DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Murat-4 İSG Uzmanıyım da birinin sponsor olması ne demek yani bana para mı verecek napacak

• @Meho35 Sponsor firma direkt olarak para vermez ancak sizin uçak masrafınızı orada ki maddi imkanlarınızı karşılar, mülakatta bunu belirtmeniz sizin orada evsiz kalmayacağınızı veya ekonomik olarak problem çekmeyeceğinizi beyan eden bir belge gibi görülebilir. Görüşme esnasında bunlar artı olarak hanenize yazılır. Şunu da unutmamak lazım Amerika'dan sponsor bulmak hayli zor iştir donanımlı ve kalifiye olmayan kişilere çoğu firma sponsor olmak istemez ama siz yine de şansınızı deneyin. Kendi alanınızla ilgili işlere mail atarak onlara gc kazandığınızı ve yanlarında çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz

Edit: Bir önceki yazınızı okudum ve sağlık, vize mülakatı ücretlerine ancak yetecek kadar paranız olduğundan bahsetmişsiniz, sürece başlamadan önce hatrı sayılır bir miktar göstermeniz gerektiğini bilmiyor muydunuz hocam? Çok güzel dosya numarası denk gelmiş yani gitmek garanti gibi bir şey ama maddi imkanlarınızın böyle olması kötü oldu. Gerekirse krediye girin bir şekilde en azından 10 bin dolar kadar para yapmaya çalışın.

• @Meho35 diğer arkadaş açıklamış sponsor bilgilerini, kişi benim yanımda çalışıcak veya kalıcak masraflarını ben karşılıycam diye beyanda bulunuyor, sizden o sorumlu, mülakat tarihine kadar, gereksiz masraflarınız varsa kısıp para biriktirmeye çalışın gerekirse kredi çekin, harcamasanız bile hesapta görünecek bir para olsun, eşinizin veya sizin mesleğiniz yada diplomanız orada geçerlimi bilmiyorum, iş verenlerle iletişime geçmeyi deneye bilirsiniz indeed'de iş ilanları var, araştırın isterseniz.

• Selamın aleyküm arkadaşlar 2024 green card çekişi kazananlardan case number current olan varmı ve bu case number neye göre belirleniyor

• ⭐⭐⭐

@turanturan süreç başlamadığı için cut off henüz yok tabii ki, case numberda random belirleniyor

• ⭐⭐

@Meho35, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@deep_blue ne borç alacak kimsem var ne de göstecek mal mülk var mülakata gidene kadar sağlık tetkikleri ve vize görüşme parasını anca ayarlıcam ki kız arkadaşımla evlenip gitmeyi düşünüyoruz yani masraflar x2 oluyor ikimizde çalışıyoruz ama aldığımız maaşlar ile mümkün değil para biriktirmek ki daha evlenmek için masraflarımız var ne yapacağımı düşünmekten kafayı yemek üzereyim 😢😢

hocam siz düğünü erkene alın malum altın fiyatları uçmuş oradan gelen altınlarla ilk uçakla gidersiniz eğer tüm amacınız oraya yerleşip çalışmaksa bu durum mantıklı gibi bütçe yoksa

• Merhaba benim dosya numaram 2XXX ve formu da bir hafta içinde gönderdim. Bana bu yılın sonuna kadar sıra gelmiş olur mu? Mülakata girmiş olur muyum sizce?

• @sevdademirci merhaba bunu maalesef size kimse söyleyemez her senenin dinamiği çok farklı. Dosya numaranız küçük olduğu için büyük ihtimalle erkenden current olursunuz. İlk bir iki ay verdikleri mülakat numarası ve ds260 submit tarihlerini takip etmenizi öneririm ondan sonra eğer mülakat gelmez gibi olursa(çünkü artık herkes erken submit ediyor bir gün bile önemli oldu) kesinlikle dosya taşımayı erkenden denersiniz bolca vaktiniz olur

• ⭐⭐⭐

@sevdademirci bir çok etken var kimse bilemez bunu maalesef süreç başlayınca biraz tahmin yürütebilirsiniz ama o tahmin bile kesinlik oluşturamaz

• @Meho35 ne kadar maaş aldığınız ve dügün masrafları düsünceginize koyabildiginiz tüm parayı koymaya çalisin gerekirse dügün yapmayın gidince yaparsınız

• Merhaba. Forumu günlük olarak takip etmeye çalışıyorum süreçle ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için. Geçenlerde case number aralarındaki boşlukların nasıl öğrenileceğini sormuştu biri ama okuduğum yeri bulamadım. Ben de şöyle sormak istiyorum. Case numberlar arası boşluklar nasıl öğrenilir ve nasıl yorumlanır? geçtiğimiz senelerden örneği varsa atabilir misiniz ya da beni başlığa yönlendirir misiniz? Cevap veren herkese teşekkürler ☺

• Bu sene ilk defa başvuracagım bakalım şanlı kişilerden olacak mıyız 🙂

• Arkadaslar ben dv2024 talihlisiyim,case number eu18 binde.Ds260 formunu açıklandığı gün doldurdum yolladim. Acaba mulakat tarihi gelme şansım kac bilgisi olan var mi ?

• @Arda-Kaymaz Maalesef bunu kimse bilemez henüz süreç başlamadı, ilk bülten bile yayınlanmadı.

• ⭐⭐

@Arda-Kaymaz Merhaba, forum kurallari geregi lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Boyle bir bilgiyi size kimse veremez, sureci takip etmelisiniz.

• @Emre-Kurtulmuş birde şöyle birşey var benim case number 48xxx mülakat sırası gelirmi biri gelir diyor biri gelmez bekleme diyor ne yapacağımı şaşırdım dosyayı başka konsolosluğa taşı diyende oldu

• ⭐⭐

• @symbi0te düğün filan yapmak gibi bi derdimiz yok sade nikah o kadar bir de isteme söz olayları tabi. Ev tutmak büyük dert onun üstüne daha sağlık tetkikleri ve mülakat ücretleri var hadi hepsini karşılasak bankaya koyacak para kalmıyor neyse ya

• @turanturan 48 bin dosya numarası Türkiye'de gelmez, bazı zamanlarda 15 bin dosya numarası olupta tr den mülakat alamamış arkadaşlar var. Yol yakınken mail taslağınızı hazırlayın derim

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı Bu senenin verisini bilmeden yorum yapamayiz bu konuda. Lutfen kesin konusmamaya calisalim, ozellikle henuz elde hic veri yokken.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

177

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.4k

| | | |