DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Murat-4 Çavdar ekmeği çok güzeldir.Hemde inanılmaz tok tutar. Rusyada ilk şantiyeye gittiğim zamanlarda, ekmek olarak hem beyaz hem siyah ekmek olurdu yemekhanede. Türkler genelde beyaz ekmek yerken ruslar siyah ekmek yerdi.
    Borodinsky Hleb diye geçen siyah ekmek hikayesi de olan güzel bir ekmektir.Buldumu yiyiniz. 🙂

• @selamibasaran önceden lokanta vardı bizim şimdi kapalı, yabancılar geldiği zaman hiç ekmek yemezlerdi, meraktan şöyle bir bakarlardı bırakırlardı, ama Türklere sepet sepet ekmek taşırdık, biraz da yokluktan ekmeğe alışmış durumdayız yemek az geliyor doymuyoruz çünkü, ekmek yemezsem doymam lafı oradan geliyor.

• @Murat-4 Mercimek çorbasının içerisine bile ekmek doğruyorum kanka öyle düşün 😃 Gerçekten Türklerin ekmek ile ilgili ayrı bir bağlantısı var.

Üzücü gelebilir ancak aklıma direkt şu video geldi 😃 😃 @Yıldıray81 @debbieLA77

• @Uçan-hollandalı onu anlayabiliyorum çorba ekmek çorba sıvı zaten ekmek olmayınca midemi bulandırıyor benim, makarnayla pilavla ekmek yiyen var.
    ekleme: bu adam aysun kayacı olayındaki benim oyum çobanın oyu ile birmi demisin deki gibi yanlış anlaşıldı, detayına girmiycem daha uzun hikaye.

• Aynen öyle instagramdan fazla geziyorum forumda.
    pek mesaj yazmasamda her yazılanı okuyorum her mülakat sürecini çekirdek elimde okuyorum 🙂

• @gucarslan Tabi ki @crazycells'i unutmadık her zaman kalbimizde ama şu sıralar çok göremiyorum kendisini 🙂

• ⭐⭐

@Murat-4 aynen öyle aslında doğru tespit birşey bayatlamıyorsa sorun vardır... mesela eskiden danone büyük yoğurtlar vardı ya arkadaş o yoğurt 10 gün bozulmuyordu ne küf ne ekşime kimbilir neler vardı içinde

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı ekmek seviyorum ama bu adamın dediği de doğru fakirlikten sadece makarna ve ekmekle karnını doyuran bir ülkede yaşıyoruz... çok fakir var mecburen naapsınlar eee proteinsiz meyvesiz sebzesiz beslenmekte insanı aptal ediyor... geçenlerde bir haber çıkmıştı belki okuyanlarınız duyanlarınız vardır türkiyede okumayı çabuk öğrenen ve okuduğu sınıfla dengeli ilerleyen çocuk sayısı giderek düşüyormuş... beslenme eksikliğinden olduğunu söyledi yetkililer doğru çocuklar yumurtanın tanesi 5 tl olmuş nasıl yesinler pardon 4 çocuklu aileler var her çocuğa bir yumurta koysa günde 20 tl sadece yumurta masrafı ayda 600 sadece yumurtaya giderse o çocuklar ne yer ne içer nasıl okula gider okul masrafları ne olur vs vs hani sebzesi hani meyvesi hani eti hani sütü of anam off... o yüzden aban ekmeğe makarnaya gelsin aptal toplum... aslında demek istenen bu çok acı ama gerçek 😞

• ⭐⭐

@selamibasaran hele bir de ekşi mayalı çavdar ise tadından yenmez... doktorların şeker hastalarına da önerdiği ekmeklerden biriydi bir zamanlar şimdi çiğ karabuğday çıktı papucu hafiften dama atıldı

• @selamibasaran ben tam buğday tüketiyorum sadece nasıldır sizce

• ⭐⭐

@mesut1905 o da çok güzel ekmektir. Yine çok tok tutar.Ama gerçek tam buğday piyasada az genelde.(50-100 gr tam buğday katıyorlar) İstanbul halk ekmeğin tam buğdayı güzel ekmektir mesela.

• Selamlar 2023 talihlisi olarak bende geleyim dedim ( ama gidemeyenlerden 🙂 )

• @Murat-4 Şu kadarını söyliyim; yapılan bi araştırmada dünyanın en kalitesiz ekmekleri arasına girdi bizim ekmeklerimiz. İçerisinde kabartmak için türlü mayalar var. benim o görselde attığım ekmek 1 kilo undan yapılıyor, 200 gram ekşi maya ve 650 ml su. fırından aldıklarımız ise 250 gr fakat neredeyse kabarmaktan aynı ebatlarda. Kısacası ekşi mayalı ve tahıllı ekmek dışındakileri mümkün möertebe tercih etmeyin. Ben kendi yaptığım ekmeğimi bile günde en fazla 1 dilim tüketiyorum. Gluteni azalmış olsa dahi neticede beyaz un da var..

• @selamibasaran Borodinsky çok zordur yapması ama usta ellerde kolaylaşıyor tabi. Yapmışlığımız var ama un kalitesi dolayısıyla tam lezzeti alamadık hocalarımızla birlikte..

• @debbieLA77 Katılıyorum. Makarna da ilk olarak İtalya'da fakirlik ve kıtlıktan dolayı yapılmış. Oldukça ucuz ve basit yiyecek olarak..

• @mesut1905 Tam buğday olduğuna eminseniz sorun yok. Çünkü onların içinde %80 oranında beyaz un bulunuyor. Neden diye soracak olursanız iyi kabarması ve tadının yumuşaması için. Örneğin Tam siyez ekmeği, tam çavdar veya buğday ekmeği hem sıkı dokuludur, hem de tadı leziz değildir. Beyaz unla lezzetlendirilip dokusu yumuşatılır 🙂 Dolayısıyla fiyatı da düşer.

• Evvett sonunda başvurumu yaptım 😂 Özellikle beklediğim bir tarihti. Hayırlısı olsun

• Yine geldik kürkçü dükkanına bu senede yaptık başvurumuzu herkese bol şans diliyorum

• ⭐⭐

@Hopes1 😂😂😂😂😂 haahahha

• @Hopes1 gc hayırlı olsun kutsal sayı yanıltmaz 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

47

42.9k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.4k

| | | |