DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @Hilal-2 kötümser olmak istemiyorum ama 2022 de biz başlarken bu işe seneye gideriz diyorduk. Sonra retrogression oldu işler karıştı. Temennim en kısa zamanda olması herkes için elbette ama herşeye hazırlıklı olmak gerekiyor psikolojik olarak. Vize bültenlerini takip etmekte fayda var.

• @TOK hocam aslında sizinkini ve birkaç arkadaşın daha takvimini inceleyerek DQ sonrası 10-12 ay interview süresi için tahmin ettim. Benim de sizin seyrinizde ilerlese memnun olucam ben:) Tam uygun şekli.

• @Hilal-2 demek istediğim bu öngörülebilir bir süreç değil. Çok fazla parametre var. Birden çıkıp vize numaraları bitti diyorlar ve kapatıyorlar. O yüzden söylediğiniz takvime umutla bağlanmayın. Her zaman en kötüsüne göre hazırlayın kendinizi. Diğer türlü beklemek işkence oluyor malasef. Umarım sorunsuz bir şekilde ilerler herkesin ki.

• @TOK Tabi hocam orası doğru, hayatta herşey olabilir, ben bu şekilde ilerlerse diye basitçe tek parametreyi baz alarak söyledim. İnşallah olumsuz olmaz ve kısa olur. Pozitif düşünelim pozitif olalım.:)

• @TOK, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@Hilal-2 demek istediğim bu öngörülebilir bir süreç değil. Çok fazla parametre var. Birden çıkıp vize numaraları bitti diyorlar ve kapatıyorlar. O yüzden söylediğiniz takvime umutla bağlanmayın. Her zaman en kötüsüne göre hazırlayın kendinizi. Diğer türlü beklemek işkence oluyor malasef. Umarım sorunsuz bir şekilde ilerler herkesin ki.

Profilinize baktım kısaca da böyle direk sormuş oldum, siz neden diskalifiye oldunuz?

• @katafalk2 diskalifiye olmuş derken neyi kastettiniz?
    DQ diskalifiye değildir, documentary qualified demektir.

• @Hilal-2 evet her zaman pozitif

• @TOK hocam bu düşüncem hakkında ne diyorsunuz? Sizin fikriniz önemli benim için.

• @TOK pardon hocam aşılarla ilgili yazdığım konunun altına yazmıştım orada çıkacak sandım bu mesajım, o soruma görüşünüz önemlidir benim için.

• @begumm bence aşılarınızı unvanlarda olun evet pahalı ama onların kuralları ile oynamak gerekiyor. Kendi sağlık sistemlerinin onayladığı aşıları olmuş oluyorsunuz. Sonuçta gittiğinizde bu aşılar sizi ve ailenizi koruyacak. Bende orada oldum. Risk almaya gerek yok bence

• @TOK hocam bana yazdınız değil mi bunu?

• @Hilal-2 evet evet

• Ama burada tetanoz gibi aşıları devlette olup e nabıza işletip öyle halleden de var. O zaman gelince ben 2-3 ay önceden olabilir aşıları devlette olup e nabıza işleticem şahsen. Öyle yapıp buraya yazan da oldu şu an kim yazdı hatırlamadım

• @begumm Merhaba, muhtemelen ben yazmisimdir. Tetanoz ve Hepatit B asimi meslegim geregi mulakattan once olmustum. Saglik ocaginda bu asilarimi oldugum icin haliyle e-nabiz’a islendi. Daha sonrasinda DV’cilerin sayfasinda Viyana’da mulakat alanlar, orada yapilan doktor muayenesinde antikor testi goturenlerin, bagisikligi olan hastaliklara karsi asi olmadigini belirtmislerdi. Ben de devlet hastanesine giderek, cocukluk asilari olan kizamik, kabakulak, su cicegine karsi antikor testi yaptirdim ve cocuklugumda asilarini oldugum icin de antikorum yuksek cikti. Barkodlu ciktilarini aldim. Muayeneye goturdum. Antikor testlerini kabul etmediler ve asilari yeniden yaptilar. E-nabizda gorunen asilarimi kabul ettiler. Cocukluk cagi asilarini bildigim kadariyla, yetiskinken yaptirmaniz mumkun degil. Bana saglik ocagi hemsiresi oyle soylemisti. Yani o asilari isteseniz de olamiyorsunuz ve cocuklugunuzda oldugunuza dair kanit sunamadiginiz icin (antikor testini kanit kabul etmiyor Ankara) yeniden olacaksiniz. Bence zaman kaybi. Onlar mutlaka yapacak asi buluyorlar ve 300-350 usd gibi bir meblagi sizden aliyorlar.

• @dpdemir çok teşekkürler detaylı anlatımınız için, evet gerilere gittiğimde gördüm cevabınızı aşılarla ilgili. Artık vizeyi alalım da aşı parası da verilir diyorum 🙂

• @begumm Aslında sadece para değil, önceden yazdığım gibi aynı anda bir dünya aşı olmak doğru değil ondan:) Neyse bakalım.

• @Hilal-2 Ki biz büyüğüz, çocuklar için nasıl olacak bilmiyorum:)))

• @Hilal-2 çocuklara daha az aşı yapıldı. Bana 4 tane yapıldı
    Oğluma 2 tane
    Zaten birisi influenza aşısı, diğeri de çiçek

Bazı aşıları hastanede bulmanız zor olabilir

• @Hilal-2 Antikorumuz oldugu halde yapilmasi bence de dogru degil. Bana agir geldi mesela. Asi sonrasi 2-3 gun kendimi iyi hissetmedim. Simdi AP surecim bittiginde tekrar doktor muayenesi olacagim. Cunku, 6 ayi gectigi icin suresi doldu. Yine asi olacak miyim meraktayim. Insallah artik yapmazlar.

• @TOK Benim de oğlanlardan biri sizinki yaşında, o yaş grubunda çiçek zorunlu değildi eskiden, Suriyeliler sonrası zorunlu oldu, ondan bizim bu yaş çocukların çiçeği yok. Ama ben oğlana geçen hafta çiçeğini yaptırdım sağlık ocağında. Aslında her yıl ben grip aşısı yaptırıyorum çocuklara özel alıp sağlık ocağında rica ile yapıyorlar fakat e-devlete işlemiyorlar. Benim çok çocuk var:)) ondan işim kolay değil hocam:))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.6k

| | | |