Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @selamibasaran Böyle deneyimleri olan var mıdır acaba forumda bi karıştırayım sayfaları bakalım..

• @Yıldıray81 çok var 🙂

• @Yıldıray81 Biz oğlum için 55k ya cafe alarak e2 statüsü aldık 2023 Ekim de, premium proses yapmadan 10 günde geldi statü onayı

• ⭐⭐

@Yıldıray81 forumda bu konuyla alakalı çok deneyim var. @EasternStar ve @Müberra-Dikici zaten yazmışlar. Youtube içerisinde de bir çok içerik var.

• ⭐⭐

@ayvalik10 evet aynen 👍

• ⭐⭐

@Yıldıray81 Aynen öyle , bahsettiğim kişiyi, sevgili @ayvalik10 hemen üstte paylaştı

• ⭐⭐

@Riethian yarın atasehirdeyiz 🙂

• @Müberra-Dikici Müberra hanım eğer özel değilse bu miktarda birikimi nasıl yaptınız acaba? Ya da bu miktarı kafe almaya ayıracak birikimi de diyebilriz. Eğer buradan paylaşmak istemezseniz özelden de yazabilirsinz 🙂

• çıkmasa dert çıksa ayrı dert öyle bişey işte bu green card

• ⭐⭐ Yasaklı

@İsmail-Burak-Akçakaya-0 Valla sizin de derdiniz ayrı tabii. Hatta çok çok zor ama az bir süre kaldığı için bizim umut tavanlarda tabii. Sizi çok iyi anlıyoruz desek yalan söylemiş oluruz. O yüzden Allah sizin de mülakat alıp gitmenizi bize de çekilişi kazanıp vizemizi alıp gitmemizi nasip etsin bu sene 🙂

• Son 14 güne girmiş olduk ama heyecanlanamıyorum.

• ⭐⭐⭐

@Yıldıray81 500K bahsettiğiniz E2 değil EB5 yatırımcı vizesi ama onun limitide 500K üstüne çıkarıldı tam hatırlamıyorum rakamı şu andada

• Türkiyede en cok bıkkınlık gelen nokta komsu gürültüleri ve mahallelerdeki sıkıntılar
    Abddeki single houselar en büyük hayalim gecen sene olmadi,bu senede basvurdum olmayacak belki 5 belki 15 sene daha bekleyecegim belkide fazlasi ama ömrüm yettigince basvurmaya devam edecegim NEVER GIVE UP

image.png

• Valla YouTube'da bir çok genç, yaşlı ve evli çift youtuber sayfası takip ediyorum. Ama son zamanlarda özellikle geçen sene ve bu sene( daha çok) ya tırcı oldu hepsi yada IT veya teknoloji bölümü olarak videolar çekiliyor. Delivery yada mesleği olmayan insanların yapacağı işlerin videosu yok denilecek kadar az.

Türkiye'de Üniversite mezunu olsan bile denklik olmuyor. Mesela eşim Muhasebe mezunu ama oraya gidince denklik alması gerekecektir. Benimde işletme mesela benimde yok. Oraya gidince mecbur ilk 1-2 yıl daha normal basit işler yapmak zorunda kalacağız. Ki eminim ki istisnalar ve sağlam yatırımı olanlar hariç Delivery, Amazon Flex , Amazon Depo veya en kötü Mc Donalds veya Starbuck tarzı yerlere girecek. Evli çocuklu olamayanlar tabi kendine ve psikolojisine güveniyorsa Tırcı olur.

Kısacası bende artık YouTube'dan eski zevki alamıyorum. Zaten 5 senedir çoğu yeri, sigorta,vergi gibi şeyleri ezberledim. Hatta Zillow sayesinde emlakçı gibi bir çok eyaletin şehirlerinde ki kira fiyat aralığını biliyorum. Yabancı bir kaç YouTuber dışında Türk tayfa izlenmemeye başlandı. Destek olsun diye izlemediğim ama açıp izlenme kazandırıp yorum ve beğeni atıyorum ama videoyu beğendiğim için değil bir mücadele içinde oldukları için.

2-3 tanede garip Türk var onlarda Amerika'da olup burası bitti artık gelinmez. Burada yaşam zannettiğiniz gibi değil. Şöyle kötü böyle berbat diyip hala orada yaşayan tipler onlarada bol bol dislike atıyorum 😂

Burayı çok uzun zamandır üye olmadan takip ettim hep. Bu sene üye olasım geldi. Ama 4-5 konuda yorum yazdım baktım her yazdığım aykırı görünüp fikir ayrılıkları yüzünden tartışmaya yakın şeyler oldu. Buraya da yazmamaya başladım.

Az kaldı ama eskisi gibi heyecanlı değilim. Çıkarsa gideriz modundayım.
    İnşallah kalbi ve aklı ile isteyen kişilere çıkar. Özellikle küçük çocuğu olan aile yada 20 yaşlarda gençlere çünkü kurtulacak hayatlar bunlar gibi geliyor.
    Herkese iyi akşamlar 🙏

• ⭐⭐

@treystoom Herkes tırcı oluyor iyi para var diye, şehirlerarası tırcılık yapıyorlar acaba şehiriçi ne kadar kazandırıyor bilmiyorum ama evli çiftler şehiriçi yapabilir iyi kazandırıyorsa

• ⭐⭐ Yasaklı

@Sea Hocam Türkiye de en büyük bıkkınlık bence komşu gürültüsü vs. Değil. Bakın bunu yazarken bile şu an yan dairemde ki yaşlı çiftin bütün konuştuklarını duyabiliyorum. Televizyon sesleri bile geliyor bazen o derece. Evet aşırı rahatsız edici, iğrenç bir şey ve çok tartışmışlığım var bu yüzden fakat bence asıl bıkkınlık ev ve kira fiyatları hocam. Hani gider duvarıma çok işe yaramasa bile ses yalıtımı yaptırırım. Hatta gerekirse ev satar ya da kiracı isem ayrı eve çıkmaya çalışırım bir çözümü illa ki oluyor fakat artan ev ve kira fiyatlarının çözümü ne yazık ki olmuyor. Olacak gibi de durmuyor açıkçası. Bence şu an bu ülkenin önünde ki en büyük kriz bu ve bu olmaya devam edecek. Tıpkı Amerika'da ki gibi birçok evsiz göreceğiz sokaklarda ne yazık ki. Emekli maaşının 10 bin, asgari ücretin 17 bin olduğu ülkede en düşük kira neresi olursa olsun 10 bin ise büyük sıkıntılar olacak demektir. Fakat size de çok ama çok hak veriyorum komşu gürültüsü hakkında. Özellikle üniversite de kiraladığım evde yanda ki çocukla en son kavga etmeye gittiğimde kapıyı açmamıştı 😄 Neler yaşadığımı siz düşünün 😄😄

• ⭐⭐

@Atlantis00 O konuda en mağdur benim mesela sabah 5 de yattım dün 😃 ev taşımayla ev değiştirmeyle düzelmiyor malesef şans lazım ülkede millet 3 er 5 er çocuk yapıyor hal böyle olunca o dairenin yanına da otursanız altına da üstüne de yandınız demektir

• ⭐⭐ Yasaklı

@newbie97 Ya ben en üst katta yaşamayı düşünüyorum o yüzden. En azından maksimum yandan gelecek ses ile uğraşılır. Ona da yan duvara ses yalıtımı yapmakla az da olsa çözülür diye umuyorum. Taktik geliştiriyoruz artık 😃

• ⭐⭐

@Atlantis00 Ben en üst katım zaten, cam açamıyorum alt kattan kötü koku geliyor diye ve yalıtımla çözülmez ses yapan dairenin yalıtım yapması lazım o zaman etkili oluyor 😃

• @newbie97 Tırcılık çok kolay birşey değil. Sosyal hayat neredeyse yok. YouTube için video çekmiyorsan ( ki çeksen ne fark eder) haftanın 7 günü sen ve direksiyon var birde 2 tane ayna. Evet çok iyi para var ama erken yaşta yaşlılık piskolojisini yaşarsın. Yalnız bir hayat kendini kendine konuştuğun bir yaşam. Saati yok zamanı yok.
    Şehir içi tır daha zor. Amerika gibi trafik kurallarının katı ve zor olduğu bir ülkede gittiğin eyaletin yol ve kurlarını öğrenmeden tırcı olmak hele ki 50-80k $ arası paran yok ve bir başkasının tırında çalışıyorsan büyük risk.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |