DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Revolter dostum bu kültürlü girişin ankara'da mülakat tarihi alamadığından mı 😃 sakin ol ben sadece yaşadığım tecrübeyi birebir aktardım. Herkesin durumu,case'i,sorunları farklı olabilir zaten bunu herkes biliyor. ben bunları yaşadım ve daha öncesinden üye değildim çünkü ilk başvurumda çıktığı için alakam bile yoktu bu siteyle, başvurunun son günü ve son bir saat kalmasına başvuran biri olarak greencard hakkında hiçbir bilgim yoktu. Şuan kendime new yorkttan iş bakıyorum yani nerden nereye.

• @hsn-kartal Öyle bir algı olduysa yanlış anlaşılmışım demekki 😃

• ⭐⭐⭐

@UniqueCowboy hayat şartlarınızın gelişeceği gibi umarım kişiliğinizde gelişir

• @UniqueCowboy nasıl bir algı, bende sizi bekliyordum aslında karşılıklı konuşup yanlışınızi anlatmak için sonda yaptığınız gülücük de çok antipatik .bilmiyorum önemli mi sizin için ama burda bazıları hayallerine kavusamiyacak.Ha tabii sizin işiniz bitti artık forumla da buradaki insanlarla da

• @UniqueCowboy son olarak Allah kalbine göre versin diyorum

• @hsn-kartal Hayır işim daha bitmedi bende tecrübesizdim ve şimdi yaşadıklarımı paylaştım. Benim gibi bu işlemlere yeni başlayanlar için başlıklarda açacağım.

• MonkeyDLuffy

@hsn-kartal Duygularınıza tercüme olabildiysem ne mutlu bana efendim, saygılarımla 🙂

• @melikemim Biz mayıs ayına kadar bekleyeceğiz. Umuyorum ki en geç mayıs ayında mülakat maili alırız. Ancak allah korusun mail almama durumumuz olursa dosyayı taşımak için elimizden geleni yapacağız. Dosya taşımanın da ayrı riskleri var diye düşünüyorum.Schengen vizesini alamadığımız durumlarda dosyamızın tekrardan Ankara'ya taşınıp taşınamayacağı da belirsiz. Dolayısıyla biz mayıs ayına kadar beklemeyi seçtik. Siz ne düşünüyorsunuz? Mayıs ayına kadar bekleyecek misiniz yoksa dosya taşımayı düşünüyor musunuz?

• @melikemim tabi bu fikirdeki risk dosyayı taşıdıktan sonra vize alamamak. 15bin hatta 10bin ve üstü dosya numaranız olsa, ankara nasıl olsa mülakat vermez nereyi bulursanız taşıyın şansınızı deneyin kaybedecek bir şeyiniz yok derdim ama 7k dosya numarası ile dosyayı taşıyıp vize alamamak sonra da dosyanızı geri ankara'ya taşıyamamak var...

taşımaya imkanı/hevesi/durumu olan kim varsa vazgeçirmek istemem. imkanı olan herkes taşısın. fakat geçmiş yılların verilerine baktığım zaman şunu görüyorum, mayıs itibariyle ankara dahil bütün konsolosluklar hızlanıyorlar. sanırım mali yıl bitmeye yaklaşırken bilinçli yapılan bir uygulama. dolayısıyla yaza/eylüle en azından ilk 9-10bin mülakat alacakmış gibi hissediyorum. ben şahsen taşımaya çekiniyorum çünkü hiçbir vize garantim yok ve ankara'da mülakat alma şansı olan bir dosya numarasına sahibim.

iki açıdan da risk alınan bir durum. herkes kendi durumuna göre değerlendirip bir karar vermeli. viyana hala kabul ediyorken forumda canlı olarak takip ettim, mail atıp taşımak için şansımı deneyebilirdim ancak taşımamayı tercih ettim ve burada bekleyip mülakat gelmemesi riskini almayı seçtim şahsen. çünkü dosya numarama mail geleceğine inanıyorum. gelmemesi riski var mı evet var.

• @asper benim vize problemim yok aslında o yüzden; ve numarada hep ankaradan gelecek numara diye kendimi frenledim; hata mı değil mi artık görücez 😕

• @melikemim benim vize sorunum olmasaydı sırf bu kadar ay stres içinde beklememek için taşırdım. gerçekten süreç psikolojik olarak çok zorlayıcı. insan kendine sıra geleceğine gerçekten inansa bile yine de var olan belirsizlik çok yorucu.

umarım hepimize sıra gelir ve alırız vizelerimizi.

• Öncelikle herkese merhaba , başlıktanda anlayacağınız üzere bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. 6 mayıs 2023 greencard başvurusu kazananıyım. Dosya sıra numaram 20050. Vize bülteni ekranına baktığım zaman şuan avrupada 18 bin kişinin aktif olduğunu görüntülüyorum. Vize danışmanıma bu konuyu ilettiğimde ise Türkiye de olan bu rakamın henüz 5000 lerde olduğunu söylüyor.

Akabinde danışmanım bana Türkiye deki sıralamanın yavaş ilerlediğini , geçen senenin eylül ayında 15 binlerde kapandığını söyledi. sonrasında edindiğim bilgilere görede Türkiyede 4-5 bin küsür kişiye Green Card çıktığını öğreniyorum. kafam çorba gibi oldu. Aranızda şu işin aslını astarını ayrıntılı bir şekilde açıklayacak birileri varmıdır? değerli yorum ve beyanlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @adnanbeyoglu Selamlar. https://yesilkartforum.com/forum/topic/6410/dv2024-2024-green-card-lotosu-aşamaları/2?page=1 bu linkin ilk iletisinde yapmanız gerekenler ve süreç ile alakalı kafanıza takılan soruların cevabını bulacaksınız. Eğer hiç okumadıysanız bir an önce iletileri okuyup bilgi edinmenizi tavsiye ederim fakat ben merakınızı hızlıca gidermek adına özet geçeyim; takribi her ay ortalarına doğru belirli dosya numaraları aktif hale gelir. Bu o dosya numarasının konsolosluklar tarafından işleme alınabileceği anlamına gelir. Diğer ülkelerde bu süreç hızlı şekilde ilerlerken Ankara konsolosluğu mülakat dağıtma konusunda çok cimri hareket ediyor. Geçen sene 14000 CN (case number) a mülakat sırası gelmesine rağmen 55.000 vize basıldığı için greencard hakkını kaybetmiş oldular. Bu sene de aynı senaryonun izlenmesi kuvvetle muhtemel olduğu için sizin dosyanızı farklı ülkelere taşımanızı (ben de planlamaları yapıyorum) tavsiye edebilirim. Sayfanın üst tarafında arama butonundan aklınıza takılan bir çok soruyu aratıp cevabını bulabilirsiniz. Sonuç olarak henüz cn olarak hiç bir şey için geç kalmış değilsiniz fakat bilgi konusunda diğer talihlilerden bayağı geridesiniz. Lütfen bol bol okuyup bilgi edinin.

• @adnanbeyoglu

Sn @adnanbeyoglu

Kisisel bilgi guvenliginiz icin dosya sira numaranizin son uc hanesini maskelemenizi oneririm (or. 12xxx).

Bu arada, DV surecinize dair ozet bilgiyi imzaniza tasirsaniz karsilikli bilgi paylasimlari daha dogru, net ve hizli olacaktir.

• @asper zaten o durum insanı yoruyor sürekli bir neolucqk belirsizliği; ne işe gidesim geliyor ne evde durabiliyorum. Bakalım bu aydan ümitliydim ama herhalde boş geçtiler.

• @mustafa_27 biz mayısa kadar beklemeyiz; muhtemel Nisa ayında gelmezse dosya taşıma için çalışmaya başlarız geç mi olur bilemiyorum tabii

• @misha90 @yusufalak gençler mail gelmedi mi size ya hadi bi sevindirin hepimizi

• Sanırım bu aydan ümidimizi kaybettik. En azından benim için 😞 hayırlısı ne diyelim. Beklemeye devam.

• @yusufalak bu ay boş geçti bence de yandık ki ne yandık

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

236

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.9k

| | | |