Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MySea Nissan Rogue’dan memnun musunuz? Tesekkurler.

• @datanist Simdilik cok memnunum! Daha once Altima almistim ve ondan da cok memnun kalmistim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@selamibasaran, içinde söyledi: Amerika'da Yaşayanlardan Yaşam Maliyeti Örnekleri

@MySea sıfır faiz çok iyi yalnız. Bedava para. 🙂
    Güle güle kullanın.

Sıfır faiz olayı biraz aldatmaca aslında. Rav4 alırken bana da teklif ettiler. Ama % 2.9 faizle alırsan 2500 dolar rebate var dediler. Ödeyeceğim faiz ne kadar dedim, yaklaşık 2500 dolardı. Yani faizi baştan peşin ödemek yada aydan aya ödemek arasında tercih yapmış oluyorsunuz. Bedava para diye bir şey yok. Ne demişler, bedava peynir sadece fare kapanında olur 🙂

• ⭐⭐

@knnrn tabiki bedava para yoktur. Hele kapitalist bir ülkede. ama %2,9 yıllık ise zaten sıfıra çok yakın oluyor aylıkta. Türkiyede şu an araç faizleri %35-40 bandında senelikte.

• Seattle’da yaşayıp yaşam maliyetiyle ilgili deneyimi olan var mıdır acaba 😊

• @knnrn Hocam bircok yer zaten ya rebate yada dusuk faiz teklif ederler. Hatta special diye bunu sunarlar. Artik hesabi kitabi yapip, tercih aliciya kalir.

Ayni sekilde standard warranty uzerine extended warranty teklif ederler. Yine tercih alicinindir. Extended warranty icin extra para odersiniz ama araca birsey oldugu zaman, bu kapsam disi, su kapsam disi, bu normal maintenance diyerek, hicbirseyi kapsatmazlar.

• @denizci10 Detaylı yazınız için çok teşekkür ederiz. Bu bilgiler bizim de nerede yaşayacağımıza karar verme konusunda çok yardımcı olacak. Kira fiyatı çok uygun görünüyor. Peki muhit olarak memnun musunuz, fiyat/performans olarak tavsiye eder misiniz o bölgeyi?

• ⭐⭐⭐⭐

@tugbaokutan ilk etap için tavsiye ederim ama burada genel olarak kiralar hemen hemen aynı zaten. En fazla 100-200 dolar fark eder. Dediğim gibi biz bir çok yer gezdik 2-3 gün içinde bu evin yenilenmiş olması bizim için en önemli kriterdi. Çünkü evin içindeki her şey prizlere kadar sıfırdı ve ilk kez biz kullanacaktık. Temizlik ile ilgili takıntılarımız olduğu için burayı tutamaya karar verdik. Muhit açısından da merkezde olmak güzel ama seneye bu evde kalmayı düşünmüyoruz. Mutlaka taşınacağız. Sebebi ise hem sakin bir yere geçmek istiyoruz hem de 2+2 bize yetmiyor maalesef evi büyütmek istiyoruz.

• @FreeWoRLD Önümüzde ki ay Raleigh gidiyorum ve nc maliyet örneği dikkatimi çekti, eminim şuan daha farklıdır üzerinden 5 yıl geçmiş ancak olurda iletiyi görürseniz diye soruyorum, saati 14 dolara full- time iş ile orada paylaşımlı evde kalmak ve master için para biriktirmek sizce olası mı, düşüncelerinizi almak isterim.

• @denizci10 bilgiler için çok teşekkür ederim. Temizlik konusunda biz de pek öyleyiz aslında. Umarım istediğiniz gibi bir ev bulursunuz siz de sonrasında.

• ⭐⭐⭐⭐

@tugbaokutan çok teşekkürler buluruz diye umuyorum. Burada çok yakın bir arkadaşımız emlakçı hem de iyi bir firmada. son 2 ay kala kendisine haber vereceğiz bize ev bulması için. Her halde buluruz diye düşünüyorum. Tek sorun Ocak sonunda taşınma olacak hem de 6 aylık çocukla. Onu da bir şekilde hallederiz diye düşünüyorum.

• @tugbaokutan Seattle da 1+1 evler 1900den başlıyor. 2 odalı evler 2300-3000 arası değişiyor. Eastside biraz daha pahalı.

• Merhaba,

Houston icin 2023 Niche istatistiklerini buraya birakalim. Houston'a tasinmayi dusunenler asagidaki linki inceleyebilirler.

https://www.niche.com/places-to-live/search/best-places-to-live/m/houston-metro-area/?type=suburb&type=town&type=cityNeighborhood&type=city

• @damladav teşekkürler bilgiler için kiralar biraz yüksekmiş bu bölgede. Önce biraz okulları araştırıp sonrasında da okul yakınına göre 2 odalı evlerden bulmaya çalışacağız.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @tugbaokutan sizlere de çok teşekkürler sizlerede amerika da hayatınızda başarılar dilerim.

• Çok detaylı bir maliyet hesabı yapmayacağım ama Florida için 2 çocuk 2 yetişkin olarak 2-3 günde bir walmart alışverişi 100$ tutuyor her seferinde. Sebze-meyve ve diğer genel market alışverişi. Tahminim aylık alışverişimiz 1.200 - 1.500$ civarında olacaktır.

Türkiye ile kıyasla bazı şeyler ucuzken, bazı şeyler pahalı. Sonuç olarak dengeliyor gibi.

Mesela su ucuz ama ekmek pahalı gibi. Toplu alışveriş hesaplı oluyor. Her şey olabilir. Kağıt havlu, diş macunu vs. Tek adedi 1 dolarsa, paket alınca adedi 60-70 cente düşebiliyor. Biz şimdilik her şeyi az alıyoruz çünkü bilmiyoruz bir çok şeyi. Bazen sevmiyoruz o yüzden ilk seferde az alıyoruz öğrenme amaçlı. Toplu alırsak aylık bazda gider azalır kesin.

• @ahmet_ florida nın neresinde yaşıyorsunuz acaba? bulunduğunuz bölgede 2+2 veya 3+2 daireler için güncel ortalama kira fiyatları ile ilgili bilgi sahibiyseniz paylaşır mısınız rica etsem?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |