DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• İyi akşamlar arkadaşlar demin başvuruyu yaptım, normalde büyük harf ve intilizce karakterler ile doldururken mail kısmında mecburen küçük harfe geçtim ve maili yazdım, bu sorun olmaz değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@JesusLord doğrusunu yaptın zaten mail de türkçe karakter olmaz ondan canın sıkılmasın

• @ayvalik10

Gerci Dunya-->Venus yolculugu diyor ama biz onu Türkiye-->ABD olarak da dusunebiliriz.

• @ayvalik10 hocam ds260 formunu sonuçlar 19.00’da açıklandı aynı gün 23.00’da submit etmiştim. Form aynı gün aktif oluyor

• ⭐⭐⭐

Ne çok konuşmuşsunuz be. 4 sayfa birikmiş. 😁

Bu arada uçak gördükçe aklıma Golden state gelmeye başladı. Hayırlar olsun.

• ⭐⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Yıldıray81 ben forumun count downunu istiyorumm bana söylediler kasım dediler 😞

Yanlış hatırlamıyorsam sayfaya 7 Kasım'dan sonra geri sayım konacak.

• ⭐⭐⭐

@siraysessiz doldurmana gerek yok diye bir durum söz konusu değil zaten DS260 formunu doldurmazsanız sürecinize devam etmiyor gözükürsünüz ve doğal olarak mülakat tarihide alamazsınız.

Hızlı doldurma konusuna gelirsek şöyle söyleyeyim hızlı doldurmakta önemli ama tek etken değil, case numberda önemli ama oda tek etken değil artık maalesef. Numaranız küçük büyük farketmez kazanırsanız hızlı bir şekilde formu doldurup göndermelisiniz

• @Emre-Kurtulmuş anladım çok teşekkürler

• DV2025 için benim işyerinden 4 kişiyi başvurmamaları için ikna ettim. Çünkü kazansalar da gidecek potansiyelleri yok. Ama bir arkadaş var ki ikna edemiyorum 😁 Neyse onun başvurusunu yapıcam mecbur 😁
    Peki DV2025 için siz naptınız? 😂

• @Yıldıray81 Günaydın. Ben de yakın çevremden sevdiğim 2 kişiyi çıkarsa gitmeleri için ikna ettim. Başvurularını da yine ben yapacam muhtemelen.

• @Lalo-Salamanca, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhabalar. Daha önce devlet memurluğunu bırakıp da devlet hariç ( ben iş makinesi operatörlüğüne geçeceğim ) başka işe geçen veya başka işe meyleden arkadaşların deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Böyle bir karar alma aşamasındayım. Kararsız değilim aslında ama daha önce böyle bir şey yapmış veya benzerini yapmış arkadaşların önerilerini, fikirlerini gerçekten dinlemek isterim. Yanlış yere yazdıysam affola.

Bu arada bu mesajım arada kaynadı gibi oldu bir kez daha tekrarlayım belki aynı durumu yaşayan biri tecrübelerini anlatır.

• ⭐⭐

@Lalo-Salamanca Hiç devlet memuru olmadığım için bilgim yok.Ama şunu söyleyebilirim son 3-4 senedir aktif ticaretin içerisindeyim. Çok değişik insanlarla tanıştım. Türkiye'de memur ve beyaz yaka olarak devam etmek ancak yaşamanıza imkan verir. Diğer şeylere yönelmek (el becerisi gerektiren işler veya ticaret) sizi ileri atar daha rahat yaşarsınız.
    edit: kule vinç operatörleri 70 k , iş makinası operatörleride 50-60 k kazanıyor diye duydum.

• @selamibasaran Teşekkür ederim hocam. Muhtemelen işi bıraktığımda operatörlük yapacağım. ( en azından ilk etapta) Operatörlükte yabancısı olduğum için değil acemi olduğum için belki de çekincelerim var. İleri vadede benim de kafamda ticaretle alakalı bir iki şey var ama net olan şu ki sizin de dediğiniz gibi memurlukta anca yaşamaya çalışıyoruz. İleriki planlarım için sermaye oluşturmak imkansız. Her şeyden önemlisi işimde mutlu değilim. Bazı arkadaşlar belki yadırgayabilir eyvallah ama durum bu ve ömür öyle veya böyle geçiyor bense her geçen saniyemden bile keyif almak için uğraşıyorum. Onun dışında yaşanacaksa zaten bazı şeyler yaşanılır.

• ⭐⭐

@Lalo-Salamanca Benim etrafımda ticaret yapan hiç yoktu.Memur ailede büyüdüm. Bir müddet beyaz yaka olarak çalıştım.Ama mezun olduğumda hep kendi işimi yapacağım dedim. Ve kendi işimi yapıyorum. Mesaisizim. 🙂
    Dün bir üreticiye gittim, adamlar Adıyamandan çok küçükten istanbula gelmişler,seyyar satıcılıktan istoçta tüccarlığa ve 15 senedirde banyo ve ev tekstili üreten bir fabrikaya sahip olmuşlar. Mal varlıklarını memur veya beyaz yaka olarak kazanmak imkansız.
    Ticaret küçük olsun büyük olsun dürüstçe ve ikili ilişkileri iyi kurdukça iyi kazanıyorsun. Bu bir gerçek.

• @selamibasaran Sizin adınıza çok sevindim hocam. İnşallah darısı bana.

• Öncelikle, Amerika için green card çekilişini tek seçenek olarak görmemenizi rica ederek, motivasyon olması açısından sizlerle şu videoyu paylaşmak istiyorum;

Bir gün, hepimizin oralarda mesken tutmamız dileğiyle, esen kalın, yolunuz açık olsun!

• Arkadaslar iyi forumlar öncelikle eşimle ben 3. Gununilk kez başvurumuzu yaptık nasipse cıkar diyoruz sormak istediğim su ikimizde devlet memurıyuz ortalama 70-70 k gelirimiz var cıkarsa gitmek mantıklı mı ? Bide tahmini bu yıl kac basvuru olur ??? Tesekkurler

• green card basvurusu yaparken doğum yeri pasaportda istanbulun bir ilçesi olan KADIKOY olarak yazıyor 4.numaralı City Where You Were Born kutusuna KADIKOY mü yazmalıyım yoksa ISTANBUL ? bu sorunu yeri burası değil ise size zahmet olmaz ise cevabı bulacağım linki paylaşabilirmisiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sertet KADIKOY yazılacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@malican27777 sizin için para mı huzurlu - sağlıklı bir hayat mı ancak başlangıçta parasız kalacaksın. Sen bu soruya cevap verirsen ozaman cevabı bulmuş olursun. 5 milyon altında olmaz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.6k

| | | |