DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@emre911 "3-4 ay kalacağım" diyebiliriz ya da girişte "1 ay kalmayı planlıyorum" diyip bu süreyi uzatabiliriz, eğer girişte görevlinin bize verdiği max kalış süremiz buna yetiyorsa. 6 ayı aşmadığımız sürece planımızı uzatabilir ya da kısaltabiliriz diye düşünüyorum. yani tabi bir sürü soru sorulabilir bu işlemlerle ilgili ama teknik olarak böyle bir hak tanımışlar. turist vizesi ile girip başka bir vize türüne geçiş yapmaya izin veriyorlarsa buna uygun işlem yapmak için bir kılıf uyduruluyor yasalar çerçevesinde. sonuçta verilmiş bir hak bu. "turist vizesi ile gelip employment based kategorisindeki bir vizeye geçiş yapılamaz" gibi bir ibare eklenmediği sürece bu seçenek kullanabilir. riskleri var mıdır? evet olabilir, sonuçta değerlendirmeyi yapan insan. iyi niyeti sorgulayabilir, uygun görmeyebilir.

tabi şu eklemeyi de yapayım. bu süreci avukatlar veya aracı firmalardaki bu dosyalarla uğraşmış kişiler daha iyi değerlendirebilir. benim bu yöntem için kesin doğrudur ve sorun çıkmaz demem hata olur. işin teknik detayı çok. ekonomik olarak bizi zorlamıyorsa, I-140 başvurusu öncesi ya da en kötü bülten takibi yaparak current olmaya yakın hissetimiz bir an ABD'ye giriş yapmak, F1 ile bir dil okuluna kayıt olmak ve sonra I-485'i doldurmak için current olmayı beklemek riski en az yöntem olabilir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@emre911 bu arada şaka bir yana, uzun süredir yazılım geliştirdiğim için ön hazırlık yapmayı seviyorum. projenin büyüklüğü farketmezsizin önem göstermişimdir hep. sen de aynı sektörde olduğun için zaten çok iyi biliyorsundur bu durumu. Kısmetse EB3 ile başlayacağım depo işine de aynı profesyonellikte bakıyorum 🙂 "şans kapıyı çalınca" esprisi bir yandan da gerçek yani. ağırlık, bench ve koşu bandı aldım. evde spora başladım 🙂 ara verdiğim tenise de geri döndüm. bu iş vesilesiyle sağlımıza iyi bakmış oluyoruz.

• ⭐⭐

@tufank ilahi tufan hocam ya. 😁 çok güldüm. Ama şöyle söyleyim ben yurtdışında şantiyelerde çalışırken hergün belirli bir adım atıyordum ve tırmanmam oluyordu(merdiven çıkma) .Ama türkiyeye dönüp ofiste çalışmaya başlayınca bu şekilde çalışanları anlamış oldum. Hareketsizlikten hemen kilo alıyorsun. Yada çok az yemek yemen gerekiyor ki kilo almayasın. O nedenle ben de salona giderek yapıyorum.

• ⭐⭐

@selamibasaran doğrudur, ben de otura otura 14 kilo aldım. zaman zaman çok yoğunluk oluyor işlerde, vakit buldukça koşu bandını açıp koşuyorum, biraz da ağırlık çalışıyorum. işler rahatladığında crossfit'e başlayacağım. şimdilik böyle evde idare ediyoruz , bekle beni sponsorum 🙂

• @tufank
    Her sponsora böyle çalışan lazım. Maşallah ...

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   S selamibasaran 

• @Ferhat-ŞENER gerçekten baya komikmiş 😁 😁
    Neden eb3 vizesi var şimdi daha net anladım 😅

• ⭐⭐

@Ferhat-ŞENER 🙂 işverenler bizleri görünce orda lokma olmadığından donuts döktürecekler. 😁

• ⭐⭐

@selamibasaran, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@Ferhat-ŞENER 🙂 işverenler bizleri görünce orda lokma olmadığından donuts döktürecekler. 😁

Performans iyi olursa 1 yıl sonunda ne teklif ederler acep? :)))

• @pigaro
    İşverenler gerçekten zor durumda, bize ihtiyaçları var.
    unskilled olmayı beceremeyen de var 😁

• @Riethian

Mc Donalds'dan 5 hisse, yanında da bi çilekli kıtırlı mcflury hocam 😃

• ⭐⭐

@Riethian şu an yaklaşık %3,7 enflasyon var. O oranda zam yapsa sesimizi çıkartmayız,alışkanlık. 🙂 şöyle bir site buldum amerikada ekonomik verilerle alakalı. Bu vesileyle onuda paylaşmış olayım. ABD ekonomik göstergeler

• ⭐⭐

@selamibasaran 1 sene dolduktan sonra artık sponsorda çalışmak için bir zorunluluk kalmayacağı için zaten mevcut işteki maaştan epey yüksek bir maaş teklif edilecektir kalmak isteyenler için. tabi ben 365. günün mesai bitiminde istifayı basacağım için çok gözüm görmüyor oraları. teklif gelirse şirket içerisinde masa başı bir pozisyona talip olabilirim 🙂

• ⭐⭐

@emre911 Ne yapsam bilemedim! 😂

• ⭐⭐

@selamibasaran Abi yok bağlasalar durmam 1 sene sonunda 🙂 İsterse müdür yapsın. 😃

• @tufank

Tufan hocam, siz Aktivite Diyagramıyla eb3 süreci anlatan adamsınız. Anca şirket yazılımlarının backend'ini komple size verirlerse keser 😃 İlk seneki 15 doların intikamını alırsınız hem böylece, yılda 500 bin dolar brüt verirlerse anca kurtarır.

• ⭐⭐

@emre911 kutu taşımaktan vakit bulduğum zamanlarda şirketin web sitesi / local sunucularında ufak çaplı güvenlik testleri yapmayı ve bir sunumla genel müdürün karşısına çıkmayı düşünüyorum.. bakalım başımızı belaya mı sokacağız yoksa kıymet mi verecekler bu masumane girişimime göreceğiz 🙂

• ⭐⭐

@tufank Her iki ihtimalde de büyük ihtimal kutu taşımayacaksın :))

• Adamın hoşuna gitmezse kutu taşımaktan biraz sıkıldım, outbox pattern uyguladım dersiniz hocam diyagramı çizittirip 😃

Benzer Başlıklar

• 1
  • 4
  • 2132
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.1k

| | | |