Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

2035'de California'da benzinli ve dizel araçların yasaklanması hakkında bir sorum var

• Merhaba arkadaşlar iyi günler kolay gelsin 🙂

Benim sizlere bir sorum olacak ama ben bu soruyu sormadan önce şunu söylemek isterim; Ben başlık oluştururken biraz ne diyeceğimi bilemiyorum anlamsız bir başlık açtıysam ve konuyu yanlış yere açtıysam bunun için de özür dilerim

Konuya gelecek olur isek evet sanırım hemen hemen herkes duymuştur California'da 2035'de benzinli ve dizel araçlar yasaklanacak ama daha önce benzinli ve dizel araç sahibi olan kişilere ne olacak? Kişiler bu durumda ne yapacak? Bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa benim aklımı yiyip bitiren bu soruyu cevaplayabilirse çok sevinirim teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsmail-Babalık Şu ifade sorunuza yanıt veriyor bence:

"It's a prospective ban, not a retrospective one, meaning used fossil-fuel-powered cars can still be bought and sold in the state, and there are no restrictions on used vehicle ownership. However, it seems likely that there would be restrictions on the registration of new vehicles that don't meet the eventual CARB standards." Kaynak: https://www.motortrend.com/news/california-ban-gas-diesel-executive-order-newsom/

Yani, 2035'ten sonra satılacak tüm yeni araçlar sıfır emisyonlu olacak, ancak bu tarihten önce satın alınmış araçlar kullanılmaya ve satılmaya devam edecek.

Bence 2035'e kadar nükleer enerji ile çalışan, uçabilen ve hatta zamanda yolculuk yapabilen araçlar bile çıkmış olmalı. Bunları hala icat edemiyorlarsa bari en azından sıfır emisyonlu yapıversinler. 🙂 Geleceğe Dönüş filmindeki gelecek 2015 yılıydı ve uçan kaykaylar falan bile vardı.

backtothefuture2-721309.jpg

• @knnrn, içinde söyledi: 2035'de California'da benzinli ve dizel araçların yasaklanması hakkında bir sorum var

ve ban, not a retrospective one, meaning used fossil-fuel-powered cars can still be bought and sold in the state, and there are no restrictions on used vehicle ownership. However, it seems likely that there would be restrictions on the registration of new vehicles that don't meet the eventual CARB standards." Kaynak: https://www.motortrend.com/news/california-ban-gas-diesel-executive-order-newsom/
    Yani, 2035'ten sonra satılacak tüm yeni araçlar sıfır emisyonlu olacak, ancak bu tarihten önce satın alınmış araçlar kullanılmaya ve satılmaya devam edecek.
    Bence 2035'e kadar nükleer enerji ile çalışan, uçabilen ve hatta zamanda yolculuk yapabilen araçlar bile çık

Teşekkür ederim ^^

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |