DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

Murat kalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    Tok / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    Adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    U2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    Dil/02.2022/01.23/EB2 NIW []

Bakalim bizden ne zaman bir randevu haberi gelecek?

• @dpdemir, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem uzun zamandir forumu ve diger istatiksel kaynaklari takip ediyorum. EB vizeleri hemen hemen ayni surecte randevu aliyor. EW yani unskilled vizeler haric. Onlar daha da uzun suruyor. Cok az ilerleme var onlarda. Digerlerinin sureci uc asagi bes yukari ayni.

Merhaba sizin bugun saglik muayeniz vardi sanirim,umarim guzel gecmistir. Deneyimlerinizi paylasirsaniz sevinirim

• Merhaba, EB2-NIW başvuru sürecinde destek olabilecek çeşitli makaleler okuyorum.
    Bu süreçte neden tecrübeli bir kişiden/avukattan yardım almak gerektiğini sorgulayanlar için önemli bir kaynağa rastladım.
    İngilizce yeterliliği, ilgili kanunlara hakimiyet, beklentinin tam anlaşılabilmesi ve gerekli bilgilerin cevap olarak toparlanabilmesi için beni çok aydınlattı.
    Avukat ile çalışmayı seçmiş olsam bile biraz gerildim, gerçekten iyi hazırlanmak gerektiğini düşündüm. Her ne kadar akademik bir kariyere gelen red cevabı olsa da beklentiyi iyi anlatıyor. Bilgilenmek isteyenler için ekte mektubu paylaşıyorum.

https://www.uscis.gov/sites/default/files/err/B5 - Members of the Professions holding Advanced Degrees or Aliens of Exceptional Ability/Decisions_Issued_in_2014/MAY272014_01B5203.pdf

• Keske daha fazla employment based visa tarihi ile data olsa elimizde 18-20 ay bekleme sureleri benim gozumu cidden korkutmaya basladi. Konsoloslukta arayip ogrenebilecegimiz yada buna cevap verebilecek bir birim yok mu acaba?

• @u2rem yok malesef. Ancak daha çok kişiden haberimiz olabilirse tahminlerde bulunabiliriz sadece. Söyle bir sayfa gördüm ben de, aylık olarak backlog raporlara göre bir istatistik çıkarıyor. Kesin bilgi vermez tabiki ama mesela mayısta DQ olmuş biri yaklaşık olarak 14 ay bekleyecek gibi bir sonuç var. O yüzden min 1 yıl beklemeye hazırlıklı olmak lazım. Şöyle iyi bir tarafı var surecin, monthly progresste cok az da olsa bir artış var. Dünya geneli bir istatistik bilgi bu bu arada. Bu arada daha önceden paylaşılan bir rapor vardı 760 kişinin beklediğine dair. Bu rapora karşılık bir websitesinde okuduguma göre Ankara da ki konsolosluga bir adet daha adjudicator alınacağı haberi yapılmıştı. bağlantı metni.

ben open positionlara baktığımda boyle bir ilan göremedim Ankara için. Belki de alınmıştır ve sureç hızlanıcaktır diye iyi tarafından düşünmeye çalışıyorum suan.

may23.jpeg

• @niwss 760 kisilik backlogu paylasan avukat gecen gun de Abu Dabi deki backlogu paylasti twiterdan acaba datalari nerden cekebiliyor, Ankaranin guncel durumunu merak ediyorum. Umarim hizlanir yoksa yigilma katlanarak artacak ozellikle de yabanci basvurularla

• @u2rem onlar çok uzun süredir bekleyenlerin davasına bakıyor, muhtemelen nvc de delil olarak o dokumanları paylaşıyor. Abu dhabi daha da kotu durumdaydı evet. Yani tek çözüm konsoluslukların hızlanması. hızlanıyor gibiler de bu arada. 2021 de ocak-aralık arası toplam ankarada 62 randevu verilmiş sadece Eb2 için. 2022 ocak-aralık 98. Bu yıl da 2022 den daha çok sayıda ilerliyor suanda ilk üç ay için 19 ken 2022, 2023 27 ile ilerliyor. sayılar yine az. ama artarak ilerler umarım.

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem onlar çok uzun süredir bekleyenlerin davasına bakıyor, muhtemelen nvc de delil olarak o dokumanları paylaşıyor. Abu dhabi daha da kotu durumdaydı evet. Yani tek çözüm konsoluslukların hızlanması. hızlanıyor gibiler de bu arada. 2021 de ocak-aralık arası toplam ankarada 62 randevu verilmiş sadece Eb2 için. 2022 ocak-aralık 98. Bu yıl da 2022 den daha çok sayıda ilerliyor suanda ilk üç ay için 19 ken 2022, 2023 27 ile ilerliyor. sayılar yine az. ama artarak ilerler umarım.

Umarim hizlanir bu belirsizlik hayirlisiyla bir an evvel biter bizler icin de

Kişi/Priority date/DQ/ Kategori [interview date]

@Muratkalender /05.10.2021/28.07.2022/EB 2 NIW[]
    @kelle / 08.2020 / 06.2022 / EB1 []
    @niwss / 11.21 / 01.23 / EB2 NIW []
    @TOK / 01.08.2022 / 04.04.2023 / EB2 NIW []
    @adedammy009 / 18.11.2022 / 05.04.2023 / EB2-NIW []
    @u2rem / 30.08.2021 / 21.04.2023 / EB2 NIW []
    @dil /02.2022/01.23/EB2 NIW []

• @u2rem Merhaba, diger baslikta uzunca bir sekilde paylastim bugun. Sorunsuz gecti cok sukur. Tesekkurler.

• @dpdemir hangi başlıkta acaba?

• Merhabalar. Bir kac sorum olcakti NIW basvuru sureciyle ilgili. Biz J1 visa ile USA ye geldik. I140 miz onaylandi. Waiver gelmek uzere. I485 e basvuru surecindeyiz. I485 belgelerinde gereken belgelerden biri olan Aile cuzdani belgesini translate etmemiz gerekiyor mu? En arka sayfasinda translate var ama yine de gerekli mi? Eger aile cuzdanini translate ettirmemiz gerekiyorsa tum sayfalari mi ettirmeliyiz ya da sadece bastaki sayfalar yeterli mi? Tum sayfalari gondermemiz gerekiyorsa soyle bir sorun var, cocugumuzu evlilik cuzdanina isletmemisiz maalesef. Bu sorun olur mu? Su anda Turkiye'de olmadigimiz icin konsoloslukta bu ekleme isi zaman alacak gibi. Vukuatli Nufus kayit ornegi dogum sertifikasi yerine gectigi icin nufus kayit orneginin cevirisini belgelere eklememiz bu sorunu cozmede yeterli olur mu?

• @diamond biz ilk 6 sayfasini yeminli tercumana cevirtip orjinalinin fotokopisini de ekleyerek gonderdik kabul edildi. Vukuatli (tum ailenin oldugu) nufus kayit ornegini cevirtip orjinalinin fotokopisiyle gonderdik yine onda da sıkıntı olmadı

• Maalesef lottery cikmadi. Biz de NIW basvurusu yapacagiz. Ilk sayfada ovulerek belirtilen avukatlik burosuna bilgilerimizi yolladik. Yuzde 99 ile calisiyoruz sizinki olur calisalim dedi. Henuz donus yapmadim. Sizce baska bir firma ile de gorusmeli miyiz?

• @TOK “Employment Based mulakat-randevu tarihleri gerceklesenler” basligi altinda.

• @new_life Akademik kariyeriniz varsa wegreened başarılı bir avukatlık bürosu, fiyatları da makul.

• @new_life, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Maalesef lottery cikmadi. Biz de NIW basvurusu yapacagiz. Ilk sayfada ovulerek belirtilen avukatlik burosuna bilgilerimizi yolladik. Yuzde 99 ile calisiyoruz sizinki olur calisalim dedi. Henuz donus yapmadim. Sizce baska bir firma ile de gorusmeli miyiz?

Bir iki yerden daha bedava değerlendirme alabilirsiniz. Genelde yarısı başvuruda yarısı I-140 onayı sonrası ödeme alımı şeklinde çalışıyorlar. Benim avukatım da öyle yapmıştı çoğu şeyi kendiniz yapıyorsunuz aslında ama yine de bir avukat desteği iyi oluyor. Kolaylıklar dilerim.

• @new_life merhaba
    ben wegreened ile çalıştım. Olumlu sonuç aldım. Tavsiye ederim. Süreçleri çok zorlu değil. Bir an önce aksiyon almanızı da tavsiye ederim. Çünkü EB2 türünde başvuru sayıları inanılmaz bir hızla artıyor. Hemen sisteme giriş yapıp ilerlemekte fayda var kanımca.

• Merhaba. Burada eb2-niw den DQ plup is teklifi olan var mi? vize gorusmesi hizlilandirma basvurusu icin soruyorum.

• @ktur ayni seyi ben de merak ediyorum. Boyle bi durumda expedite etmek mumkun mu acaba randevuyu?

Benzer Başlıklar

• 968
  • 1463
  • 54
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

252

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |