Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahmetp sb1 basligi uzerinden yazmaniz daha dogru olur . Nacizane fikrim, saglik sorunlarini belgeleyerek gocmen girisine iliman bakan bir yerden giris yapmalari. Kapida neden bu kadar sure disarda olduklari sorulacaktir, belgeleri hazir olsun, saglik sorunlari ile ilgili. Gerekirse doktordan raporlarin kopyasini alin. Gecerli GC ellerinde ise, once kapidan girisi deneyin. Kolay gelsin.

• @cnpist teşekkürler

• @ahmetp Sayın @cnpist ’in dediği gibi direkt giriş yapmayı denemeleri daha mantıklı.

• Daha geçen hafta greencardlı bir aile geri döndü. Anlamsız geldi onlara her gün aralıksız 2 kişi 10 saat yemek dağıtıp kirayı anca ödeyebilmek.

• Yasaklı

@smk, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

Daha geçen hafta greencardlı bir aile geri döndü. Anlamsız geldi onlara her gün aralıksız 2 kişi 10 saat yemek dağıtıp kirayı anca ödeyebilmek.

Her gün iki kişi 10 ar saat yemek dağıtıp kirayı ödeyememek cümlesinden 8-10 k$ kira vermeleri gereken bir evde oturduklarını düşünüyorum.
    🤔

Bu yorumun altında art niyet aramamak elde değil.

• @Ping-PONG kesinlikle katılıyorum. Buraya gelince normal bir vatandaşın bile tercih etmeyeceği lüks evde oturmak ve en üst segmentte lüks araç almak ilk etap için mantıksız. Kanadaya gelen ve bu standartlarda yaşamak isteyen çoğu grup arkadaşımız da "çocuğunun eğitimi için gelecek görmüyorum" düşüncesiyle geri döndü🫣(bahaneleri bu oldu. Çünkü kazandıkları ne ev kirasına ne de yaşam giderlerine yetmiyordu) İlk yıl zorluk çekilecek orta standartlarda yaşamak kimseyi öldürmez. Mantıklı bir plan ve yaşam koşullarında hele ki greencardla tutunamamak bana da biraz garip geliyor

• @Ping-PONG eger Ingilizce + meslek var ise greencardla girip yemek dagitmanin mantigi yok.

• @charon ilk etapda iş buluncaya kadar cepten yememek için dağıtılabilir. Kendi mesleğim olacak deyip hazırı da tüketenlere şahidiz. Hepimiz mesleğimizi yapmak isteriz. bunun denkliği var , başvuru süreci var, mülakatı var. O yüzden etrafı tanımak adına bile olsa yapılabilir ki bizler de yaptık. Çevreyi tanımanın en ekonomik ve en kestirme yolu bu bence.

• ⭐⭐

Toplamda 20 saat yemek dagitabiliyorsa insan (20X10X26) vergi sonrasi temiz bir 5000 kalir elinde. Yorucu bir istir mutlaka ama 5000 gayet iyi para.

• @arnblt günlük mü bu 20 saat bunu sürekli yapabilecek insan var mı ? Ayrıca saatlik 10$ olarak mı hesapladınız ?

• ⭐⭐⭐

@Seda-Uysal-Avcı denklik vs gerektirmeyen bir mesleğe bile sahip olsanız iş bulma süreci beklenilen kadar kolay olmuyor, onun için dediğinize katılıyorum ilk başta iş bulana kadar yapılması gayet mantıklı gc sahibi olsa bile, iş bulunduktan sonrada ek iş olarak yapılması gayet mantıklı günde bir kaç saat

• @erenist 2 kisi calistiklarini yazmislardi 2 X 10

• Yasaklı

@jtcarlos, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

@erenist 2 kisi calistiklarini yazmislardi 2 X 10

Evet, 2 kişi günde 10 ar saat demek istemiş.
    Bence de doğru bir yaklaşım. 10$ da çok kötü bir gelir.

Eşler saatlik 15$ kazanılırsa, kaldı ki bu gayet normal bir rakam hepimiz biliyoruz. 6 şar saat çalışsalar ve haftada 1 gün izin yapsalar, 5000$ yapıyor aylık.

Haftada 1 gün izin yaparak günde 6 saat çalışmak hiçte öyle yorucu bir seviye değil bence. Bunu yorucu olarak görmek tembellik belirtisidir.

