DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Günaydınlar 🙂 🙂 Herkesin rızkı belirli ölçüde verilmiş mühim olan o rızkla nasıl imtihan olduğun. Misal kimisinin elinin tersiyle iteceği parayla geçiniyorum buna rağmen birikim yapıyorum ve haziranda nasip olursa kurban keseceğim 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Hayatta 3-4 kira geliri olup, sohbet muhabbet için yalandan esnaf olanlara imrendiğim kadar kimseye imrenmedim 😄

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Allah kabul etsin inşallah şimdiden 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 Teşekkürler bence çağın sorunu kredi ve kredi kartları. Bunlara bulaşılınca ele geçen paranın bereketi kalmıyor

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Aslında bu enflasyon ortamında kredi kartları çok ama çok işe yaradı. Fakat artık onlara da düzenleme geliyor sanırım.

• ⭐⭐

Günaydın herkese

• @newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Atlantis00 Teşekkürler bence çağın sorunu kredi ve kredi kartları. Bunlara bulaşılınca ele geçen paranın bereketi kalmıyor

Çağin sorunu kredi karti değil aslinda. Çağin sorunu insanlarin kolay yol dan hizli bir şekilde para kazanmak istemeleri. Ve bu yöntem de kumara başvurmalari. Kumar oynuyarak birşeyleri elde edebileceklerini zannetmeleri. Özellikle gençler tarafinda kumar çokca yaygin ve gün geçtikçe birileri batiyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

@lawyergirl Günaydın

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Bakış açınız o kadar güzel ki. Sabah sabah neşemi yerine getirdiniz gerçekten. Hayırlı bol kazançlarınız olsun inşallah 🌼

• @HilalÜstün Haklısınız, ekonomik durum şu an kötü; ama ne zaman iyiydi ki? Faizler 0,69 olduğunda piyasanın %20 fazlasına ev alanlar az ödedikleri faizin yerine eve fazla para ödediler. Pandemi içerisinde eşimin annesi için telefonda 440.000e anlaştığımız ama kısıtlamalar gereği gidip sözleşme yapamadığımız ev 1 Haziran günü kısıtlamalar kaldırılıp 0,69 faiz gelince 2 Haziran'da 550.000'e satıldı (Şu an 6 milyon).

Her dönemin kendince bir zorluğu vardır, 2010'da öğretmen olanlar da öyle yaşıyorlardı, merak etmeyin o dönem de ev kurmak, taşınmak zordu. Aileden destek alabiliyorsanız ne ala; ama alamıyorsanız veya alma imkanınız yoksa yapabileceğiniz bir şey yok, göbeğinizi kendiniz kesmelisiniz.

Size tavsiyem kendinize ait olmayan menkul/gayrımenkul üzerine plan kurmayın. Tasarruf hakkı sizde değil, nasıl kullanılacağının kararını da siz veremezsiniz. Aynı şekilde size ait olan bir mülk için de başkalarının tasarruf kullanmasına müsade etmeyin, herkesten fikir alın ama kararı siz verin.

• ⭐⭐

@lawyergirl Günaydın

• ⭐⭐

@gtx295 Kumardan para kazanan şahsen ben görmedim şimdiye kadar, eğer kazanan varsa da zaten tekrar oynarsa kazandığından fazlasını kaybedecektir. Bak millet milli piyangodan bir kumardan kazanabileceğinden fazla kazanıyor 2 sene sonra bir bakıyorsun tüm paralar uçmuş 😁

• ⭐⭐

@Atlantis00 Rızk konusunda endişe etmemek lazım Allah ben kullarımın rızkına kefilim diyor, en basit örnek millet hamile karısıyla, 3-4 çocuğuyla sınırdan geçiyor kısıtlı maddi imkanıyla bir şekilde ev buluyor iş buluyor aç kalmıyor, sokakta yatan evsizler bile kendi seçimleri olmasına rağmen karnını doyurabiliyor. Kimileri rızkla imtihan ediliyor onlara bir şey diyemem ama dünyada herkese yetecek kadar besin var kimi ülkeler çok israf ediyor orası ayrı 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Dünyada ki en tehlikeli ve insanın kendine hakareti sayılabilecek şey bence birileri ile kendimi yarışa sokmak. Bir nevi at yarışı misali orada ki binilen at gibi oluyprsun fakat farkında değilsin. Sadece kendine hakaret ediyorsun. İnsanoğlu bazen bu duyguya çok kapılıyor. Elindekilerin değerini de bilmiyor bu yüzden. 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 Valla bende eskiden en iyisi olcam en çok kazananı olcam felan derdim de şimdi bitti o hırsım. En iyisi olmadan da en çok kazanmadan da mutlu olabiliyorsun çünkü.

GC çıksın hedefim bildiğin bike dasher olmak aşağıya bırakıyorum videosunu, mis gibi iş saatliği 20 dolardan fazlaya geliyor doordash ile aynı. Millet hamburgercide çalışıp ailesine bakabiliyor ben zaten çok harcayan birisi değilim her türlü yeter bana. Şimdi gidenlerin hepsi tır şoförü oluyor yüksek kazanç var diye de neden sevmediğim bir işi yapayım ki 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Allah bütün hayallerimizi, hedeflerimizi kolaylıkla gerçekleştirmeyi nasip etsin bize 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 Amin İnşallah şu ramazan ayını da bir atlatalım geriye pek bir gün kalmayacak sayaç sonunda buradan birkaç kişiyi uğurlamış olacağız

• @newbie97 umarım aramızdan çok kişi ayrılır. Geçen sene yok denecek kadar azdı.

• ⭐⭐

@elifdem Amin inşallah 🙏

• Pazar pazar çalışılır mı Amerika’da çalışsam gam yemem:))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

168

42.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.6k

| | | |