DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @enginfdn o sorun geçen sene bende de olmuştu. Sign and sumbit yazan yere geldiğiniz de orada bir yere tıklıyorsunuz o sayfada bulunuyor. bilgisayarınıza bir dosya iniyor onu kurun sonra sign and sumbit yapın olacaktır. Çok çok nadir bir durum bilgisayarınız da eksik olduğu için o uzantı o yüzden sumbitlemiyor. Geçen sene bende baya bir aramıştım sorunu bulamamıştım forumda sorduğum ilk şeylerden hatta 🙂

• Merhaba ben ds260i doldurdum. Tüm ailen completed gözüküyor. Onay formunu da yazdırdım.. AA ile başlayan numarada verildi. Ancak sisteme girdiğimde doldurduğum yerler tekrar müdahale edilebilir şekilde duruyor. Burada bir revize edersem yeniden onay sayfası ve numarası mi oluşturulur. Yoksa o bilgi kısımları açık dahi olsa değiştirsem de artık değişmez mi birşeyler??

• @salih-atilla Merhaba 8xxx sıraya dosya taşımaya gerek var mı sence ?

• ⭐⭐⭐

@cinyor ds260dan mülakat yerini seçmeniz direk orada mülakata girmenizi sağlamaz eğer oturumunuz yoksa. Zaten oturumunuz varsada ankara olarak doldurmuş olsanız bile kcc aracılığıyla dosyanızı taşırsınız

• Merhaba tekrardan, ülke seçme yerinde Türkiye çıkmıyor bilginiz var mı acaba?

• ⭐⭐⭐

@mr-engineer-0 müdahale edilebilir gözüksede bir müdahalede bulunamıyorsunuz imzalayıp gönderdikten sonra

• Arkadaşlar ds260 doldururken yaşadığı yer Samsun Vezirköprü’de fakat Türkiye çıkmıyor Türkmenistan falan var Türkiye yok ne yapmam lazım

• Pasaport ve greencard için fotoğraf konusunda soru sorabileceğim birisi var mı? Forumda yeniyim.

• Arkadaşlar geçmiş yılların hangi ülkeden kaç kişi mülakata alındığını nereden görebilirim. Yarımcı olabilir misiniz?

• Eşim 2000 yılından beri düzenli olarak başvurmuştu. Arada 1-2 sene kaçırmış olabilir. Kabaca istikrarlı olarak 20 küsür başvuruda da kazanamadı. Benimde 7. başvurum da şans güldü. 4XXX lerde bir case numaramız var. Mülakat alabiliriz gibi duruyor eğer siyasi bir kriz vs yaşanmazsa. Sanırım Türkiye den yapılan toplam başvurulara göre kazanma şansı 400 de 1 civarı yani %0.25. Herşey gönlünüzce olsun.

• @yalcin61, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Arkadaşlar selam ds-260 formunu 2 gün önce doldurdum ve gönderdim. Bugün fark ettim ki city ve state kısmını karıştırıp citye İstanbul stateye Üsküdar yazmışım bunun için dosyayı açtırmalı mıyım ?

Aynı hatayı bende yapmışım... Sorun olur mu bilen var mı?

• Son 5 yılda kullandığınız eski mailleri yazın diyor eski mail hatırlamıyorum ki ben ya ne yapmam lazım

• ⭐⭐

@mesut16 Sizide tebrik ederim , Sorularınıza cevap almak için öncelikle Vize Sürecinizi İmzanıza Taşıyın sonrasında Excel 2025'e ilgili bilgilerinizi girin. Sorularınızı ve aradığınız cevapları sohbet odalarında değil DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığında arayabilirsiniz. @yalcin61 'e bu sorusuna verdiğim cevap 55. sayfada mevcut.

• Kazanan herkesi tebrik ediyorum. Yorucu ve uzun bir süreç başlattığımın yeni yeni farkına varıyorum diyebilirim. Yıllar önce bir kez başvurmuştum ama sanırım sonucuna bakmadım ya da bakmayı unuttum hatırlamıyorum. Bu yıl başvurduğumda DV 2025 talihlisi oldum. Çok hızlı formlara videolara daldım sürecin böyle olabileceğini hiç düşünmemiştim. Gerçekten herkese kolay gelsin

• ds260 Formunu doldurdum ve sanırım çok kritik bir hata yaptım. Kartın yollanacağa adrese izlediğim kaynaktaki arkadaş eğer bir adresiniz yoksa " NOT AVAILABLE YET " yazıp geçin sonrasında buraya adres yazarsınız dediği için ben bu şekilde dosyayı tamamladım. Bugün airbnb üzerinden bir kiralama yaparak adrese ve telefon numarasına ulaştım fakat şuan öğrendim ki dosyayı güncelleme ihtimali gönderdikten sonra mümkün değil. Bu kadar önemli olan bu alanı böyle boş bırakarak sanırım yıllardır kurduğum hayallerimi hiç ettim. Yine de bunu kurtarmamın bir yolu yordamı var mıdır? Konsoloslukta adres belirtmek işime yarar mı yoksa zaten adresimin olmaması sebebiyle zaten randevu verilmez mi? Lütfen bilenler cevaplarsa çok mutlu olurum.

• Herhangi bir hata yaparım diye ankarada greencard ile uğraşan firmalarla dolduracağım. Neyse parası vereceğim. Eksik ya da hatalı doldurup tüm hayallerimi mahvetmekten korkuyorum. Neyse parası 5-10 bin veririm geçerim. Amerika’ya gittiğimde iyi ki vermişim diyeceğim!

• selamlar arkadaslar ben ilk defa greencard basvurusu yaptım ve zaman kaybetmemek adına hızlı yaptım.

1. sorum şudur Okul kısmında lise bilgilerimi doldurdum üniversiteyi tam bitirmeyip yarıda bıraktığım için üniversiteyi doldurmadım sorun cıkartırlar mı ?

2. sorum şudur : lise bilgilerini girerken high school no degree seçeneğini tıkladım yani derecesiz ben onu lise derecesi olarak algıladım yani diplomasız olarak algılamadım o seçeneği seçip lise bilgilerimi girdim sorun cıkar mı ? ayrıca lise bilgilerimin hepsini okulun tam adını yazarak girdim örnek xxx ANADOLU LISESI gibi. bunlar mülakata girdiğim sırada engel çıkartır mı

• @emirhnbulut sayfayı turkceye cevirdiyseniz turkey. - hindi olarak çıkar çıkmaz

• ⭐⭐⭐

@Samet-Düztaban yaptığınız sorunlu bir şey yok aslında mülakat günü bile güncelleyebilirsiniz bu bilgiyi. Ancak airbnb adresi vermeniz çok riskli. Birincisi ev sahibi bunu kabul etti mi, ikincisi kartın geleceği tarih belli değil 90 gün içinde herhangi bir gün gelebilir. Kartınız yanlış kişilerin eline geçebilir ve size zorlu bir süreç yaşatabilir

• Merhabalar herkese form dolduranlara bir şey sormak istiyorum. 16 yaşından itibaren yaşadığınız adresleri yazın diyor. Ve aralarında boşluk olmaması lazım diyor. 1. Adrese beyan tarihi var fakat taşınma tarihi gözükmüyor. Beyan tarihini baz alarak yaparsam 2. İkametgah arasında 1 aydan fazla boşluk var diyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |