DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cegede eger geçen yılın talihlisiyseniz zaten süreç sona geldi daha yeni taşımayı düşünüyorsanız geç kalmışsınız gibi

• @Yaman-0 hocam mayıs ayında yeni vize bülteni açıklanacak. O bültenden sonra konsolosluk tarafından gönderilen maillerde temmuz ayı için mülakat verilecek.Nisan ayında alan 21 kişi haziran ayı için maillerini aldılar. Bu ay verilecek mülakatlar yeni açıklanacak bültenden sonra verilecek.Tabi konsolosluğun bu ay dağıtım yapacağını umut ederek yazıyorum bunları.

• @Esrâ-Nur kesinlikle haklısınız.Ancak öyle bir dosya numaramız var ki dosya taşımak için mail atıp dosyamızı taşıyabilirsek ya bizim numaramızdakilere Ankara mülakat verirse diye insanı düşündürüp kararsız bıraktırıyor.Ayrıca dosyamızı taşıyabilirsek vize sıkıntımız var.Vize alıp alamayacağımızı da bilemiyoruz.Eşimin de benim de mesleklerimiz iyi ancak biliyorsunuz bu vize olaylarında artık mesleklere de çok bakılmıyor gibi. Vize alamama riskimiz olduğundan dolayı bugüne kadar bekledik açıkçası.Son umudumuz bu ay.Bu ay da istediğimiz gibi olmazsa her riski alıp dosyamızı taşımaya çalışacağız. Biz de bu ay geçen sene olduğu gibi çok fazla kişiye mülakat verilmesini umuyoruz sadece.Beklemekten başka da elimizden bir şey gelmiyor.Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.Umarım çok güzel bir ay olur.Güzel bir dağıtımla çok fazla kişi mülakat alır.

• @dinodini Siz geçen senenin talihlisisiniz ama mülakat alamadınız mı? üstelik case'siniz 7 binlerdeyken?

• @hsn-kartal Eylülün sonuna kadar vaktimiz yok muydu?

• @cegede

Mülakat alanlar için var. Ben bu soruyu sayın @gucarslan bey sormuştum. Dv2024 umutları temmuz ayı sonuna kadar hala mülakat tarihi alamamış iseniz dv2024 hayalleriniz biter demişti. Yani aslında eylül sonuna kadar değil temmuz sonuna kadar süre.

• @yusufalak tamam teşekkür ederim

• @istanbuladami Hayır henüz alamadık, daha 5000'lere bile gelemediler.

• @yusufalak ankara için mi ,genel olarak mı temmuz sonu?

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal Genel olarak. Biliyorsunuz Temmuz'da dağıtılan Eylül mülakatları kapıdan döndürüldüler DV 2023 sürecinde.

• @istanbuladami bende bekliyorum henüz mail alamadım

• ⭐⭐⭐

@cegede eylül sonu vizenin basılabileceği son tarih ama eylül mülakatları zaten temmuz ayı içinde dağıtılır genelde. Yani ağustos ayı itibariyle yeni mülakat haberi alma ihtimaliniz dahada düşmüş olacaktır. Ağustos ayında mülakat veremez mi konsolosluk matematiksel olarak verebilir isterse ağustosun ortasındada boşluk olduğunu düşünüyorsa eylülün başına veya ortasına mülakat verebilir ama pek sık rastlanmaz diyebiliriz bu duruma

• @dinodini gelirse ben haber veririm söz

• @hsn-kartal
    Soru ankara özelindeydi. Bu seneki süreç böyle işliyor sayın @lumos arkadaşımızında dediği gibi mülakat tarihi 2 ay önceden belli oluyor bu sene. Buna istinaden temmuz sonuna kadar mülakat maili almamış iseniz diye.

Ama kitapdaki süreç sayın @Emre-Kurtulmuş arkadaşımızın dediği gibi. Ama Ankara isterse süreç daha farklı olur.

• @Emre-Kurtulmuş anladım çok teşekkür ederim

• Bu ileti silindi!

• @dinodini böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. Daha önce pandemi döneminde tüm uçuşlar, vizeler, görüşmeden donduğunda baya bir bekledi insanlar ve htta DV2021 konusu baya bir havada kalmıştı, naptılar sonra bilmiyorum ama umarım size mülakatlar açılır. Gerçekten de çok üzücü hadise 😞

• @salih-atilla tez vakitte çıkmalı ve gerçekten de o yola girmelisiniz. Konsolosluklar neden bu kadar vurdumduymaz gerçekten anlamıyorum

• @Cycraft geçen sene bu zamanlar bende öyle bilirdim 7k numarayı ama maalesef bu sene hayal kırıklığı yaşattı insanı hayattan koparıyor. 7/24 insan başka bir şey düşünmez mi? Aklımdaki tek düşünce bu. Hiçbir olaya insan kendini toparlayamıyor psikolojik olarak bozuyor insanı.

• @paslanmazmühendis, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Cycraft geçen sene bu zamanlar bende öyle bilirdim 7k numarayı ama maalesef bu sene hayal kırıklığı yaşattı insanı hayattan koparıyor. 7/24 insan başka bir şey düşünmez mi? Aklımdaki tek düşünce bu. Hiçbir olaya insan kendini toparlayamıyor psikolojik olarak bozuyor insanı.

ben yine dediğim gibi 7k numara bugüne mağdur olduğu görülmemiş,inanıyorum ki biraz daha sabirla Aralık ayında ABD'de kahvenizi yudumlamaya başlayacaksınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.8k

| | | |