DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efes22 Günaydın abi size sonsuz katılıyorum. inşallah hepimiz için hayırlısı olur. herkese bol şans

• @Emre-Kurtulmuş Fotoğraflar biyometrik, zor olmaz da vakit alır, böyle bir şeyi yapmadıklarına göre genel kural olarak kendileri de DV başvurusunu göçmenlik başvurusu olarak kabul etmiyorlar. Zira yasal olarak da kabul etmemeleri gerekir.

• ⭐⭐

@Ufuk-Sener Günaydın, evet burdayız 🙂

• Günaydın hala kahveye alışamadım Çay ile açıyoruz her zaman ki gibi 🙂

• İş yerimde 2 sene dolacak nerdeyse hala bi kahve düzeni oluşturamadım 🙂

• @hasnotben Ben sabah 9 da çay ile başlarım 10 da bi Türk kahvesi ardından akşam 5 e kadar çay ile devam ederim. Sizce çok mu? Amerikada idris ustayı takip ederim oda mesela çok kahve içer 3 dolar tanesi large :))

• @Ufuk-Sener Ben çayı çok zararlı buluyorum. İleri yaşlarda kalp sağlığı açısından zararlı. Kararında içilen kahve hem keyifli hem de faydalı.

• ⭐⭐

@olcay54 Günaydınlar benim o günkü ruh halime göre değişiyor ne ile başladığım

• ⭐⭐

@Ufuk-Sener Musa usta var İdris in yakınıydı oda hot dogu 3 dolara satıyor regular olanı
    1 çay 1 hot dog 6 dolar... Şimdi üşenmesem çay-simit hesabına çevirirdim bu işi 😁

O kadar çay içmeyin çeşitlendirin mesela bitki çayları ekleyin

• @newbie97 kaşar musa mı :))

• 6 ayda bir düzenli kontrol yaptırırım check up gibi komple kan tahlili sigarada var akciğer röntgen v.s. erken teşhis önemli sonuçta Allah sağlığımızı bozmasın çay kahve Türk kahvesi karıştırıp akşamı ediyorum @newbie97 günde 6 dolardan 4 kişilik bir aile 30 günde 720 dolar yapar ki doymassın bile eeyyyyy biden şakamısın adamlar aç aç :))

• @newbie97 musa usta idris usta v.s. diğerleri adamlar gözü karartmış gemiden atlayıp kaçmışlar zamanında ve öyle tipler diyorum biz kendimize yazık etmişiz adam bi ingilizce konuşuyor hot dog dükkanına polis ekipleri geliyor şakır şakır şeriflerle konuşuyor vallahi :))

• @newbie97 güzel şerbetli tatlı yaparım zaten aklımın bir köşesinde food truck var oraya ekleyebilirim

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Herkese günaydın. 80 ler de eriyip gidiyor :))

Gunaydin. O yil bu yil olucak hepimizi mutlu bir bahar karsilayacak 🙂

• Yasaklı

@Ufuk-Sener, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@newbie97 musa usta idris usta v.s. diğerleri adamlar gözü karartmış gemiden atlayıp kaçmışlar zamanında ve öyle tipler diyorum biz kendimize yazık etmişiz adam bi ingilizce konuşuyor hot dog dükkanına polis ekipleri geliyor şakır şakır şeriflerle konuşuyor vallahi :))

Instagramim da olan arkadaşlar bilir. Buradan da bir kaç kişi var. Orlando’ da sherif ile story atmıştım. Yahudi imiş. Yahudi müslüman muhabbeti yaptık 15 dakika. Ikimiz de alay seviye deydik, muhabbetin gidiş şeklini siz düşünün.

Tallahassee’ de downtown’ da bir siyahi polis ile uzun uzun sohbet ettik. Adamın karnına yumruk attım yüzüne gülerek. Turistim ben polisleri çok severim dedim. Boynuma sarılıp “Bro derin sularda yuzuyorsun” gibi bir espri yaptı gülerek. Sen nasıl Ortadoğu dan geldin, İngilizce’ n bu avanaklardan daha iyi dedi bana. Türkiye’ nin Ortadoğu da olmadığını anlattım uzun uzun 😂

2 sezon denizde calistigim ve yabancılarla sohbet ettiğim için bu seviyeye geldi dilim. Alt yapınız varsa çok hızlı ilerliyor.

Houston’ da gayborhood da bir bara götürdü kız arkadaşım beni. Ben tabi başlarda çözemediğim için herkesle haşır neşir oldum. 😂 Dilini geliştir, bunlar çok arkadaş canlısıdır dedi. 😂 short talk muhabbeti vardı. 2 saatte 20 den fazla kişiyle arkadaş oldum. Kız arkadaşım Türkiye’ derken İngilizce hocamdı. 6 ay özel ders almıştım. O da, gittiğimiz ev partisindeki diğer arkadaşları da Türkiye’ den gelenlerin hatta İngilizcem var diyenlerin bile İngilizcesi yok. Baya şakıyorsun helal olsun falan dediler.

Hiç bir yerde muhabbetten geri kalmadım. Hatta öyle şakalaşmaları içinde buldum ki kendimi ya turist değilsin ya da eğitimin üst seviye falan diye yorumladılar.

Bu arada İngilizce’ m B1-B2 arası bisey. Pek öyle üst seviye bir İngilizcem de yok. Sadece zamanında altyapıyı sağlam attığım için hızlı ilerliyor. Bu kadar büyütmeyin üstüne düşerseniz oluyor.

Sortifikeyt yerine sortifikit demek gibi doğru pronounce etmeye başladığınızda karşı taraf İngilizcenizin zayıf olduğu hissine kapılmıyor mesela. Ben her duyduğum yeni kelimenin telaffuzuna ve sözlük anlamlarını bakarım. Güzel bir ilerleme taktiği. Ama öyle Google çeviri ile değil. Kendinize güzel bir sözlük alın.

Her zaman söylerim. İngilizce öğrenmek kolay sadece eğilim isteyen bir şey. Gerçekten öğrenmek/konuşmak isterseniz oluyor. Bir eşik var. O eşiği astığınızda devamı geliyor.

• Merhaba herkese, ben foruma yeni katıldım, bu sene ilk defa çekilişe katıldım. Tek umudum bu ülkeden gidebilmek. Ancak çekiliş çıkmazsa statü değişikliği diye bir şey oluyormuş, bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Amerika'da kalıcı oturum alabilmenin tek yolu green cart mı?

• ⭐⭐

@Ufuk-Sener Twitch teyken izliyordum musa yı şimdi tiktok a geçmiş başına gelmeyen kalmamış adamın evine girip darp edip parasını çalmışlar adam kız bulacağım diye tiktok a geçti başına gelmeyen kalmadı

• ⭐⭐

@Ufuk-Sener Şaka bir yana 3-4 dolara hot dog sata sata ev aldı kızartma yağı felan vasattı yani kaliteli hijyenik değildi birde. Günde 200-300 dolar felan yapıyordu aldığı evde 75 bin dolarlıktı sanırım

• @newbie97 evet 75 bin dolara ev aldı ama baya bitik harabe bir evdi Maryland eyaleti Baltimore şehrinde.

• @Ping-PONG Alt yapısı olmayanlar için ne önerirsiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.4k

| | | |