DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@celica Ama heyecanı güzeldir. Her başvurudan sonra Nisan ayında Amerika'da ev bakmaya başlarım :)) Yaş 42. 50 yaşıma kadar kendime süre verdim. Çıkarsa çıkar, çıkmazsa çocuğumu yollamanın yollarına bakarım.

• 850 li numaralar nereye şikayet ediliyor bilen varmı, dolandırmaya çalışıyorlar bildiğin.

• @ayvalik10 sormak istediğim, diyelim suan 5k tl gss borcum var ve yarin abd ye taşınıyorum, bu borc adres değişikligi yaptiktan sonra 0lanip kapanacak mi yoksa adres degisikligi yaptim diye gss borcum duracak ama kalan borç odenmek suretiyle sistemde duracak mi? Çünkü eger sirf adresi abdye tasiyorum diye hem gss duracak hem borcum silinecekse o zaman ödeyip adres degisikligi yapmanin mantigi yok diye sordum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berkan-Duru adres değişikliğinden sonra borç tutarı artmayacak yani duracak. Daha sonra zaten gss için af geliyor borçlar silinecek diye. O zamanda başvuru yapıp borçlarını sildirirsin. Ondan dolayı 11 yıldır sürekli vergi ödüyorum keriz gibi nasıl olsa insanlar ödemiyorlar. Ödeyecekleri paralarla dolar alıyorlar 6 ay 1 yıl sonra da af çıkıyor. Kazandıkları paralarla faizi silinmiş ana para vergi borcunu güle oynaya ödüyor.

• Başvuru tarihi gelse de en azından başvurup hayallere dalsam biraz. Süreç boyunca hayal kurmak bile çok güzel oluyor gerçekten bir de çıksa kalp krizi falan geçiririm heralde 😀

• @Murat-4 Zamanında öyle arıyorlardı beni de, en son açtım bir kadın sesi duydum. İnternet paketi cart curt, daha sonrasında dedim ki "hanımefendi tekrar ararsanız manevi değerlerinize girmek kaydı ile bu görüşmeyi sonlandırırım." Kadın kapattı daha sonra ve aramadı. Başka türlü anlamıyorlar 🤣

532 numarası da aynı şekilde bunu yapıyordu bir ara.

• @Uçan-hollandalı bende aradım hangi firma olduklarını sordum, dolandırmaktan utanmıyormusunuz dedim yüzüme kapattı, başka numaralarını aradım, numaramı listenizden çıkartın dedim kapattım, gına geldi, tüm ailesine saydırıcam sonunda.

• @Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

850 li numaralar nereye şikayet ediliyor bilen varmı, dolandırmaya çalışıyorlar bildiğin.

@Murat-4, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

850 li numaralar nereye şikayet ediliyor bilen varmı, dolandırmaya çalışıyorlar bildiğin.

adresinden numaranıza hangi firmanın sms gönderebileceğini veya arayabileceğini kendiniz seçebiliyorsunuz. Çok faydalı bir site

• Harbiden bu para gösterme işinin bir kolay yöntemi vs. var mı? Bu sene başvuracağım, olmaz ama oldu da çıktı diyelim. 15k USD gerek deniliyor ve şimdiki kurla fiyat 350k TL'ye yakın. Bu kadar param olsa zaten araba alır toplu taşıma araçlarında sürünmem.
    Sponsorluk bulmak bir çözüm deniliyor ama detayını pek bilmiyorum. Çıkarsa Facebook'taki ABD'deki kebapçıların gruplarına falan girsek bize sponsor olurlar mı acaba?

• @dilmel belki kredi çekmeyi deneye bilirsin, facebook'daki tipler genelde insanlarla dalga geçmekten başka bişey yapmıyorlar, kimse tanımadığı kişiye menfaati yoksa sponsor olmaz.

• @dilmel Öncelikle şunu belirtmek isterim; elçilik görevlisi şu kadar para göstermeniz lazım diye diretmiyor. Burada ki ana husus sizin orada evsiz kalıp Amerikan hükümetine ayak bağı olmamanız ile ilgili. Evli olmayan ve genç bir birey için mülakatta gösterilen para ortalama 7.000-10.000$ arasında olabilir, çünkü tek başınıza olacağınız için bir oda kiralar yine hayata devam edersiniz. Evli ve çocuklu iseniz bu durum için daha büyük paralar gerekiyor onu da diyeyim, ortalama çocuk başına 1.500-2.000$ civarında bir para ve eşler içinse hiç değilse bir 25.000-30.000$ arasında bir meblağ gayet iyi olacaktır. Aile olarak giden bireyler oda kiralayıp mülteci gibi yaşayamayacakları için büyük bir ev tutmaları gerekiyor. Sonuca gelirsek eğer yalnız gidecekseniz ve eşiniz yoksa, ayrıca gitmek istediğiniz eyalette ucuz bir yer ise dediğim gibi 7-10K $ arası işinizi görür gibime geliyor. Ne paralarla geçen oldu o mülakatlardan 😃 Karşınızdaki memur sizin homeless olarak kalmayacağınıza inandığı sürece problem yok. Hadi oldu da finansal durumdan ötürü sizi AP'ye bıraktılar, o zaman da size belirli bir tarihe kadar imkan sunuyorlar denkleştirin diye, ki bu son aşama.

"You have been randomly selected" yazısını gördükten sonra her şey yoluna oturur, aileden veya yakınlardan borç istersiniz maksat göstermelik para olarak. Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun umarım gönülden isteyen herkes kazanır.

Son eklemek istediğim şey

• ⭐⭐

@dilmel 10-11 saatlik uçuş mesafesinde olan bir kıta değişikliği yapıyorsunuz. iş buluncaya kadar barınma, ulaşım, temel ihtiyaçlar vs. karşılamanız gerekiyor. 15K büyük bir para değil bence, kurdan dolayı yüksek görünüyor ama oraya gidince çabuk bir şekilde eriyip gidebilir. bir şekilde halledilir, yani bu yola başvurduysanız kenara 3-5 bişey atıp hazırlığını yapmanız gerekiyor. eğer yeterli maddi durum yok ise ve gitmek zor gözüküyorsa belki buna yönelik hazırlık yapıp beklemek ve ileriki senelerde başvurmakta fayda var, tabi ki başvurup başvurmamak sizin takdiriniz. ya da diğer arkadaşların dediği gibi kredi çekilir, bir şekilde ayarlanır, işin ucunda çok önemli bir fırsat var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilmel sizler önce göstereceğiniz paradan çok önce konsolosluğa gidene kadar - konsoloslukta ve konsolosluk sonrası ücretleri önce bulmaya başlayın. Bahsettiğiniz kişiler sponsor olamaz. Ondan dolayı başvuru ücretsiz fakat çıktıktan sonra ki masrafları hiçbir gazete televizyon sosyal medya söylemiyor ağzına bile almıyor. Çıktı bana güle güle ben gidiyorum amerikaya zannediyorlar.

• Bu seneki talihliler acaba randevu alabilecekler mi en çok onu merak ediyorum

• ⭐⭐

@mikael efsane hizmet diye buna derim tek yararli hizmetimsi bu olabilir 20yilda

• ⭐⭐

@Kesinİzmirli en cok cocukla beraber ailecek basvuranlara ve yillardir deneyip netice alamayanlara uzulurum diger kimseye uzulmem cunku bana da cikmadi ve uzulmedim

• @Uçan-hollandalı, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@dilmel Öncelikle şunu belirtmek isterim; elçilik görevlisi şu kadar para göstermeniz lazım diye diretmiyor. Burada ki ana husus sizin orada evsiz kalıp Amerikan hükümetine ayak bağı olmamanız ile ilgili. Evli olmayan ve genç bir birey için mülakatta gösterilen para ortalama 7.000-10.000$ arasında olabilir, çünkü tek başınıza olacağınız için bir oda kiralar yine hayata devam edersiniz. Evli ve çocuklu iseniz bu durum için daha büyük paralar gerekiyor onu da diyeyim, ortalama çocuk başına 1.500-2.000$ civarında bir para ve eşler içinse hiç değilse bir 25.000-30.000$ arasında bir meblağ gayet iyi olacaktır. Aile olarak giden bireyler oda kiralayıp mülteci gibi yaşayamayacakları için büyük bir ev tutmaları gerekiyor. Sonuca gelirsek eğer yalnız gidecekseniz ve eşiniz yoksa, ayrıca gitmek istediğiniz eyalette ucuz bir yer ise dediğim gibi 7-10K $ arası işinizi görür gibime geliyor. Ne paralarla geçen oldu o mülakatlardan 😃 Karşınızdaki memur sizin homeless olarak kalmayacağınıza inandığı sürece problem yok. Hadi oldu da finansal durumdan ötürü sizi AP'ye bıraktılar, o zaman da size belirli bir tarihe kadar imkan sunuyorlar denkleştirin diye, ki bu son aşama.

"You have been randomly selected" yazısını gördükten sonra her şey yoluna oturur, aileden veya yakınlardan borç istersiniz maksat göstermelik para olarak. Şimdiden hakkınızda hayırlısı olsun umarım gönülden isteyen herkes kazanır.

Son eklemek istediğim şey

Bu cocuk gitti mi acaba? Merak ettim kotu zamanda cikti diye hatirliyorum buna 🙂
    Bugun ruyamda gc cekilisi gene cikmamisti. Ruyamda bilr hnbs yazisini gordum. Ruyada bile sans yok :))

• Öncelikle yanıtlarınız için teşekkürler. Benim yazdığım biraz da sohbet muhabbet olsun için diyeydi.

@Murat-4 normal bir kişi için faydalı olabilir ama henüz öğrenciyim. Kredi kartına başvursam bile 2 bin TL'lik limit ancak veriyorlar. Zamanında birinden okumuştum sponsor bulmak için Facebook'tan yardım isteyebilirsiniz vs. diye. O yüzden yazdım.

@Uçan-hollandalı evet hocam bende biliyorum ama bir tutar belirtmek istedim. Yoksa 7k USD ile mülakat geçenler de olmuş. Herkes 15k USD diyor, öyle de kaldı.

@tufank haklısınız. Zaten bu zamana kadar bu yüzden de başvurmadım. Bunun sebebi eğer olur da çıkarsa okulu yarıda bırakmam gerekecekti ve bunu da yapmak istemiyordum. Dediğiniz gibi oturduğum yerden binlerce km uzaklıktaki yere vasıfsız olarak gitmek var, diplomalı olarak gitmek var.
    Hatta geçen sene arkadaşlarım başvurdu, ben başvurmadım diye şaşırdılar neden diye. Diyemedim ki maddi durum ıvır zıvır. Herkes başvurayım çıksa hallolur bir şekilde diyor ama okulda yemeğe 10 TL'yi söylene söylene veriyorlar. Tuhaf biraz anlayacağınız.
    Şimdi seneye başvurduğumda çıksa hatta hemen mülakat verilse bile mezun olmuş olacağım. Biraz daha elim maddi ve diğer sorunlar yönünden rahatlamış da olacak.

@ayvalik10 şimdiden kenara üç beş bir şey atsam iyi olacak. Part time çalışmak, freelance çalışmak gibi. Bu yaz biraz bunun hakkında araştırmalar yapacağım. GC çıkmasa bile hayata atılırken bir maddi kaynağım olmuş olur.

• @gtx295 Hatırladığım kadarıyla gidemedi, mülakat tarihi alamadığı için yanma ihtimali çok yüksek. Bu arada rüyada Has not been selected görmek iyiye işarettir derler. 🤣 Toteme devam

• @dilmel diplomanız Mavi diploma olarak geçmiyorsa Amerika da veya Avrupa da hiçbir geçerliliği olmuyor. Diplomanızın durumu nedir bi bakın bence. Çoğu kişinin böyle bir durumdan bile haberi yok. Herkes diplomasının heryerde geçerli sayıldığını düşünüyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

65

42.7k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.4k

| | | |