Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

• @Emre-Kurtulmuş bilinmezlik bi nevi..esim gitti ve asik oldu abdye..bir sorum daha var..alacagimiz greencard eb3 ile 10 yillik mi..sonra ne.olacak

• ⭐⭐⭐

@Mine-İpek aldığınız greencardların bir geçerlilik tarihi olur bu çekilişle kazansanızda bu şekildedir. Dilerseniz 5 sene geçtikten sonra vatandaşlığa başvurabilir yada greencardınızı uzatmayı tercih edebilirsiniz vatandaşlık almak istemezseniz

• Merhaba bir sorum olacak çalışacağımız yerde ev bulma konusunu ne şekilde halledebiliyoruz. Uçaktan indik ve çalışacağımız beldeye girdik o sırada neler yapacağız ya da gitmeden önce uzaktan bir şekilde hallediyor muyuz. Bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim. Oda kiralama konusu var, mesela oda kiralayacağımız yeri nasıl ne şekilde buluyoruz.

• @Emre-Kurtulmuş isteyince greencard sorunsuz uzatilir mı calisiyorsak suc islemediysek vs..

• @Kuzgun Zillow.com üzerinden gideceğiniz zamana yakın ev bulabilir ve önden iletişime geçebilirsiniz. Gideceğiniz bölgede Türk emlakçı v.s. varsa değerlendirilebilir. Bekarsanız oda kiralamak daha mantıklı. Onu da Craigslist veya Facebook Marketplace'den bulabilirsiniz.

• @Mine-İpek Zaten 10 yıllık veriliyor. O süreçte aksi bir durumunuz yoksa zaten 5 yılın sonunda vatandaşlık başvurusu yapabiliyorsunuz. İstemezseniz de yine suç v.s. işlemediyseniz 10 yılın sonunda tekrar yeniletebiliyorsunuz.

• @Riethian Cevap için teşekkür ederim

• @Mine-İpek
    Forumda deneyimleri bulabileceğiniz birçok konu başlığı var.
    Nacizane fikrimi ve kendi bakış açımı belirtmem gerekirse,ben kendi ailemede söyledim oraya milyon $'lar kazanmak için gitmiyorum.32 yaşındayım iyi bir mesleğim olmasına rağmen hepimizin bildiği nedenlerden ötürü iş bulma,evlenme,alım gücü gibi en basit yaşam faaliyetlerini bile yerine getiremiyor ve hiçte mutlu değilken en azından bunu denemem gerektiğini söyleyerek ne kadar ciddi olduğumu gösterdim.Şuan bu satırları yazarken bile dışarıdan sesler geliyor burada da rahat uyuyor olduğumuz söylenemez ancak tabi ki orada da bizi melekler beklemiyor.Türk insanının çalışkan olduğunu düşünen biri olarak aynı performansı orada gösteren herhangi birisi bence okul puanı yüksek yada makul oranda iyi bir bölgesinde güvenli bir şekilde yaşayabilecek parayı kazanabileceğini düşünüyorum.
    Ben kendimce artıları eksikleri önüme koyup çok derin ve uzun bir şekilde düşündüm.Zaman zaman Almanyayı da düşünüp girişimleri yaptım fakat sonunda Eb3 ile süreci başlatarak Amerikayı seçtim.
    En azından bana göre en temel ama çok büyük problemleri yaşamadığım burada düşünmekten uyuyamadığım konularda,orada aklıma bile gelmeyecek olması ve önüme çıkacak potansiyel sorunları göz önünde bulundurarak bunlarla başa çıkmam gerektiğini çünkü dönersem burada çok daha büyük problemlerle mücadele etmem gerektiğini düşünerek bu yola girdim.Çünkü burada ne kadar çabalarsan çabala hiçbir çabanın başarının karşılığını alamadığını görmek insanı fazlasıyla yoruyor.
    Şundan eminim ki Amerikalılar gibi tembellik edip umursamaz olursak ancak oranın acı yüzünü çok net bir şekilde görebiliriz diye düşünüyorum.
    Dediğim gibi bu tamamen nacizane benim düşüncem kimisine yanlış eksik vs gelebilir ama benim hayatımda olan net ve saf bir şekilde durum bu.
    Herkesin ailesi,hayatı,yaşam tarzı,profesyonel alanı gibi bir dizi denklem söz konusu.Beden ve ruh sağlığını kuralın en tepesine koyup sonra artıları eksileri dağıtıp size en iyisi hangi seçim olacağına yine siz karar vermelisiniz.Şahsen ben öyle yaptım.
    Evet az bir para değil çoğumuz hayatını buna yatırıyor ama karşılığında belki de aradığımız tek şeyi ' huzuru ' bulabiliriz (bulamayadabiliriz ama iyi düşünüp eylemlerimizi dileklerimizle bir tutmalıyız).
    Saygılar..

• @Riethian, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

@Kuzgun Zillow.com üzerinden gideceğiniz zamana yakın ev bulabilir ve önden iletişime geçebilirsiniz. Gideceğiniz bölgede Türk emlakçı v.s. varsa değerlendirilebilir. Bekarsanız oda kiralamak daha mantıklı. Onu da Craigslist veya Facebook Marketplace'den bulabilirsiniz.

Airbnb'de mantıklı yerlerden biri olabilir ama sizin dediğiniz yerleride araştırmak gerek yarın bakacağım.

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 

• @eb3vize-com kazancımızdan elimize kalan-vergi çıkınca- ne oluyor 1 kişi için teşekkürler

• This post is deleted!

• Merhabalar. Bilmediğim bir konuyu size danışmak istiyorum. Biz kuzenimle eb-3 vizesine başvurmak istiyoruz ancak bu süreç ne kadar sürüyor bilmiyoruz. Kesin bir tarih verilmediğini biliyorum ancak 2.5-3 sene sürdüğü doğru mudur? Bu süreyi az da olsa erkene çekmenin bir yolu var mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim sağlıcakla kalın.

• @Niko61

Bu videoyu baştan sona izleyin süreleri ve tüm bilgileri veriyor. Ortalama 2 - 2.5 yıl sürüyor.

• Referenced by  serel serel 

• Merhaba @eb3vize-com red yeme oranı nedir başvuru yaptığımız zamanlar'da ve red yersek ne gibi sebeplerden dolayı red yiyoruz ve ne gibi durumlardan eleniyoruz

Ayriyeten bir sorum daha olacaktı benim %40 oranında manik bipolar duygu durum bozukluğu rahatsızlığım bulunuyor ve düzenli olarak ilaç kullanıyorum ilaçlarımı kullandığım zaman sıkıntı olmuyor tabii 🙂 bu benim başvuru yapmam için bir engel yada sorun teşkil edebilir mi eb3 vizesi için teşekkürler şimdiden iyi akşamlar 🙂

• ⭐⭐

amerikadayken eb3 vizesine başvuru nasıl gerçekleşiyor amerikadayken gider gitmez mi başvurmak mantıklı yoksa bunun belli bir süreci zamanı var mı? oradaykende yine 2 sene bekleniyor mu? bu süreçte ev tutabilme şansımız oluyor mu? yoksa airbnb den kazık mı yiyoruz bu süreçte... yani çalışma iznimiz olmadığı için süreçte sürekli cepten mi yiyoruz vs bunlar çok önemli detaylar aslında cevap verebilecek bir kişi var mı acaba bu süreci bütün masraflar dahil amerikada 50 bin dolara tamamlayabilir miyiz acaba?

• ⭐⭐

@mesut1905 teşekkür ederim burada sürecin uzunluğu ile ilgili yeterli bilgi var ama sorduğum soruların cevabı yok ...

amerikadan başvurunca biraz daha kısa sürüyormuş 14 ay gibi bir süre bu süre zarfında ben kaçağa düşmüyorum çünkü aos yapmış oluyorum bir anlamda firmaya 30.bin dolar ödediğimi var sayarsak 14 ay yada 20 ay diyelim 20 bin dolar ile geçinmem gerek ortalama bunlar tabiki.... ben bunları izlediğim bir videodan öğrendim... yazılı süreç detaylarından değil çünkü onlar dolduracağın formlardan ve bekleme süreçlerinden başka yaşamsal hiç bir delil vermiyor... ben biraz daha yaşayan bilgiler peşindeyim... buarada sizin bilgilerinizinde çıktısını aldım bilgi bilgidir... fazlasının zararı olmaz 🙂

• @debbieLA77 bu konularda aramızda çok ciddi bilgi sahibi arkadaşlarımız var ama henüz süreci AOS harici tamamlamış kimse yok bilinen yani CP süreciyle bitiren yok. AOS da eb3vize.com da gözde hanım var danışman aynı zamanda soruları direk ona da sorabilirsiniz bence.
    GC niz gelmeden yani current olmadan çalışma izni çıkıyor ve çalışabiliyorsunuz ancak bunun için bile yaklaşık 1.5 seneye ihtiyacınız var aşağı yukarı. bu sürede yasal statüde kalabilmenin alternatifleri f1 yada e2 olarak düşünebilir. sonrasında çalışma izni geldiğinde sponsorunuzda çalışma görevinizi yerine getirebilirsiniz ancak burada da dosyanızın current olmama riski var yani 1 seneniz doldu ama gc alacak durumda değil dosyanız çalışmaya devam etmek durumunda kalıyorsunuz.

• @debbieLA77 Günümüz şartlarında 14 ay gibi bir süre biraz zor. Çünkü Labor Certification başvurusu bile incelemeye takılmazsa 11-12 ay cıvarında sonuçlanıyor. Eğer incelemeye takılırsa bu süre 15 ay civarına kadar çıkar. Sonraki aşamalarda da premium processing ile 1 ay içinde tamamlanabilir. Ama vize bülteninde PD tarihinizin (LC başvurusu yapıldığı tarih) vize başvurusu için aktif olması lazım. Turist vizesi ile gittiğinizde statünüzü bozmadan 4-5 ay idare edersiniz ama sonrası için F1 veya E2 gibi alternatiflere yönelmeniz gerekir. Süreciniz belli bir aşamaya geldikten sonra oraya gitmek gibi alternatifler var ama bu konuda AOS yolculuğunda olan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir.

• ⭐⭐

@debbieLA77 amerikada kısa sürme kısmı bültende current olmanızla alakalı.PD niz şimdi doldurulsa en az 3 sene sürecek süreç. LC onayı ve I140 onayı sonrası sürecinizi türkiyede geçirip bültende aktif olma durumunuza göre ABD de aos işlemi yapabilirsiniz. Konu çok teknik. Şimdi gidip, abd de başvurmanın bir avantajı yok. Orda da başvursan burda da başvursan beklenmesi gereken belli bir süre var.

Benzer Başlıklar

• 26
  • 929
  • 4
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

41.0k
Users

4.4k
Topics

426.4k

| | | |