DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Riethian mutlaka farkı var ama geçen sene yapılan gırgır şamatanın da bu sene yarısı bile yapılmadı , bu tür faktörler var ayrıca başvurmaktan sıkılmış , ve gereksiz heyecan yaşamamak için foruma artık uğramayan bir çok kişi var

• ⭐⭐

@Cycraft Evet biliyorum , her yerde greencard muhabbeti vardı

• @hdemircanusa, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Cycraft Evet biliyorum , her yerde greencard muhabbeti vardı

bakalım bu sene çok az çevremde geçen sene 10 kişi başvurmuştu bu sene o 10 kişiden 3'u tekrar başvurdu etkiler umarım diyelim de bizi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arda-Yılmaz bu forumun dışında başka hiçbir yere bakma çünkü yalan yanlış bilgiler ile dolarsın sonra da yanlış yol izlersin. Şimdi sana adım adım gidelim. Sen yada nişanlına çıktı diyelim. Çıktığı zaman ikinizde bekarsınız. Ondan dolayı kime çıktıysa sadece KENDİSİ için formu dolduracaksınız. Yani sana çıktıysa onun için form dolduramazsın. Nişanlına çıktı ozaman sadece kendisi ds260 formu dolduracak. Ne zamana kadar bekleyeceksiniz. Hanginiz için mülakat maili geldiği zaman işte ozaman adım atma zamanıdır. Yani mülakat maili geldiği zaman daha önceden evlendiğiniz için artık bir aile olduğunuz için kazanan kişi KCC mail atıyor. Benim ds260 formumu açar mısınız. Yani ben güncellemek istiyorum diyorsunuz. İşte ozaman kazanan kişi bekar olan medeni durumunu evli olarak yapıyor. Sonra eşinin bilgilerini giriyorsunuz. Daha sonra da tekrar giriş yapınca bu sefer eşin için numaranın sonuna -1 ekleyerek eşinin bilgilerini girerek 2. bir ds260 dolduracaksınız. Bu şekilde tekrar yükleyceksiniz. Mülakat tarihi gideceğiniz zaman işte oraya giden kişiler gibi gitmeyeceksiniz evraklar konusunda. Söz - nişan - evlilik gibi olayların sadece green kart için değil gerçek sevgi içinde olduğunu ispat etmen gerekiyor. Ondan dolayı mektup - whatsapp yazışmaları - resimler videolar gibi elinde ispat etmek için ne kadar belge varsa götüreceksin.

• @mert0653 other travel documents seçeneği var onu seçeceksiniz gerisi ayvalik10'un anlattığı gibi

• @Darko gelir vergisi alınmaz derken, maaştan hiçbir vergi verilmiyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-4 amerika da iki tane vergi var. Oturduğun eyaletin vergisi bir de amerika hükümetin aldığı vergi vardır. Sen sadece hükümet için vergi veriyorsun. Eyalet vergisi (gelir vergisi dediği olay) vermiyorsun

• @ayvalik10 maaştan vergi alan hangisi, oturduğun yermi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Murat-4 maaşından vergi verdiğin yer federal vergi yani tax giving dönemi diye ismi geçer eski de olsa @knnrn tek tek adım adım bunun paylaşımını yapmıştı.

• Bu sene geçen seneki kadar başvuru yok sanırım.

• Ds260 formunda sağlık çalışanı mısın diye bir meslek sorusu var. Yesilpasaportlu olmak ya da sağlıkçı olmanın istatiksel olarak bilinen bir avantajı var mı

• @Murat-4 Her eyalete göre bu vergiler değişiyor.
    Bazı eyaletler'de maaştan vergi alınmıyor, aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

Amerika Birleşik Devletleri'nde gelir vergisi alınmayan eyaletler şunlardır:

1. Alaska
    2. Florida
    3. Nevada
    4. Güney Dakota
    5. Teksas
    6. Washington
    7. Wyoming.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@minion_2 hiçbir faydası yok herkes birdir.

• Bu arada Houston'da evler baya uygun görünüyor, muhtemelen Amerika'ya yeni gelenler hayat pahalılığı düşük olduğu için ilk buralara geliyor.
    200k altı mortage ile yüzde 20 peşin ödemeyle 1000 dolar gibi bir aylık ödemeyle ev sahibi olunabiliniyor. Biraz chatgpt ile hesaplama yaptırdım 🙂

Örnek evler:

1.jpg
    2.jpg
    3.jpg
    4.jpg

• @ayvalik10 Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Peki evlilik için şuan ki normal planımız eylül gibi card çıktığı takdirde evlenmek için ne zaman harekete geçmeliyim mülakat maili gelmeden ne kadar önce evlenmiş olmalıyım veya o güzel mail tahminen ne zaman gelmeye başlıyor :)))

• @Darko, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Bu arada Houston'da evler baya uygun görünüyor, muhtemelen Amerika'ya yeni gelenler hayat pahalılığı düşük olduğu için ilk buralara geliyor.
    200k altı mortage ile yüzde 20 peşin ödemeyle 1000 dolar gibi bir aylık ödemeyle ev sahibi olunabiliniyor. Biraz chatgpt ile hesaplama yaptırdım 🙂

Örnek evler:

1.jpg
    2.jpg
    3.jpg
    4.jpg

araziyi satın alamama olayı vardı bazı yerlerde ilanlardaki evlerde varmı o

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Arda-Yılmaz dünya da tüm ülkeler de mülakatlar 1 ekim itibaren başlar. Yani 2024 yılında çekilişi kazanmış bir kişi 30 eylüle kadar dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun konsolosluğa gidip mülakat sonrasında pasaportuna vize basılması gerekiyor. Evlilik kaç gün öncesi oalcak diye bir kural kaide yok. Ayrıca ankara da mülakat tarihi gelmiyor. 1 ekimden itibaren mülakata başlıyor ancak devamı yok. 3 yıldır bu şekilde inanılmaz bir şekilde mağdur oluyor insanlar. O yüzden senin çıkacak numaran 500 altında ise eylül de evlenirsin.

• Green Card çekilişini kazanıp 6. ayımda yeşilliğin bol olduğu tenha bir parkta banka oturup "arkadaşlar Amerika'da 6. ayım" konulu kısa video çekmek için son 2 gün..
    Bu arada asla youtube çekemem o ayrı ama çekene saygım da sonsuz..

• Benim de yaşamak istediğim bölgenin özelliklerinin şöyle olmasını istiyorum: ''Doğal afetlerden uzak (deprem, kasırga vb.), vahşi hayvanlardan uzak (timsah gibi) '' Amerika'da böyle bir bölge var mı önerebileceğiniz?

• @mamo32 Boston MA

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.5k

| | | |