DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizci10 Merhabalara, size sormak istediğim şey, Amerika'da da çocuk başına aylık 300 dolar gibi bir destek verilmeye başlandığını duydum.
    Doğruluk payı nedir ve eğer doğru ise çocuğun orada mı doğmuş olması gerekiyor yoksa greencard sahibi her çocuk bu destekten faydalanabiliyor mu?

• @MySea Üstadım 4 Temmuzda aldıklarınızı hala bitiremediniz mi?
    Aradan 22 gün geçmiş hala güncel alışveriş maliyet listesi yayınlamadınız.
    Youtube de market alışverişlerini izlemek burada da sizin listeleri okumak mazoşist bir keyif veriyor bana.

• @damladav Teşekkürler Damla hanım 🙂 Mesajınızı yeni gördüm. Araştırmalarımızdan biz de fark ettik ki en büyük maaliyet ev kiralarıymış. Umarım altından kalkabiliriz 🙂

• Nj
    Aylık masrafım tek kişi
    Oda kirası 950 (faturalar dahil)
    Araç taksidi 530
    Sigorta 320
    Telefon 50
    Araç yakıtı 100 (3 defa depo doldurursam)
    Market ve diğer genel ihtiyaç alışverişi 500

Toplam 2500 diyelim asgari giderler
    Ekstra her zaman çıkıyor bir şeyler

• Atlanta da yaşayıp yaşam maliyetleri ile alakalı bilgi verebilecek olan var mıdır?
    -Gittiğimde peşin para ile araba almak istemiyorum.
    -Taksitli bir araç alabilmek için ne yapmam gerekiyor?
    -Ne kadar zaman geçmesi gerekiyor?

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Atlanta da güvenli bölgelerde ev arayışında bulunmak istiyorum. Okul puanına göre ev arayabileceğim bir site var mıdır?

• ⭐⭐⭐⭐

@MomisCan bu konu hakkında bilgim yok maalesef.

• @ibrahimhalılll greatschools.org’dan okul puanlarına bakabilirsiniz. Biz de bugünlerde çocuğumuz için okul bakıyoruz ve çok faydalandık bu siteden. Forumdan bir arkadaş yazmıştı. Okulların 6-7-8-9 şeklinde derecelendirmeleri var. İyi okulların çevresindeki evler de iyi oluyor ya da tam tersi. Kiralar da o oranda biraz daha yüksek oluyor. Biz Seattle için bakıyoruz. En geç Eylül ayında okul konularını ayarlamış oluruz. Deneyimlerimizi burada paylaşırız. Sizin daha zamanınız da var erken başlamışsınız bu konulara ne güzel 😊

• @MomisCan Merhaba, cocugum yok ancak bildigim kadariyla evet green card sahipleri de bundan faydalanabiliyor ancak yillik gelirinizin cok cok dusuk olmasi lazim. Yine de internet uzerinden detayli arastimanizi oneririm.

• @ibrahimhalılll Merhaba,

Asagidaki linkten de inceleme yapabilirsiniz.

https://www.niche.com/places-to-live/atlanta-fulton-ga/#schools

• Austin,Texas hakkında bilgi verebilecek var mı? İnternet üzerinden epey araştırma yaptık, yapmaya da devam ediyoruz ama yine de orada yaşayan birinden duymak daha iyi olur.

• @feuerx Ben Orlando'dayım. Genel olarak Tampa ile benzer ev kiraları. Kiralar mahalleye göre çok farkediyor. 2 oda daireler genelde 2 bin dolar civarında. zillow.com dan bakıp daha net bilgi sahibi olursunuz.

• @ahmet_ Ahmet Bey Orlando'da iş fırsatları daha çok turizm ve hizmet sektörü odaklı mı yoksa farklı sektörlerde de iş fırsatları var mı?

• Chicago / Naperville kira maliyetleri 2 bin USD bandinda okul puani 7 olan bir okul bolgesi icin 2+2 apartman dairesi ornek verdim tercihe gore degisir ama bu alt limit gibi dusunebilirsiniz burasi icin. Ben 20 gun sonra tasinacagim. Buraya daha detayli yazacagim onumuzdeki aylarda suan fikir vermesi acisindan yazdim .
    Apartments; zillow bakin mutlaka cocuk varsa okul punlarinida goz onunde bulundurarak yasayacaginiz yeri secmeden once bir bakin derim cunku yeni bir hayata basliyoruz giderleri minumum seviyede tutabilmek tabi maddi duruma gore degisir ama onemli bizim icin. Apartman Sitelerinin yada evlerin yakinindaki okulun puani yaziyor ama siz yine de evi begendiniz diyelim tutan okuluda yaziyor orada ayrica okul sinirilarindan o sehrin yine bir kontrol edin bazen yakin okullari da fazladan yaziyorlar emin olmak lazim tamamen.

• @ahmet_ merhaba
    Orlondada oda bulmak kolay midir,bu konu hakkinda bilginiz varmi? Bir de arabasi olmayanlar icin toplu ulasim secenegi gercekten az mi?

• @ahmet_ teşekkürler yanıt için. Ben de zillow dan bakıyorum delray beach bolgesi için. kıyaslama yapmak için sormustum biraz da. tesekkür ederim🙏

• @ozzy22 İş konusuna henüz bakamadım daha. Çok turist ağırlayan bir yer olduğunu biliyorum. Şehrin güney batısında Disney, Legoland vs gibi yerler ve büyük oteller var. Turizm dışında da iş olanakları mutlaka vardır, büyük bir şehir sonuçta.

@vecihi Oda konusunda maalesef bir bilgim yok. Toplu taşıma şehir merkezinde (dowtown) var. Bizdeki kadar seçenek olmasa da sürekli otobüs ve otobüs bekleyen insanlar görüyorum. Merkezden çıkınca fazla yok gibi.

• @kartalveat Hocam su anda tatildeyiz. 2-3 hafta sonra alisveris yapinca yazarim 😁😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MomisCan, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@denizci10 Merhabalara, size sormak istediğim şey, Amerika'da da çocuk başına aylık 300 dolar gibi bir destek verilmeye başlandığını duydum.
    Doğruluk payı nedir ve eğer doğru ise çocuğun orada mı doğmuş olması gerekiyor yoksa greencard sahibi her çocuk bu destekten faydalanabiliyor mu?

2021 yılı için verildi. Aslında Child tax credit miktarı artırıldı sadece. Şu anda eskiye döndü, çocuk başına yıllık 2000 dolar vergi indirimi şeklinde veriliyor.

• @Djordan023 okul sınırlarına tam olarak nereden bakıyorsunuz? greatschools.org sitesinden adresi aratınca çıkan okul en doğru bilgi diye düşünüyorum ama emin de degilim bu konuda.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |