Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @barış bey teşekkürler.

• @crazycells bey teşekkürler. Açıkçası houstonda halı piyasası ile ilgili bir soru olacak. Yani iş konusunda specific bir şey 🙂 Böyle bir konu olmaması ve genel merak edilen iş alanlarından olmadığı için ayrı bir başlık açmak istemediğimden sordum.

• kardeşim halı konusunda 3-4 sene çalıştı , tum abd yi dolaştı pazarlama konusunda.

• ⭐⭐

Sorum dealer'dan araç alımıyla ilgili...

Bir araç üreticisinin (örneğin Toyota) sitesinde link verdiği yetkili bir dealer'ına gittik diyelim ve bütçemize uygun bir araç gördük, Carfax raporunu da bize verdiler, inceledik diyelim. Gördüğüm kadarıyla dealer'lar internet sitelerinde bile araçların bu raporunu sunuyorlar. Ancak biz bu Carfax raporuna rağmen hala güvenemiyoruz araca ve dealer'a, forumdaki bazı mesajlara bakılırsa... Peki başka ne yapabiliriz/yapmalıyız aracın parasını hakettiğinden emin olmak için? Bu aracı bağımsız bir tamirhaneye göstermek, inceletmek, rapor almak istiyoruz mu demeliyiz? Uygulamada böyle bir istek yaygın mıdır yoksa tuhaf mı karşılanır? Bağımsız güvenilir tamirhane bulmak için bir öneriniz var mıdır?

• Sayın @saulgoodman Anladığım kadarıyla işler biraz Türkiye'dekinden farklı değil sanırım aracınızı küçük bir tamir haneye götürdüğünüzde nasıl kayıt tutulmuyorsa anladığım kadarıyla ABD küçük tamirhanelerde kayır tutulmuyor bundan dolayı aracın nasıl bir tamir gördüğünü bilmek güçleşiyor.. Bu konu hakkında uzman değilim sadece biraz araçlardan anlarım sadece fikrimi yazmak istedim :)))

• ⭐⭐

Mall un park yerinde arabama park halindeyken sag onden biri carpip kacmisti. Cizikler ve Hafif gocuk olmustu. Jeep dealer a gittim. Arabayi da duzgun bi deal alabilirsem takas yapabilecegimi soyledim. Arabayi incelediler bu arabada hafif kaza var ama kaydi yok dediler. Dogrudur dedim. Tamam takasa karar verirsen bildirme biyere ona gore daha iyi deal veririz dediler 🙂

• @goodluck Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Mall un park yerinde arabama park halindeyken sag onden biri carpip kacmisti. Cizikler ve Hafif gocuk olmustu. Jeep dealer a gittim. Arabayi da duzgun bi deal alabilirsem takas yapabilecegimi soyledim. Arabayi incelediler bu arabada hafif kaza var ama kaydi yok dediler. Dogrudur dedim. Tamam takasa karar verirsen bildirme biyere ona gore daha iyi deal veririz dediler 🙂

Ben yazdim artik kenara 😃

• ⭐⭐

@barış Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Sayın @saulgoodman Anladığım kadarıyla işler biraz Türkiye'dekinden farklı değil sanırım aracınızı küçük bir tamir haneye götürdüğünüzde nasıl kayıt tutulmuyorsa anladığım kadarıyla ABD küçük tamirhanelerde kayır tutulmuyor bundan dolayı aracın nasıl bir tamir gördüğünü bilmek güçleşiyor.. Bu konu hakkında uzman değilim sadece biraz araçlardan anlarım sadece fikrimi yazmak istedim :)))

Haklısınız, öyle görünüyor. Mesela hemen bir altınızdaki mesajda da sn. goodluck'a dealer'ın teklifi gayet açık. Hasarı bildirmesini istemiyorlar. Bir başkasına hasarlı aracı hasarsız diye satma ihtimali için... 🙂

Şuradaki linki bırakıp (altındaki cevaplarda yararlı tavsiyeler var çünkü, belki birinin işine yarar), araştırmalarıma devam edeyim ben.

• ⭐⭐

@semavi

Istedigin kadar yaz o arabayi coktan verdim. 😀 mall de adamin cizdigi yerden baska bi araba geldi vurdu. Sigortadan yaptirip takas ettim. Ama sunu yazabilirsin istersen. SImdi ki arabami baska bi avm de sag arka tampondan cizdiler boya kalkti hafif onu da kendim boyadim gene kazasiz yani 😂 minor damage bile yok yani 😀

Artik kalabalik yerlerde arabayi cehennemin dibine park ediyorum.

• Kredi skoru yeni oluşmuş birisi finance yöntemiyle araba alabilirmi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond Düzenli bir maaş ve %20 peşinat varsa alabilir.

• @richmond Sifir pesinat ve 72 ay vadeli olarak Honda Finansdan Honda Civic aldim. 8 aydir Amerika'dayim.

• @knnrn @mehmett ikinizide teşekkür ederim cevap için. 🙂

• Selamlar.
    Araç kiralama firmaları araçlarını satıyorlar mı? bilen var mı? nerelerde satılır nasıl alınır acaba..?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smyael Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Selamlar.
    Araç kiralama firmaları araçlarını satıyorlar mı? bilen var mı? nerelerde satılır nasıl alınır acaba..?

Google'da "rental car sales" şeklinde arayınca kiralama firmalarının satış sayfaları çıkıyor.

• @knnrn çok teşekkür ederim saolun..

• @smyael Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Selamlar.
    Carmax.com vb sitelerde arac gecmisi kisminda fleet yaziyorsa daha once kiralanmis olan bir filoya ait arac anlamina geliyor.

• @sadriabi çok teşekkür ederim yardımınız için..

• Sevgili arabadan anlayan arkadaşlarım. 2008 model iyi durumda Audi tt alınır mi? Yoksa Alman arabaları Amerika’da pişmanlık midir? :)) biliyorum çok genel soru ama herkes Alman arabaların tamir masrafı çok fazla diyor. Napalim hayalimiz de Audi tt yanı. Binmeden mi olelim? 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damladav arabalardan sorumlu bakanımız @semavi kendisi müsait olunca cevap verecektir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |