DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Acaba hangi yıl hangi ay avrupadan kaç kişi mülakata çağrılmış ona bakabiliyor muyuz? 20kda sıralamam boşa heveslenmeye gerek yok herhalde gelecek bir sıralama değil anladığım kadarıyla.

• @emirhnbulut hocam adresleri gerçekten yasadiginiz yerleri yazın. E devlete bağlı kalmayin

• @Mehmet-Can-Şahin bence hayal biz geçen sene kaldık

• @Gs1905 senin case no düşük bence gelir benim biraz karamsar gelir dye düşünüyorum geçen sene 15 bine kadar kabul etti Ankara bu sefer aktif olur olumaz taşıyacağım

• @kafkaf bu sene yeniden mi çıktı? 🙂 sansliymissiniz hocam

• Bence ortalama 8 bin üzeri olanlar taşımalı dosyasını hiç riske atmayın bütün tuşlara basın derim :))

• Selamlar 2025 Greencard talihlisiyiz(ilk denemede çıktı etrafımda da daha önce çıkan yok detay bilemiyoruz pek) case no 2025EU00001XXX Ds260 formu dolduruyoruz şuan bazı bilgilerde eksiklik/yanlışlık olması problem olur mu(mesela son 5 yıl içinde kullandığımız sosyal medya hesaplarını istiyor orda hatırlayamadığımız eksiklikler olması gibi) (Okul bilgisi ve iş deneyimi bilgilerinde eksiklik yanlışlık olması gibi) özellikle şuna dikkat et diyeceğiniz önerileriniz var mıdır? Bir de ‘ Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?’ bu soruya evet mi hayır mı demeliyiz bilemiyorum 🤷🏽♀🤦🏽♀

• @merve34 Merhabalar, öncelikle lütfen Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin , paylaşmış olduğum bağlantı üzerinden nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle süreciniz ile alakalı daha verimli cevaplar alabilirsiniz. Sonrasında DV2025 Excel 'e giriş yapıp bilgilerinizi ekleyebilirsiniz.

Ayrıca süreciniz ile alakalı sorularınızı DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları başlığında sorunuz.

• @Revolter tamamdır teşekkür ederim bilgilendirme ve yönlendirme için 🌸

• Merhaba herkese, ben Amerika'da yuksek lisans yapiyorum ve DV lottery'de 24000'lerde bir siram var. Adjustment of Status yapmayi dusunuyorum. Isin heyecaniyla DS-260 doldurdum fakat geregi olmadigini ogrendim sonradan AOS icin. AOS surecine hemen baslamali miyim yoksa bazi oncelikleri yerine mi getirmeliyim? Vize bultenini okumayi pek anlayamadim acikcasi, oradan gelen habere gore basvurmam gerektigini anladim simdiye kadar. Forumda paylasilan sayfayi kullanarak bu durumu ilerletebilir miyim?

• @cakbas AOS yapacakta olsaniz DS-260 Formunu doldurmanizda fayda var . Gecikmeden formunuzu doldurun .

• @Figen Cevabiniz icin tesekkur ederim. DS-260 formunu doldurup submitledim 7 Mayista. AOS'a suan basvurabilir miyim yoksa vize bulteninde aciklanmasini mi beklemem gerek? Anlamadigim nokta su vize bulteninde: aile uyesi basvurulari ve is odakli basvurular olarak ayrildigini gordum sitede. Digerleri kisminda ise benim durumuma yakin bir sinif bulamadim. Gerekli evraklari toplamaya basladim, bu forumda acilmis AOS sayfasinin onerdigi uzere.

• Merhaba arkadaşlar bu sene eşime çıktı nasip oldu.Allah herkesin gönlüne göre versin öncelikle.bir kaç sorum olacak
    1-)DS260 formunu pasaport almadan doldurabiliyormuyuz?
    2-)DS260 formunu ne zamana kadar doldurmamız lazım?
    3-)Benim bi yurtdışı yasağım olma durumu var öyle bir durumda eşim vizeyi alsa 6 ay içinde giriş çıkış yapsa ve benim yurtdışı yasağım kalkarsa daha sonra beni aldırabilir mi yanına?
    4-)şuan yasağım olmazsa daha sonra yurtdışı yasağı çıksa vize görüşmeleri öncesinde veya görüşme sonrası vize alındığında yurtdışı yasağı çıksa süreç nasıl olur?
    bilen biri bilgilendirirse çok sevinirim

• @cakbas AOS yapabilmek icin oncelikle sira numaraniz current olmali ve biliyorsunuz basvuru ABD icinden yapilacak . Vakti geldiginden buraya gelebilmek icin gecerli vizeniz var degil ? Sira Numaraniz 27K larda oldugu icin eger DS-260 doldurdu iseniz su an yapabileceginiz tek sey Vize Bultenini takip ederek beklemek . Sanirim en erken 2025 Mart/Nisan gibi hareket edebilirsiniz .

• @Figen Ben suanda Amerika'da yasiyorum son 8 aydir, 2025 Aralik'a kadar gecerliligi var I-20 ogrenci belgemin ve vizemin. Turkiye'ye donmeyi bu surec icinde hic dusunmuyorum ve basvurumu da Amerika'da yapmistim. Siram 24k larda. Yani ben aslinda seneye mi harekete gececegim, bu sene bir sey yapmama gerek yok mu 2025DV selectee'si olarak?

Tekrardan tesekkur ederim hizli ve yardimci yanitlariniz icin!

• ⭐⭐

@gloria Süreç daha yeni başladı , süre geçtikçe heyecan ile beraber streste bir o kadar artıyor olacak , malum Ankara'nın performansı insanları bir anda schengen almaya , oturumu olmadığı ülkelerin konsolosluğuna mail atıp durumunu bildirmesine muhtaç bıraktı , bu süreçte gerçekten bir çok kişinin yıprandığını görüyorum , buradaki en kayda değer olay o vizeyi aldıktan sonra bir kahve içip '' Hayallerim gerçek oluyor Amerika'ya gidiyorum'' diyebilmektir. Umarım sizde hayallerine kavuşanlardan olursunuz.

• Merhaba 1-2 sorum olacak. Çalışılan yerler kısmına lisede yaptığım stajı girmeli miyim ? İşe giriş bildirgemde görünüyor çünkü.
    2. olarak şu anda önlisans (2 yıllık) üniversite okuyorum ve son sınıf öğrencisiyim okul kısmına High School Diploma mı seçmeliyim yoksa vocational school seçip sertifika için none yet mi seçmeliyim ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinyor, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhaba 1-2 sorum olacak. Çalışılan yerler kısmına lisede yaptığım stajı girmeli miyim ? İşe giriş bildirgemde görünüyor çünkü.
    2. olarak şu anda önlisans (2 yıllık) üniversite okuyorum ve son sınıf öğrencisiyim okul kısmına High School Diploma mı seçmeliyim yoksa vocational school seçip sertifika için none yet mi seçmeliyim ?

DS-260 formuyla ilgili sorularinizi bu baslikta degil, surada sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/7230/dv2025-2025-green-card-lotosu-aşamaları

sorunuzu uygun baslikta bir kez sorup cevaplanmasini beklemelisiniz. sizi 24 saatligine forumdan uzaklastiriyorum.

• Bu ileti silindi!

• Herkese selamlar! Sonuçlar açıklanmışken bir yanıt da ben bırakmalıyım. Üçüncü başvuru da maalesef #Has Not Been Selected# ile sonuçlandı. Bir yandan hayata devam ederken, diğer seçenekleri değerlendirirken bir yandan da DV2026 için gün saymaya devam. Talihli olan herkese hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum umarım en kısa sürede, sorunsuz bir şekilde süreci tamamlar hayallerinize kavuşursunuz. Sevgiler!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |