DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @amerikameraklisi Merhaba. o ofis sanal ofis değil executive ofistir. Yani birçok firmanın bulunduğu büyük bir ofis alanıdır. Aynı zamanda NJ'de normal ofisimiz de bulunmaktadır. Maalesef bilip bilmeden araştırmadan konuşabiliyorlar. Uzun zamandır normal ofisimizde mevcut NJ'de. Dilerseniz Gözde Hanımla ofisimizde yüz yüze görüşmek için aşağıdaki link üzerinden randevu alabilirsiniz.

https://meetings.hubspot.com/gozde-bulkurcu/ofis-randevusu

• @amerikameraklisi, içinde söyledi: eb3vize.com İstihdam Bazlı Green Card

Merhaba Eb3 vizesini araştırırken sizin şirketi buldum fakat bir videoda Amerikada yaşayan birisi Sizin şirketinizin sanal ofis tutmasından kaynaklı dolandırıcı umut tacirliği olabilir dikkatli olun falan diyor videoyu izleyenlerde yorumlar yapmış bu şekilde bununla ilgili bir açıklama yapabilir misiniz ? bende dahil birçok insanın kafasını karıştıran bir ayrıntı insanlar korkuyor haliyle ciddi bir meblağ türkiyede video linkini bıraktım buyrun dakika 46:00da verilen sanal ofis adresini gösteriyor.

Ticari kaygilar olabilir .En buyuk sirketler bile bunu kullaniyor italyan astaldi dahil.Vergisi kaydi kuydu olan bir isletmeye bu sekilde bok atmak gercekten cok aci ve terbiyesizce .Ha size uymaz elestirin onu anlayabilirim tecrubesizdir yeni ise girmistir ama super musteri hizmeti bazi garantiler vs verir fiyati 10k daha ucuz olur size uyar secersiniz bundada sikinti yok.Ama bir firmayi tanımadan onun ticari sahsiyetini kotulemek gercekten terbiyesizce. Iyi arastirin sorun sorusturun kafaniza eserse ne ala ,ama kimseyede teslim olmayin hemen guvrnmeyin

• @amerikameraklisi sicili temiz bi avukattan bahsediyor sonra çözüm ortağı olduğu şirket hakkında imalarda bulunuyor. Avukat kendisini riske atar mı? Avukattan daha mı akıllı bu adam? Avukat şirketi incelememişte bu adam sırrı mı ortaya çıkartıyor. Tamamen gereksiz, tutarsız bi video itibar edilecek bi tutarlılığı yok bence. Pazar günleri canlı yayın yapıyorlar orda da ahkam kesildi bende mail atarak iyi niyetle süreci anlattım ikna etmeye çalıştım ama olmamış anlaşılan.

• Eb3.work dediği siteye ulaşamadım ben defalarca yazdığım halde 🙂

• @eb3vize-com ailemiz giriş yapıp green kartlarını aldıktan sonra Türkiye'ye dönüş yapmaları durumunda 4-5 ay sonra tekrar girişte sorun yaşarlar mı?

• @Maliyeci Hayır sorun olmaz. Green Cardlarını aldıktan sonra ve 180 günü geçmedikten sonra sorun yaşamazlar.

• @Maliyeci surekli olursa mesela ilk gristen 5.5 ay sonra problem olmaz ama 2. Geliste 1 hafta kalip sonra tekrar 5.5 ay sonra gelirse içeriye alir terletirler.Ardindan size i 131 e basvursun gibilerden bir damga basarlar.reentry lazim olacaktir.O yuzden baginiz olsun ve planlarinizi artik usa de yasayacakmis gibi yapin sakata gelmeyin

• Merhabalar,

4 yıldır çocuklarıma bakan bakıcımızı, Amerika vatandaşı olan annem babam'ın yanına yardımcı olması için Amerika'ya göndermek istiyorum. Kendisine çok güveniyorum ve annem babam da artık yaşlandığı için yanlarında birinin olması iyi olacak. EB3 Unskilled bakıcımız için uygun olur mu? Ailemin ve bakıcımın karşılaması gereken koşıullar nelerdir? Ya da bu işi bir şirket üzerinden mi yapmak gerekir? Süreç ne kadar sürer? Bakıcımız Gürcü vatandaşı, Türkiye'de çalışma izni var. Başvuruyu Türkiye'den mi yapmak daha hızlı olur Gürcistan'dan mı? Ya da başka bir vize türü ile Amerika'ya uzun süreli gidebilir mi?

• Adli sicil kaydı temiz olacak derken herhangi belli suçlar varmı ? Mesela ben birine ineternetten hakaretten ceza aldım. Adli sicilime işlediyse yinede eb3 başvurum sorun olurmu ?

• @denizaker

Sanırım tutuklama ve hapis cezası alınan durumlar için geçerli. Bunun da bir sınırı vardı diye biliyorum 6 ay, 1 sene gibi bir şey olabilir. Ceza erteleme vs yapıldıysa çok problem olmayabilir. Neden dolayı ceza aldığınız da önemli tabii ki. Sizinkisinin çok bir problem olacağını sanmam, bu konuyu BDV Solutions'da eski vize memuruyla konuşmuşlardı. Yine de BDV Solutions şirketine ve eb3vize.com'a ve mümkünse ABD'li iyi bir göçmenlik avukatına bir danışıp öyle girmenizi tavsiye ederim.

Bir de ilaveten, suçu ABD'de işlediyseniz ve ABD mahkamelerinde mahkum olduysanız bakış açısı daha farklı olabilir. Direkt red de alabilirsiniz. Türkiye'de ise mahkumiyetiniz ve Konsolosluk Süreci ile dahil olacaksanız muhtemelen mahkeme detaylarınızı, celselere ait dökümanların İngilizce tercümelerini incelemek isteyebilir konsolosluk memuru. Eğer bu evraklar yanınızda olmazsa AP olursunuz ve belgeleri tamamlamanız istenir ek bir süre içerisinde. Eğer kamu güvenliğine risk oluşturan bir suç olduğuna kanaat getirilirse (kesinlikle sizin haksız olduğunuz bir durumda çok ağır hakaretler etmeniz vs gibi) takdir yetkisi memura aittir. Sizi reddedebilir basit bir açıklamayla, 20-30 bin dolarınız çöp olur, itiraz da edemezseniz bu durumda.

Bence turist vizeniz ya da başka bir vizeniz varsa ABD üzerinden AOS süreciyle düşünmeniz daha mantıklı olur sizin için. En azından konsolosluk süreci olmaması işinizi kolaylaştırır. Yine de tüm ihtimalleri ABD'den bir ya da birkaç başarılı göçmenlik avukatına mutlaka danışın.

• @denizaker Hakareti kime ettiğiniz de önemli, örneğin ABD de kamu görevlisi ve ünlü denebilecek kişilere hakarete suç yok, normal vatandaş dava edebiliyor ama 🙂 işin şakası bir tarafa @emre911 Beyin yönlendirmesi çok haklı. Bir sürü para ve zamanın çöp olmaması için dikkat etmek gerekiyor.

• Bizde @eb3vize-com ile Knoxville/Pigeon Forge için sürecimizi başlattık. Herkesin süreçlerinde başarılar dilerim.

• @mercü hayırlı olsun tebrikler

• @mesut1905 teşekkür ederim

• @mercü Hayırlı olsun, bol şans diliyorum. Sırada sabırla beklemek kaldı 🙂

• @pigaro çok teşekkür ediyorum evet biraz sabır lazım ☺☺

• ⭐⭐

@mercü hayırlı olsun. Bu başlık (EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları) altında süreçlerimizi konuşuyoruz. Bir excel yaptık.İsterseniz sizde bilgilerinizi girebilirsiniz. Link şurada

• hayırlı olsun tebrik ederim

• @selamibasaran çok teşekkür ediyorum hemen bakıyorum

• @drcfamily çok teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.8k

| | | |