DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Atlantis00 evet pahalılık konusunda haklılar bizim burada ödediğimiz kiraya floridada çok daha güzel bir dairede oturabilirsiniz mesela. Ama floridada aynı süre çalışarak o miktarı ödeyebilecek parayı kazanabilir misiniz o noktasınıda düşünmek lazım tabii

Ama dediğiniz nokta doğru mesela eşimle birlikte ikimizde çalışıyoruz ama ikimizde tek işte çalışıyoruz ekstra bir gelirimiz yok ve birimizin maaşı kira ve faturalara gidiyor diğeri bizim birikimimize ve diğer harcamalarımıza kalıyor

• @Atlantis00 50 eyalet içerisinde uygun fiyatlık konusunda 50. olmuş, eşitlik sıralamasında da 32. olmuş yani Amerikaya ilk giderken seçilebilecek en zor eyaletlerden bir tanesi sanırım.
    New york, New Jersey,Hawaii,Washington,California gibi yerlerden uzak dururdum şahsımca.

• ⭐⭐⭐

@Raskolnikov-0 evet özellikle California için işiniz hazır değilse gelmeden önce çok zorluk yaşayabilirsiniz. Çünkü çabuk iş bulamadığınız bir durumda californiada kenardan harcayacağınız 1 aylık gider diğer eyaletlere göre fazla olacaktır

• @Raskolnikov-0 Geçen senenin çekiliş kazananı bir arkadaş California, Los Angeles'a yerleşip yeni video çekmeye başlamıştı, ben onu takip ediyorum. Garsonlukla başlamış gelir gider videosu yapmıştı. Videoyu bırakıyorum belki sizinde ilginizi çeker.

• ⭐⭐ Yasaklı

@Riethian Hocam kesinlikle katılıyorum. Önceki yazdıklarıma bakarsanız zaten hangi ülke olursa olsun en önemli şeyin ev almak, ev sahibi olmak olduğunu hep belirtiyorum. Eyaletten emin olduktan ve tabii ki en önemlisi kredi skoru oluştuktan sonra direkt ev almak en mantıklısı dediğiniz gibi. Önceden olsa makul kira fiyatları olduğundan kiracı olmak çok avantajlıydı. Dezavantajı çok azdı fakat artık hangi ülke olursa olsun fark etmiyor kazanılan paranın yarısı ya da daha fazlası kiraya gittiği zaman enerji ve çalışma isteği de kalmıyor insanda. Hatta en güzel örneği link bırakıyorum 🙂

• @lawyergirl Teşekkür ederim sağlık olsun diyelim ^-^

• @Atlantis00 valla bana çikarsa ilk işim ev almak olurdu. Özellikle evli isem ev almam kesinlikle şart olurdu.

• Sizce ev almak mı yoksa bir iş için yatırım yapıp ileride kendi işinin sahibi olmak mı?

• @korki Giderleri göstermemiş ya da ben kaçırdım, California zor eyalet ya çıkarsa küçük eyaletlerden devam biz 😃

• @Raskolnikov-0 Bende başlangıç için Midwest düşünüyorum 😀

• @mcvk Açıkçası ben ev almaya mesafeliyim. Tamam ev almak kira sorununu çözüyor ama bu yıllık mülk vergisi ve evin bakım + giderleri ile karşılaştırıldığında çokta bir farkı olmuyor - hele ev alacağınız eyalet yüksek bir vergi öngörüyorsa. Bunun yanında ev aldığınız yere çivi gibi çakılı kalıyorsunuz, başka yere taşınamıyorsunuz. Taşınmaya kalksanız kiraci vb. şeylerle uğraşmak zorunda kalınıyor. Ben daha esnek bir hayatı seviyorum. Büyük ihtimalle emekli hayatımı geçireceğim yere karar vermeden ev satın almam.

• @korki Araştirmak lazim nerede ne avantaj var diye. Zaten gidip hemen ev almak mantikli olmaz. + - ler tartildiktan sonra para var ise ev alinabilir. Ben tek gidecek birisi için ev almasini mantikli bulmuyorum ama evli birisi bence düşünmeli. Özellikle eş ve çocuk tarafini.

Ev geniş olsun herkes rahat etsin birde insanin kendi evi gibisi yok. Kendi evinde oturunca insana verdigi o huzur çok önemli.

• @Ekto-Oktan çok geçmiş olsun

• Hepinize güzel bir Şikago sabahından günaydın forum üyeleri. Tam 40 gün kala yoklama alalım. Ramazandan ötürü geç uyananlar var farkediyorum ama ben işe erken geliyorum :))
    CH.jpg

• @korki Bu arkadaşın videosunu izlemiştim bu arkadaşın artısı ingilizce biliyor olmasıbence

Benim ingilizcem yetersiz bu yüzden tercihimi NJ veya Chicago tarafında kullanacağım veya tampa gibi yerler bunun en büyük nedeni giderlerin düşük olması bir iş bulana kadar birikimden yiyeceğiz California bölgesinde aylık sabit giderler örn 3k ise bu saydığım 3 bölgece 2k belki daha az olacaktır.. ingilizce benim ve eşimin iyi bir düzeye geldikten sonra california taraflarını o zmaan düşünürüm. şu mantıkla bakıyor herkes californiada 5k kazanırım 4k giderim olur nj de 3k kazanırım 2k giderim olur günün sonunda gelir gider dengesi ama iş bulmazsan o gelir olmazsa gider seni çok yıpratır psikolojik olarak çökersin düşük giderleri olan bir yer seçip orada kendini geliştirip sonra istediğin yere giderim mantıoğındayım

• ⭐⭐

@gtx295 Ben kesin ev alırım bu arada kenarda az bir miktar birikmişim olsa bile direk eve basarım. Oturup oturmamam ok bir şey ifade etmiyor en kötü kiraya verilir o kendi taksidini öyle çıkartır

• ⭐⭐

@hasnotben Günaydınlar bu evlerin tek eksileri yan camlar birbirine çok yakın. Tek çözüm köşe villa 🙂

• @newbie97 Canını sıkma köşeden alırız sana da 🙂

• Günaydin herkese

• ⭐⭐

@mcvk Mantıklı bir iş projesi varsa tabiki öncelikle iş derdim. Ev her türlü alınır. Ki aynı tercihi burada yapıp sonuca ulaşmış birisi olarak diyorum :)) Orada hayli hayli yapılır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

182

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.4k

| | | |