DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Vize mulakati beklerken, yurtdisina cikis yapmak hakkinda ne dusunuyorsunuz? Giris cikis yaptigimiz yerleri ds formunda belirtmistik sonrasinda bu problem yaratir mi sizce?

• @niwss Mülakat beklerken, Principal Applicant olarak eşim iki kez, ben de bir kez yurtdışına çıktım. DS 260 formunu açtırmadık. Mülakat tarihi geldikten sonra konsolosluga tüm değişiklikleri mail attık. Bir cevap gelmedi onlardan. Öylece kaldı. Mülakatta bir daha belirtmedik. Eşimde bir sorun olmadı. Benim zaten AP’ye kalacağım belliydi. Daha önce de kaldığım için. DS-5535 formu gönderiyorlar Ap’ye kalınca. Orada son 15 yıldaki tüm seyahatlerini yazıyorsun. Böylece onun bilgisini de vermiş oldum.

• @dpdemir tesekkur ederim bilgilendirme icin.

• Boyle bir bilgiye rastladim “Quora” sitesinde.
    “If you are in an employment-based category (EB1, EB2, or EB3), you can do Adjustment of Status when out of status if you have not been out of status or working illegally for more than 180 days since your most recent entry.”

AOS yapmayi dusunenler icin faydali olabilir.

• @dpdemir sizin AP'ye kalacağınız neden belliydi?

• Selamlar, başvurumu yapmak üzereyim, bununla birlikte uscise 2500 dolar daha ödeyip hızlı başvuru işleminden yararlanmayı düşünüyorum ama kararsızım. Bundan faydalanan var mı ? Süreç türkiyeden zaten uzun sürüyor, bunun bana getirisi ne olacak ? Düşüncelerinizi merak ediyorum?

• @TOK Daha once de B1/B2 vizemi alirken kalmistim. Bir kez kalanlar, bir daha vize alirken yine kaliyor maalesef.

• @goose Merhaba, biz faydalandik. I-140 onayi bir haftada olmustu. Getirisi, I-140 onayi olduktan sonra diger islemlerinizi tamamlayip daha erken DQ olursunuz ve konsolosluk mulakati icin daha erken siraya girmis olursunuz. 6-8 ay gibi bir kazanciniz olur diye dusunuyorum.

• @goose Bana göre, 2500 USD az bir miktar değil. Zaman kazanma konusunda da çok fazla faydası olacağını düşünmüyorum çünkü hali hazırda uzun bir backlog var. Ankara'da işler hızlanmazsa zaten en az 3 ile 5 yıl bekleme süresi var. Buradaki zaman kazancı ile maddi kaybın fayda zarar ilişkisi sizin tercihiniz olur. Ben olsaydım PP yapmaz normal süreç ile devam ederdim. Zaten işin en hızlı kısmı I-140 değerlendirilmesi.

• @dpdemir TEŞEKKÜRLER

• En son Agustos un ilk haftasi randevu mailleri gelmisti sanki Ekim randevulari bu hafta dagitilir mi ne dersiniz?

• @u2rem Ekim Ayi icin DV’24 dosyalarina ve IR-1/CR-1 dosyalarina mulakat gelenler oldu. DV24’lerin Ekim ayi cut-off rakami belliydi Eylul visa bulletin’da. IR ve CR’da da kota yok. Her zaman randevu alabiliyorlar. EB’de kotalar Ekim’de ne olacagi belli olmadigi icin randevu gelmemis yada gelemeyecek olabilir mi acaba dedim. Gerci Eb1 ve EB2 icin uygun aslinda. Coktandir bekleyenler vardir. Ekim Visa Bulletin aciklandiktan sonra belki verilir randevular. Sadece bir ongoru. Umarim, bu hafta birileri mulakat alsin.

• Bir avrupa ülkesinden iş teklifi alma durumum var.Benim dosyam henüz yeni Uscis'e gitti.Uscis'den onay çıkması,NVC'ye gitmesi ve oradan da Ankara ABD Konsolosluğu'ndan randevu vs gelmesi en az 2.5 sene buradayım gözüküyor.Forumu tekrardan baştan sona okudum.Eğer bir başka ülkede legal kalma hakkımız var ise örneğin orada legal olarak çalışıyorsak dosyamızı o ülkeye taşıyabiliyoruz değil mi.Ben sanırım bu iş teklifi gelirse değerlendireceğim.

• @Megadeth ben iki uc avukatla gorustum dosya transferi icin. Hepsi de ayni seyi soyledi. Eger transfer etmek istediginiz ulkede calisiyorsaniz, orada bir ikametgah adresi gosterebilirseniz, kira kontrati da olabilir, transfer etmeyi talep edebilirsiniz dendi.

• Merhabalar, post doc bursuna basvurup kazanmamiz halinde EB-2 NIW vize surecinde oldugumuz icin hangi vizeyle ABD ye gidebiliriz. J1 vizesi olmadan bu bursu kullanma sansimiz var midir?

• Mühendis olan, Mäster yapmış ama akedemi geçmişi olmayan, alan olabildi mi bu vize türünü?

• @Megadeth çok iyi olur sizin için süre baya kısalacaktır.

• @u2rem Kazandığınız burs ile alacağınız vizenin hiçbir bağlantısı yok aslında. Fakat genel olarak visiting scientist/visiting scholar olduğunuz için elçilik J1 veriyor ve eğer ki TR'den burs alıyorsanız genellikle '2 years rule applied' basıyor. O-1 ile ilgili hiç deneyimim yok. H1B ise size ancak karşı üniversitenin onayı ile alınabilen bir vize.

• @Sevgi-Ercan Ben onay aldım ancak sürecim daha sonuçlanmadı. Baştan bu konuyu okursanız birçok bilgi bulabilirsiniz.

• @goose Merhaba, ben bu hızlandırma hizmetini aldım ve 7 gün içinde I-140 onayını aldım.
    21 yaş doldurmak üzere olan kızım için girdim bu ilave masrafa ve değdi.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 1511
  • 26
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

184

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |