım "hallederiiz" gibi bir tavırları var. Belki biz çok ayrıntıcıyız bilemiyorum. Bu hafta yine sorucaz bakalım ne diyecekler.

• ⭐⭐

Bizim EB3vize'de de bu ay girilmesi gereken LC'lerin Kasım ayına kalabileceği bilgisi verildi. Sponsor firmanın HR ve avukatı biraz ağır davranıyor denildi bakalım. Umarım bu ay içinde yapılır. Tüm bilgileri tekrardan teyitleştik.

• @Riethian cok enteresan. mantalıteleri cok garıp calısan bi ülke. ıscı sıkıntısı cekıyorlar. devlet boyle bır gocmenlık programı cıkartıyor. hem brokrasısı hem de fırmalar yavas davranıyor. agırdan alıyor. yanı sımdı ıstıyormusun, ıhtıyacın varmı? sankı gelmek ısteyen ınsanlar hem US brokrasısıne hem de fırmalara gonulsuz kabul ettırmıs gıbı gocmenlık programlarını. surec ıcerısınde bıle anlamsız beklemelerı mantık almıyor ılan safhası bıle 12 ay ıscı sıkıntısı ceken fırmaların verdıgı ılanlarla atlatılabılır mesela. her donem ıscı bulamayan fırmaya yenı kurulmus fırma ya da ılk defa ılan veren, tanıdıgına sponsor olan kucuk ısletme mantıgı ıle degerlendırılıyor gıbı .hadı bakalım bı ılan ver ıkı uc ay sonra gel bakalım demek cok mantıksız. az sayıda personel alan ya da ılk defa sponsor olacak kucuk ısletmeye tamamda ındeed , glassdoor da yıl boyu ılanı olup calısacak personel bulamayan fırmayı 2-3 ay brokrasıye bogup bugun gıt 3 ay sonra gel denınıyor. fırma evrakları doldurmakta yavas davranıyor, agırdan alıyor. yanı zaten basvurusunu yapacagın kısıler 3-4 sene boguluyor . bı an once baslatkı yol aslın ınsanlar gelsınler sana ıs gucu olsun senın de ıslerın gorulsun. asagı yukarı tum kurum ve sektorlerde bu yavaslık varmıs anlatılanlara gore .kredı kartı almak ıcın randevu, kart gelınce kartı aktıve etmek ıcın randevu alınıyor sonra banka memuru kartı alıp bankamatıkten vs aktıve edıyormus. bız uc banakacılık uygulamasını aynı anda kullanıp ıslem yapıyoruz mobılden. nasıp olurda gıdersek cok buyuk kultur soku olacak galıba amerıkan slow motıon brokrasısı ve mantalıtesı. devlette calısan bırı olarak bızım brokrası onlarınkıne gore guvercınle haberlesme vs fıber gıbı kalır.

• ⭐⭐

@deckerloki Geçenlerde @tufank LC submit edilen sayfanın ekran görüntüsünü paylaşmıştı. Abartısız 2000'lerin başından kalma bir web sayfası 🙂 Adamlarda "çalışıyorsa elleşme" kafası hakim 🙂 Gidelim de alışırız o yavaşlığa. Burada şahsen o kadar hızlı yaşıyorum ki ne hayattan keyif alıyorum ne yaşadığımdan bir şey anlıyorum 🙂 Bu konuda da aradığım şey orada sanırım. Biraz yavaşlık iyidir 🙂

• evet web sıtesını gordum.hayatın yavaslıgından zıyede. dusunce algorıtmaları cok enteresan. dosya bırıkmesı var dıye bahanalerı var. verdıklerı 10 k kontejyanın 8 bın kusuru dolmus. sırket ıscı bulamıyorum dıyor.basvurularda yavas ve gevsek davranıyor. buyuk elcılık vıze mulakatı vermıyor. sankı zorakı ıslıyor sıstem. barız tembeller.arkadas anlamıyorum kı abd ıs gucu acıgını kapatmak ıstıyormu ıstemıyormu, sırket bı an once ıscı gucunu calıstırıp subelerını faal turmak ıstıyormu ıstemıyormu. valla ben dosya bırıkmesı falan cok ınanmıyorum artık. ısın bahanesı. hayır 10 k kontejyanın dolar malesef dosyalar bı sonrakı yıla sarktı derler anlarım . kontejyan dolmamıs. 18*20 aya randevu verıyorlar. meksıka buyuk elcılıgı ankaranın 1 ayda verdıgı gocmen vızesını bır gunde verıyor. brezılya ve asya da bı ulke daha vardı delı gıbı vıze verıyor. ısteyınce oluyornoldu ankara yenı bınaya tasınınca daha cok vıze verecektı. vıze randevu surelerı uzadı.

• Merhaba iyi haftalar Bıden'ın uscıs de yeniliklere gideceği personel sayılarının artacağı birikmiş dosyalar için hızlandırmalar olacağı söyleniyor esas mesele itica ve meksika sınırından kaçak geçişler için aslında ama bizim alanı da etkiler mi bu durum

• ⭐⭐⭐

@mesut1905 dosyaları doldurulmuş ve vize almayı bekleyen kişilerin işlemlerinin hızlandırılması ve backlog'un temizlenmesi elbette faydamıza olur. bu kategori için ayrılmış 10k vize kotasında bir güncelleme yaparlarsa (yukarı yönlü ) asıl o zaman bize çok faydası olacaktır. EB3 kategorisinde yer alan "skilled" ve "professional" ile yakın bir kotaya sahip olmak ve family based vize kategorilerinden aktarılacak ek vize kotalarından faydalanma şansı, bu kategorideki işlemleri deyim yerindeyse "şahlandırır".
    bunlar tabi hayalimiz. kendimizi en kötüye hazırlayalım, iyi haberler gelirse daha çok sevinir, kötü haberler gelirse de fazla üzülmemiş oluruz 🙂

• @tufank evet ama bir hareketlilik bir söylemlerin olması bile sevindirici bence

• ⭐⭐

İyi haftalar, iyi günler EB3 severler. 🙂

H.R.1535 sayılı Eliminating Backlogs Act of 2023 yasası ile ilgili biraz araştırma yaptım bugün. 7 ay olmuş ama hala temsilciler meclisine gelmemiş. 2022'de de aynı senatör yine backlog için yasa tasarısı sunmuş ama oylanmamış yasa.(H. R. 9646) Süre yetmemiş anladığım.

İnternette biraz araştırınca bloglarda ve bazı sitelerde ,insanların temsilciler meclisine mektup yazmalarını istiyorlar. Çoğunluk ülke kotasına takılanlar ( ki bu yasa o kotaya takılanlara da çözüm) ve ülkede hali hazırda bir şekilde çalışan ve kartını alamamışlar için çözüm olacak deniyor.
    E tabii backlog azalınca bizimde caseleri etkileyecek bu yasa tasarısı. Bakalım yasalaşacak mı?
    Acaba bekleyen vize miktarı ne kadar?

@tufank, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@mesut1905 dosyaları doldurulmuş ve vize almayı bekleyen kişilerin işlemlerinin hızlandırılması ve backlog'un temizlenmesi elbette faydamıza olur. bu kategori için ayrılmış 10k vize kotasında bir güncelleme yaparlarsa (yukarı yönlü ) asıl o zaman bize çok faydası olacaktır. EB3 kategorisinde yer alan "skilled" ve "professional" ile yakın bir kotaya sahip olmak ve family based vize kategorilerinden aktarılacak ek vize kotalarından faydalanma şansı, bu kategorideki işlemleri deyim yerindeyse "şahlandırır".
    bunlar tabi hayalimiz. kendimizi en kötüye hazırlayalım, iyi haberler gelirse daha çok sevinir, kötü haberler gelirse de fazla üzülmemiş oluruz 🙂

• ⭐⭐⭐

@selamibasaran iyi haftalar, her hafta başında güzel bir haber var mı diye bakıyorum ama bu hafta da yok 🙂

Haziran 2023 tarihli (q1,q2 ve q3'ü içeren) vize bekleyen kişi sayısını gösteren raporu paylaşmıştım. I-140 onayı almış ve potansiyel vize almaya aday kişilerin sayısı. ( buna aile üyeleri dahil değil) Şu iletiyi inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/392968

• EB-2 NIW başlığını bitirdim 24 aydır randevu alamayn var... zaten Filistin'de ki katliam yüzünden psikolojim bozulmuştu yok randevu yok aos sıkıntısı iyice içim karardı. biraz uzklaşmak iyi gelecek sanırım

• ⭐⭐⭐

@serel her kategori kendi içerisinde mutlaka önemli ancak EB2 - NIW bizden biraz daha farklı ilerliyor. Bir işveren / sponsora ve LC'ye ihtiyaç yok bu kategoride. Bu nedenle değerlendirme süreci ve önceliği daha farklı olabilir, bu da süreyi etkiliyordur. Tabi bizim kategorinin önceliği nedir konsolosluğun gözünde, bunu bilemiyoruz. Ancak aylık / yıllık basılan vize sayılarını görebiliyoruz. Konsolosluk bazında vize kuyruğunu göremiyoruz.

• yanlış anlaşılmasın da tenis hocası adam O1'le kısa sürede giderken bizim bu kadar bekleyecek ve gidince kendi mesleğini değilde 1 sene vasıfsız çalışacak olmamız biraz sorgulanmalı.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 28
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

43.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.5k

| | | |