Ben anlam veremedim arkadaşların yaklaşımına.

Kaldı ki greencard lılar anladığım kadarıyla. Walmart ta çalışsalar karı koca yine aylık 5.000$ I görürler.

Bana biraz tuhaf bir yaklaşım gibi geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG Türkiye de iken eğer kendisi bir işte çalışıp çabalayarak başarılı olmuş olan bir insan olsalar zaten tutunurlardı. Geçmişlerini yazarlarsa Türkiye de ya aile işletmesinde çalışmış kişilerdir ya da herşeyi hazır gelmiş insanlardır. Çünkü Türkiye kendi tırnakları ile başarılı olmuş bir insan Amerika da uçar. Çünkü bizler işten kaçan insanlar değiliz. Şu anda avrupa bu yüzden dışarıdan göç alıyor. Kendi insanı çalışırım diyor ancak istedikleri paralar yüksek olduğu için aynı paraya ben 3 kişi çalıştırırım kafasındalar.

• ⭐⭐

Yemek dagitim isinde elde saatte net $10 kaldigina emin degilim. İki ayrı arac, gunde onar saat yol yapacaklar, arac onarim giderleri Amerika'da pahali, bakim, benzin masrafları da olacak. Ayrıca gunde 10 saat kesintisiz is alinabilecek mi? Bilenden dinlemek lazim.

• ⭐⭐

@saulgoodman bu doğru bir yaklaşım.Yemek dağıtımın pik yaptığı saatler var.Tıpkı taksi gibi.Kaldıki bunun yanında amortisman,yağ bakım,sigorta ,diğer giderler ve vergiyi düşünce nette 10 dolar kalıyor mu bilemiyorum.Ama işin hergün 10 saat çalışılacak devamlılığı olmaması ihtimali yüksek bana göre. Belki 4 saat dolu dolu çalışılıyordur,ama 10 saat harcanıyordur ortalamada da saatlik 10 dolara geliyordur.

• Yasaklı

@selamibasaran, içinde söyledi: Amerika'da tutunamayıp geri dönenler var mı?

@saulgoodman bu doğru bir yaklaşım.Yemek dağıtımın pik yaptığı saatler var.Tıpkı taksi gibi.Kaldıki bunun yanında amortisman,yağ bakım,sigorta ,diğer giderler ve vergiyi düşünce nette 10 dolar kalıyor mu bilemiyorum.Ama işin hergün 10 saat çalışılacak devamlılığı olmaması ihtimali yüksek bana göre. Belki 4 saat dolu dolu çalışılıyordur,ama 10 saat harcanıyordur ortalamada da saatlik 10 dolara geliyordur.

Tüm masrafları çıktıktan sonra 10$ kaldığını varsayalım ki bence bu en kötü senaryo. Haftada bir gün off yaparlarsa ayda 2600$ x 2 = 5200$ yapar.

Bu yine geçinemiyoruz, biz dönüyoruza cevap değil.

Bu tuhaflıkta bir iş var 🙂

Samimiyetsiz ve güven vermeyen bir cümle “geçinemiyoruz dönüyoruz”

• @ayvalik10 kesinlikle size katılıyorum. Bu arkadaşlarımıza Beden gücü ile çalışarak kazanmak burada ağır geliyor. Her ay düzenli maal alan ve masa başında oturarak kazananlar için bu tarz işler zor geliyor. Hepimiz biliyoruz ki Türkiyede "çalışmak" kelimesi ile buralardaki " çalışmak" örtüşmüyor. Dolayısıyla "Çalışıyordum kazanıyordum" cümlesi de hikayeyi nereden kimden ve nasıl dinlediğinizle alakalı olarak değişiyor

• @Seda-Uysal-Avcı örtüşmuyor derken masabaşı- beden gucunmu mu karsilastirdiniz yoksa masabasi-masaabsi da mi böyle 🫣

• Turkiye'de yabanci global bir firmada beyaz yaka olarak calistim su an Amerika'da global yabanci bir firmada calisiyorum, Turkiye calisma hayatiyla Amerika'nin alakasi yok. Turkiye'deki is hayati calismak deniyorsa burdakine ne deniyor cok emin degilim ama en azindan kendi calistigim isyerinde insanlarin goy goy yapmadan gayet disiplinli ve ozverili calistigini soyleyebilirim.

Benzer Başlıklar

• 152
  • 3
  • 33
  • 355
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |