Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Atlantis00 Amin inşallah 🙏

• @emirgenco yaklaşık 7 saat sonra 15 15 15 15 olacak 🙂

• @hdemircanusa sanırım siz alfabetik bakıyorsunuz ben order of admission olarak bakıyorum ondan 🙂

• ⭐⭐

@K-ardenadam Ben alfabetik sıralıyorum evet 🙂

• @Murat-4 tam öyle olmuş gerçekten 😅

• ⭐⭐

@salih-atilla Sevgili arkadaşım ben ''Hiç bir Türk yaşamıyor'' demedim 🙂 sanırım hiç bir Türk'ün orada yaşadığını (DUYMADIM) dedim 🙂

• @hdemircanusa ben yanlış anladım özür dilerim hiç önemi yok hayaller gerçek olsun yeter

• @Huseyin-Cavus DV2025 çekilişine dünyada başvuran kişi sayısı ve ülke bazında kazanan kişi sayısını Department of State tarafından açıklanacak olan “ Visa Bulletin For September 2024” bülteninde görebileceksiniz. Bu bülten açıklanıncaya kadar okuyacağınız tüm sayılar tahmini sayılar olacak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SacXe sen nerede takıldın ki bu kadar stres yaptın ki anlamadım. Sen lise mezunu oldun mu oldun. 2 yıllık olsa da sen üniversite girdin mi girmedin mi ayrıca ben zaten nisan sonunda ds 260 ilgili dosya paylaşcam senin haberin yok anlaşılan ondan lütfen stres yapma sakin olur musun. high school degree demen yeterli sadece yazdığın bilgiyi ispatlaman gerekiyor o kadar ayrıca sorunun orjinli bu diğer soruda altında yazıyor orada sadece lise ismini adresini yazacaksın o kadar detaylı bilgi istemiyor panik yapma ne olursun
    Q. Have you attended any educational institutions at a secondary level or
    above?

Number of Educational Institutions Attended

• ⭐⭐⭐

@Huseyin-Cavus henüz daha belli olmaz genelde yazın açıklanan bültende başvuru sayısını açıklarlar

• Şu sayac olmasa günler monoton geçecek 🙂

• 2024 talihlisi arkadaşlar, 2 aydır yeni mülakat dağıtılmasını bekliyor ancak Ankara mülakat vermiyor bu durumun 2025 ve sonrası dv çekilişine etkisi olur mu

• Gün yaklaştıkça foruma girmekten çekiniyorum ya bir strese giriyorum heralde garip :d

• ⭐⭐⭐

@klmn-klmn evet aynı davranışlarına önümüzdeki senelerdede devam etme ihtimallerinin yüksek olduğunu gösteriyor

• @klmn-klmn bu yıl geçen yıldan çok kötü 2025 bu yıldan çok daha kötü olmaz inşallah

• Ben herkesten önce davranıp 14. güne eyalet sıralamasında olan Nebraska için geniş çaplı olarak aktarayım 🙂

Nebraska, Amerika Birleşik Devletleri'nin orta batısında yer alan ve "Mısır Koçanı Eyaleti" olarak da bilinen bir eyalettir. Nebraska'nın başkenti Lincoln, en büyük şehri ise Omaha'dır. Nebraska, genellikle geniş tarım arazileri, sakin şehir hayatı ve samimi topluluklar ile bilinir. Eyaletin ekonomisi, eğitimi, mevsimleri ve yaşam standartları hakkında detaylı bilgi verecek olursak:

Ekonomi
    Nebraska'nın ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalıdır. Başlıca ürünleri arasında mısır, soya fasulyesi, buğday ve sığır eti bulunmaktadır. Eyalet, ABD'deki en büyük sığır eti ve kırmızı et üreticilerinden biridir. Tarım dışında finans, sigorta, telekomünikasyon ve taşımacılık gibi sektörler de Nebraska ekonomisinde önemli yer tutmaktadır. Omaha şehri, Amerika'nın en zengin insanlarından Warren Buffett'ın yönetim kurulu başkanı olduğu Berkshire Hathaway gibi büyük yatırım ve finans şirketlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Eğitim
    Nebraska, çeşitli eğitim kurumları ile bilinir. Nebraska Üniversitesi sistemi, eyaletteki en büyük yükseköğretim kurumudur ve başlıca kampüsleri Lincoln, Omaha ve Kearney'de bulunur. Bu üniversiteler araştırma, bilim, sanat, işletme ve tarım gibi birçok alanda programlar sunar. Eyaletteki eğitim sistemi, genellikle yüksek standartlara sahiptir ve çeşitli federal ve özel fonlarla desteklenmektedir.

Mevsimler
    Nebraska'da karasal iklim hakimdir, bu da sıcak yazlar ve soğuk kışlar anlamına gelir. Yaz ayları genellikle sıcak ve nemli geçerken, kışlar oldukça soğuk ve kar yağışlı olabilir. İlkbahar ve sonbahar mevsimleri, genellikle hafif ve değişken hava koşulları ile karakterizedir. Eyalet, özellikle ilkbaharda yoğun tornado aktivitesi ile de bilinir.

Yaşam Standartları
    Nebraska, genel olarak yüksek yaşam standartlarına sahip bir eyalettir. Suç oranları ulusal ortalamanın altında olup, eğitim kalitesi yüksektir. Sağlık hizmetleri erişilebilir ve geniş kapsamlıdır. Eyalette yaşam maliyeti, ABD'nin birçok büyük metropoliten alanına göre daha düşüktür, bu da Nebraska'yı özellikle emeklilik için cazip kılan faktörler arasasında.

Geçim Kaynakları
    Nebraska'nın ana geçim kaynağı tarım olmakla birlikte, bu sektör dışında da çeşitli ekonomik faaliyetler bulunmaktadır:

Tarım ve Hayvancılık:
    Eyalet genelinde yaygın olan mısır ve soya fasulyesi üretimi başta gelmek üzere, buğday ve arpa gibi tahıllar da önemli ürünlerdendir.
    Hayvancılıkta ise sığır yetiştiriciliği başı çeker. Nebraska, ABD sığır eti üretiminin büyük bir kısmını karşılar.

İmalat:
    İmalat sektörü, Nebraska ekonomisinin önemli bir parçasıdır. Özellikle makine, ekipman üretimi ve gıda işleme alanları bu sektörde öne çıkar.
    Örneğin, Omaha ve Lincoln gibi büyük şehirlerde, çeşitli fabrikalar aracılığıyla işlenmiş gıda ürünleri üretilir.
    Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon:
    Eyalette bilgi teknolojileri ve telekomünikasyon alanında hızlı bir büyüme söz konusu olup, bu alanlarda çok sayıda iş fırsatı bulunmaktadır.
    Sağlık ve Eğitim Hizmetleri:
    Sağlık sektörü, eyalet genelinde stabil bir istihdam kaynağıdır. Ayrıca, eğitim sektörü de öğretmenlikten akademik araştırmalara kadar geniş bir yelpazede kariyer imkanları sunar.
    Çocuklu Aileler İçin Okul Kalitesi
    Nebraska, aileler için kaliteli eğitim fırsatları sunan bir eyalettir:

Okul Öncesi ve İlköğretim:
    Eyalet genelinde, özellikle kamusal alanda, okul öncesi eğitime büyük önem verilmektedir. Çeşitli federal ve eyalet programlarıyla desteklenen bu eğitimler, çocukların sosyal ve akademik gelişimini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır.
    İlköğretim okulları, genel olarak yüksek standartlara sahip olup, öğrencilere sağlam bir temel eğitim sunar.

Ortaöğretim:
    Nebraska'daki lise düzeyi eğitim, üniversiteye hazırlık ve mesleki eğitim programları ile dikkat çeker. Bu okullar, öğrencilere hem akademik başarı için gerekli araçları sağlar hem de çeşitli meslek dallarında kariyer yapmaları için gereken becerileri kazandırır.
    Yükseköğretim:
    Nebraska Üniversitesi başta olmak üzere eyaletteki birçok yükseköğretim kurumu, ulusal ve uluslararası öğrencilere kaliteli eğitim programları sunmaktadır. Bu programlar sayesinde öğrenciler, gerek bilimsel gerekse sosyal bilimler alanında kendilerini geliştirebilirler.
    Eyaletteki okulların büyük bir kısmı, öğrenci başarısını destekleyici programlar ve eğitim materyalleri ile donatılmıştır. Ayrıca, Nebraska, öğrenci ve öğretmen başına düşen kaynak açısından genellikle ülke ortalamasının üzerindedir. Bu durum, çocuklu aileler için Nebraska'nın eğitim açısından cazip bir yer olmasını sağlar. Eyaletteki eğitim kurumları, çocukların hem akademik hem de sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlanmış programlar sunar.

Nebraska Şehirleri

Omaha
    Omaha.jpg

Nüfus: Yaklaşık 475,000
    Omaha, Nebraska'nın en büyük şehri olup, ekonomik ve kültürel olarak da eyaletin merkezi kabul edilir. Şehir, Missouri Nehri'nin batı kıyısında konumlanmıştır ve zengin bir tarih ile modern kentsel yaşamın harmanlandığı bir yerdir. Warren Buffett gibi tanınmış iş insanlarına ev sahipliği yapmasıyla bilinir.

Ekonomi:
    Omaha ekonomisi, finans, sigorta, telekomünikasyon, teknoloji ve sağlık hizmetleri gibi çeşitli sektörlerde oldukça çeşitlidir. Ayrıca, Amerika'nın en büyük inşaat firmalarından biri olan Kiewit Corporation, bu şehirde yer almaktadır.

Kültürel Yaşam:
    Henry Doorly Hayvanat Bahçesi ve Akvaryumu: Dünyanın en iyi hayvanat bahçeleri arasında gösterilen bu mekan, çeşitli ve nadir türlerdeki hayvanlarıyla ünlüdür.
    Joslyn Sanat Müzesi: Amerikan sanat eserlerinin yanı sıra Avrupa'dan getirilmiş önemli eserler de sergilenmektedir.
    Omaha ayrıca, canlı müzik etkinlikleri ve festivalleri ile bilinir. Özellikle yaz aylarında düzenlenen Omaha Jazz ve Blues Festivali büyük ilgi görür.

Lincoln
    Lincoln-Nebraska-real-estate-(1)-optimized.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 290,000
    Lincoln, Nebraska'nın başkenti ve ikinci büyük şehridir. Eğitim ve hükümet, şehrin ekonomisinde başı çeken sektörlerdir.

Ekonomi:
    Eğitim sektörü, özellikle Nebraska Üniversitesi-Lincoln, şehrin ekonomisine büyük katkı sağlar. Ayrıca, şehirde hükümet binaları ve siyasi faaliyetler de ekonomik faaliyetleri desteklemektedir.

Kültürel Yaşam:
    Nebraska Eyalet Capitol Binası: Mimari açıdan dikkat çekici olan bu yapı, 400 feet yüksekliği ile Lincoln'ün silüetini belirler.
    Sheldon Müzesi Sanat Galerisi: Modern sanat eserlerinin sergilendiği bu galeri, sanatseverler için önemli bir duraktır.
    Lincoln, ayrıca çok sayıda park ve yeşil alana sahip olup, açık hava aktiviteleri için elverişlidir.

Bellevue
    belive.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 55,000
    Omaha'nın güneyinde yer alan Bellevue, Nebraska'nın üçüncü büyük şehridir. Tarih boyunca önemli bir askeri merkez olan şehir, şimdi sakin bir banliyö olarak bilinir.

Ekonomi:
    Başlıca ekonomik faaliyetler arasında perakende ticaret, eğitim ve sağlık hizmetleri bulunur. Ayrıca, Offutt Hava Kuvvetleri Üssü, şehrin en büyük işverenlerinden biridir.

Kültürel ve Doğal Yaşam:
    Fontenelle Ormanı: Yürüyüş yolları, piknik alanları ve vahşi yaşam gözlem noktaları ile dikkat çeken geniş bir koruma alanıdır.
    Bellevue, küçük ama canlı bir yerel sanat sahnesine ve birkaç yıllık festivale ev sahipliği yapmaktadır.

Grand Island
    1-grand-island-nebraska-andrea-kelley.jpg
    Nüfus: Yaklaşık 51,000
    Grand Island, Nebraska'nın merkezinde bulunan bir şehirdir ve eyaletin dördüncü büyük şehri olarak kabul edilir. Tarım, şehrin ekonomisinin temelini oluşturur.

Ekonomi:
    Tarımın yanı sıra imalat ve perakende sektörleri de şehrin ekonomik yapısına katkıda bulunur. Şehir, özellikle tarım makinaları üretimiyle tanınır.

Kültürel Yaşam:
    Nebraska State Fair: Her yıl Grand Island'da düzenlenen bu fuar, eyalet çapında büyük bir çekim merkezidir.
    Grand Island, ayrıca çeşitli müzeler ve tarihi siteler ile zengin bir kültürel mirasa sahiptir.
    Nebraska'nın bu başlıca şehirleri, her biri kendine özgü karakteristik özellikleri ve sunduğu farklı yaşam tarzları ile dikkat çeker. Eğitim, kültür, sanat ve doğal güzellikler açısından zengin olan bu şehirler, eyaletin çeşitliliğini ve zenginliğini gözler önüne serer. Bu şehirlerde yaşamak, çeşitli ekonomik fırsatlar ve yüksek yaşam kalitesi ile güvenli ve konforlu bir ortam sunar.

• ⭐⭐

2 perşembe daha göreceğiz sonra bitiyorrrr ha gayret

• ⭐⭐

@Huseyin-Cavus ;)) Insallah

• @newbie97 hayır yarın bedelli olarak askere gideceğim eğer askerde iken 4 mayıs ta düşük bir şans ta olsa eğer green card çıkarsa ailem doldurmak zorunda kalıcak ds-260 formunu kolaylık olması açısından pdf üzerinden soruları kendime göre yanıtlıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.1k

| | | |