DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tufank Aynen, ben de o mu acaba dedim ama emin olamadım. Muhtemelen oydu. Ben işimi hallettim gerisi pek önemli değil kafasında sanırım arkadaş. Keşke forumda da deneyim paylaşsaymış.

• ⭐⭐

@tufank Tekrardan yazdım Facebook'tan. Dönüş yaparsa buraya aktarırım bilgileri.

• @Riethian çok seviniriz hocam emeğinize sağlık

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• işlem süreleri kısalsa insanlar çekilişle uğraşmaz, rahat rahat gider.

• ⭐⭐

DV lottery sonuçlandığına göre asıl meselemize geri dönebiliriz 🙂

PERM Processing tablosu güncellendi. Bazı yazım hataları mevcut yine, Ortalama değerlendirme süreleri tablosunu March 2024 olarak bırakmışlar April 2024 olacak.

Mayıs 2024 itibariyle LC tarihi Nisan 2023 olan dosyalara bakılıyor ( 1 ay ilerlemiş). Audit Review için LC tarihi Aralık 2022 dosyalarına bakılıyor, aynı kalmış bir değişiklik yok.

Ortlama LC değerlendirme süresi 387 güne gerilemiş. Önceki ay bu 397'di.
    Ortalama Audit süresi 478 güne yükselmiş. Önceki ay bu 477'di.

Screenshot 2024-05-05 at 11.59.14.jpg

• merhaba 20 bin dolar kaç taksitle ödeniyor peki bilen varmı

• ⭐⭐

@Ecehzr her şirketin farklı ödeme sistemi var. Kimisi iki taksit. Kimisi 3 taksit. Bazısı 3 sene taksit yapıyor. Farklı farklı.

• Aracı firmalardan birisi 28.000 dolar isterken diğeri 20.000 dolar neden bu kadar fark olabilir

• ⭐⭐

@MakeUSAGreatAgain sponsor çeşitliliği, çalıştırılan ekibin ve işçi sayısının fazlalığı, eski firma olması ve green card ile başarıya ulaşan adayların sayısı, bir çok kriter var.

• @tufank bu kisi 5 yil sonunda EB surecini tamamlamis mi oluyor yani ? Dogru mu anliyorum ? 🙂

• ⭐⭐

@Biks belirttiğine göre evet. DQ olması uzun sürmüş, belge temini veya NVC'ye transferde sıkıntı olmuş olabilir. pandemi dönemine denk geldiği için gecikmeler yaşanmış olabilir. Benzer PD'ye sahip adaylar daha kısa sürede vizelerini alabilmiş, örnekler mevcut. her dosya birbirinden bağımsız ilerlediği için ve detaylara sahip olmadığımız için hangi aşamada tıkandı bilmiyoruz.

• Unskilled Workers için başvuru yaptığımızda üniversite mezunu olmamız sorun yaratır mı konsolosluk görüşmesinde veya başka bir şeyde

• ⭐⭐

@MakeUSAGreatAgain overqualified durumu söz konusu değil. isterseniz yüksek lisans yapmış olun çok önemli değil. asıl önemli olan bu işi yapmak isteyip istemediğiniz ve işin gerçek bir iş olması. tabi ki kimsenin hayalini süsleyen işler değil, bunu green card'a giden bir basamak olarak gördüğümüzü mülakattada biliyorlar, bu sebeple dürüst bir şekilde belirtmek gerekiyor. bu şartlar altında biz çalışmak istiyorsak görevlinin itiraz edebileceği bir durum yok. eğer öyle olsaydı zaten kriterler arasında "üniversite mezunu olmamak" gibi bir madde yer alması gerekirdi.

• @MakeUSAGreatAgain ben üni mezunu ve tr de üst düzey çalıştım. bu kategoriden başvurmamla ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

• @Riethian sanırım bu benim sürecim. ek olarak merak edilen birşey varsa bu başlıktan devam edebilirsiniz arkadaşlar.

• @tufank buradayız ustad sorularınız var ise buyurun

• ⭐⭐

@ormancı Hocam merhaba, Facebook'tan ben yazmıştım size.
    Ben başlayayım merak eden diğer arkadaşlar da kafalarındaki soru işaretlerini sorarsa arkadan geleceklere de bilgi bırakmak adına faydalı olacaktır.

Sizden ricam önceki gönderide paylaşılanlara ek olarak veya sıfırdan konsolosluk deneyiminizi aktarabilir misiniz? BDV'nin adı geçti mi? Aracı firmadan bahsetmek olumsuz bir durum yaratabiliyor mu?

Ayrıca sürecinizin neden bu kadar uzadığı ile alakalı da detay verebilir misiniz? LC başvurunuz audite takıldı mı?

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐

@ormancı Biz de sizi arıyorduk , hoş geldiniz 🙂 FB gurubunda bir ekran görüntüsünde I-140 aşamasına kadar nasıl ilerlediğini görebildik. Oradaki aktarılan bilgilere ve ekran görüntüsüne göre I-140 formunuz 3 eylül 2020 yılında doldurulmuş. Ancak DQ tarihiniz Haziran 2023 olarak aktarılmış iletide. Neden bu kadar geç DQ oldu? Belge kısmında veya NVC’ye transferde bir sorun mu yaşandı? NVC welcome maili ne zaman geldi? Sürecin I-140 aşaması ve sonrasını bize aktarmanız mümkün mü?

• @Riethian deneyimimi genel hatları ile söyledim sizde yazmışsınız sağolun.
    Harici sorulara gelirsek;
    Aksine sürecin BDV ile başlayıp onlarla yürüttüğümü belirttim ne kadar ücret karşılığı olduğu da sorulan bir soruydu.
    Sürecim covidden dolayı uzadı diye düşünüyorum. arada birde audit var.

• @tufank DQ neden geç oldu bilmiyorum yada normal işleyiş mi bu onu da bilmiyorum,bildiğim genel hatlarıyla araya covid girdiği için 2018 kasım da ilk adımını attığım sürecim 2024 nisan da vize alımı ile sonuçlandı.
    I-140 tarihim eylül 2020 NVC bana dönüşü agustos 2023.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |