DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @frkbzdg pasaporta Ekim ayında yine zam gelecekmiş. Ocak ayında da gelir. Haliyle kimin pasaport bitimi yaklaştıysa yenilemeniz gerekiyorsa hemen yenileyin. Bu arada Temmuz zammının açıklandığı gün pasaport harcını yatırmıştım ve uygulamaya konulacağı söylenen günden önceydi.. buna rağmen aradaki farkı aldılar bilginiz olsun.

• tünaydin millet gecen senenin magdurlari gün yüzüne cikmaya baslamis belli ki geliyor gelmekte olan 😃

• ⭐⭐⭐

@goyro666 aha taş geldi 😃

• @tolgasatir ben de kaybedenlerdenim 😞

• ⭐⭐⭐

@goyro666 garibanın yüzü güler mi be 😞

• @frkbzdg çekilişe başvurudanmı bahsediyorsunuz ? Eğer öyleyse pasaport istemiyorlar o yüzden bilgilerini girebileceğiniz bir yer olmayacak

• @danzel ekimde ocak ayı fiyatları belirlenecek

9 bin tl ve üzeri tahmin ediliyor

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Chromium bence o kadar da pişmanlık duymayın, o zamanın şartları ile şuan ın şartları bir değil hatta baktığınız zaman geçen seneye göre bile çok daha kötü durumdayız, haliyle o zaman bu kadar rahatsız olmamışsınız demek ki gitme fikri aklınıza gelmemiş.

Ülkenin iyiye gitmediğinin farkındaydık ama bu kadar boka batacağını da hiç tahmin edemedim. Kendi adıma kapana kısılmış gibiyim burada maalesef.

• ⭐⭐⭐

@Chromium turist vizesi falan denedin mi ? biz turisti aldık 26 ekim de bir gezmeye gideceğiz sonrası allah kerim

• @Uçan-hollandalı Ben 42 yaşındayım, Babamın Türkiye aşkı yüzünden 10 yaşımda İsviçre'den döndüm. Keşke 21 olur olmaz babamı babalıktan reddedip GC başvurusu yapsaymışım. Bu da benim en büyük pişmanlığım. 😁

• ⭐⭐ Yasaklı

Merhaba. Merak ettiğim bir konu var. Birkaç arkadaşım Intrenship ile Amerika'da yasal statü ile 1 yıl kaldı fakat daha sonra Türkiye'ye geri dönmediler. Arkadaşım şu an kaçak durumda. Fakat araba alıp satabiliyor, üstüne işe giriyor bazen ayrılıp başka işe giriyor. Bir nevi Amerikan vatandaşı gibi bir hayat sürüyor. Bu nasıl mümkün olabiliyor acaba? Sonuçta herhangi bir belge de vs. kaçak olduğu gözükmüyor mu? Bu kadar kolay mı Amerika'da kaçak şekilde yaşamak?

• ⭐⭐

@Atlantis00 ilk gittiğinde bir SSN alıyor. O aldığı SSN le yasal statüsü kaçak olsa bile çalışabiliyorlar. Amerikada bu konuda ki sorumluluk işverenlere ait değil bizzat çalışana ait diye duymuştum. Daha net bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa bizde öğreniriz.

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00 SSN bir kere alındıktan sonra kullanılabiliyor onda bir sorun yok ancak kaçak olmaları zaten ülkeye giriş çıkışta sorun yaşamaları demek geri dönmeyi düşünmedikleri sürece bu şekilde çalışabilirler vergi bile verebilirler. Ancak ülkeden çıktıkları anda dönme şanslarını kaybederler, statü değişimlerinde yada sponsorlu göçmenliklerde kaçak şekilde ssn kullanma kaynaklı süreçleri reddedilenlerde oldu, dolayısı ile ince bir çizgi

• ⭐⭐ Yasaklı

@tolgasatir Abi bu arada mesajları okuyamadım. Amerika'ya Miami'ye mi gideceksiniz? Özel değilse neden new york ya da california değil neden Miami 🙂

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00 ilk girişte miami düşündük hem daha uygun diğer ikisine göre hemde yaşamayı düşündüğümüz atlanta ya en yakın turistik alan orası yol üzerinde orlando da disney world vs gezerek atlantaya kadar çıkacağız.

• ⭐⭐ Yasaklı

@tolgasatir Abi siz direkt yaşamaya mı gidiyorsunuz? Ben bayağı kaçırmışım konuları

• @goyro666 ahaahah

• @goyro666 bu sene bizim senemiz 😄

• ⭐⭐⭐

@Atlantis00 yok şuan ilk gidişimiz tatil ve keşif sonrası için planşar geliştiriyoruz hala

• geç oldu ama bu senede buradayız...selamlar herkese,şimdiden bol şans

Bu sene şartlar açıklandı mı pasaport ve saire zorunluluğu geldi mi yada yeni kurallar varsa neler arkadaşlar?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

45

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.9k

| | | |