DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tufank ayrıca çokta nokta atışı olmamış yani... noktadan bahsediyoruz nokta bu biraz virgüller atarak gitmiş gibi sanki di mi ? neyse konu tartışma konusu değil... herkes bir şeyi savunuyor savunada bilir gerçekler ortada... allah bizi korusun... dikkat etmek gerek olaylar büyüyecek gibi inşallah büyümez

• ⭐⭐

@tufank neyse konumuz zaten öyleydi böyleydi değil her iki türlüsü de büyük felaket... kendimizi ve gelecek nesilleri bunlardan nasıl kurtarırız onu düşünmek gerek

• ⭐⭐

@Chromium deme öyle 😞 lütfen... belediyeler başlatmış zemin ve bina denetlemeleri yazdırın kendinizi yıkım kararı aldırın gerekirse binaya o zaman sorumlular ve devlet yardım eder inşallah taşınmaya ve yeni bir eve kafamızı sokmaya falan diye umuyorum... acımız büyük uyuyamıyorum yermek yiyemiyorum ama sıra bize de gelmeden bir adım atalım @waterman sende hemen sitelere bak başvurunu yap kolon kestiler falan diyosun bu cinayettir

• @debbieLA77 kardeşim sence hepsi tesadüf mü? geminin gelmesi, konsoloslukların kapanması , soylunun kısa bir süre önce deprem tatbikatı yapması.

• @goyro666 gc asıl şimdi anlamlaştı.

• @Kara-Kartal hakkinizda hayirlisi olsun

• ⭐⭐

@Kara-Kartal değil gibi... bir sürü senaryo var... ben bunun çokta doğal bir deprem olduğuna başından beri inanmıyorum zaten... dünyanın hiç bir yerinde bu kadar büyük bir deprem felaketi hemde ard arda olmadı... dünya doğalında olan felaketlere biri parmak atarsa iş kontrolden çıkar ve daha büyük bir şeye dönüşür ya doğalıyla aynı olmaz tabi...cam gibi camın bir yerini isteyerek çatlatamazsın... küçük bir yerini çatlatıcam diye yola çık bakalım bi bak nasıl tııırrrrrttt diye boydan boya yarılıyor ve tuzla buz oluyor elinde o misal işte...mesela çocuğu olmayanların gördüğü tedavilere bak bir çocuk beklerken 5 çocuk oluyoveriyor ikizler üçüzler hep doğal olmayan insanların etkileriyle tedavi yöntemleriyle bu hale geliyor... her şeyin doğal olmayanlarında bir gariplik var istisnalar kaideye bozmaz tabi istisnalarda olabilir ama ve doğal olmayan herşeyin kendini belli ettiğine inanıyorum.... ama kime neyi anlatıcaz nasıl ispatlanacak... nasıl kanıtlanacak eğer öyle bile olsa...

• ⭐⭐

@Kara-Kartal ahhh yaaa hemde nasıl...

• ⭐⭐

@Kara-Kartal soylu diye soyadını kullanarak hitap etmeyelim bu kişiye sinirim bozuluyor...

• ⭐⭐

@goyro666 vericek bizde görücez inşallah 🙏

• @debbieLA77 ya allah askina birakalim da bilim insanlari yorum yapsin böyle senaryolar cok bos

• @Kara-Kartal depremin gelecegi zaten belli senorya uydurmaya gerek var mi tüm yer bilimciler söyledi adamlarin meslegi bu zaten

• @tufank Sanırım videoyu izlemediniz. Bahsettiğiniz konuların hepsine katılıyorum olmalı, yapmalıyız ancak video da bahsedilen olaylar için komplo teorileri diye bahsetmeniz sadece başlığı okuyarak yorum yapmışsınız gibi geldi.
    Elbette doğru konulara odaklanmalıyız ama videoda bahsedilen olayları da göz ardı etmememiz gerekli. Dünya'da yapılanların plansız olduğunu mu düşünüyorsunuz (Afetlerden bahsetmiyorum). (Burada öz eleştiri yapmıyorum yanlış algılanmak istemem, yazı bazen sert algılanabilir, sohbet havasında)

• ⭐⭐

@goyro666 senin anlamakta zorlandığın şey sanırım senaryoların bile gerçeğe uydurulma çabası olmasıdır... hop diye antalya merkes üslü bir deprem olsa bunun senaryo olduğu ve bilerek yapıldığı ortaya çıkar açık ve ortada olur... ama zaten olabilitesi yüksek olan yeri dürtmek hem çelişkide bırakır hem ispat edilemez herkesi hemde ihtimali yüksektir değil mi 🙂

• ⭐⭐

@goyro666 🙂 biz yorum yapmıyoruz... aklımızdaki paylaşıyoruz... bilim adamları zaten anlatıyorlar onların anlattıklarından yola çıkıyoruz... hiçbiri yoktan var edilmedi sonuçta...

• ⭐⭐

@goyro666 dediğim gibi burası tartışma ortamı değil herkes bir şey paylaşıyor... bizde aklımızdakini aklımıza yatanı mantıklı geleni paylaşıyoruz acaba olabilir mi diye? sen bilim adamı olmaya bilirsin bizde değiliz ama sadece acı paylaşmak yerine gerçeğin bize diretilen değİl başka şeylerde olabileceğini araştırmak, anlatılanların hepsini dinleyip kendi adımıza bak üstüne basarak söylüyorum ''kendi adımıza'' dersler çıkarmak yaptığımız...
    herkes kendine göre bişeyler söylüyor... söyleyecekte bu yasak değil çünkü akıl akıldan üstündür... artık koyun gibi ne denirse inan bir toplum olmaktan çıkmamız araştırmamız, gerekirse karşı çıkmamız doğru bildiklerimizi bile araştırıp emin olmamız gerek... kimse kesin bilgi ile bu böyledir demiyor zaten...senaryolar da hiç boş değil ayrıca doğrudur demiyorum abartılanlar var mantık süzgecinden geçirilince doğruluk payı olan bölümler de yok değil ama...

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz izledim video'yu. Depremin karada gerçekleşen en büyük depremlerden biri olduğu ve eşi benzeri olmadığından bahsedip sonrasında komplo teorilerine geçiş yapıyorlar. Bu video'yu siz de konu üzerine paylaşınca afetle yani depremle nasıl ilişkilendirmeyelim? İçerisine bir de orman yangılarından bahsettiler. Video'daki kişiler depremin çok olağan dışı olduğundan , yüzeye yakın ve üst üste ayn büyüklükte 2 depremin olduğundan bahsederek konuyu komplo teorilerine bağlamıyor mu?

Ek olarak video'da konular ile ilgili fikir yürütsek de bize ne faydası var? Bunları görecek, araştıracak ve önleyecek kişi biz miyiz yoksa devlet mi?

• @tufank Sanırım haklısınız kusura bakmayın. Beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok maalesef.

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz yok rica ederim. tabi ki fikirleri tartışacağız, herkesin bir düşüncesi olacak bu normal. Ben sadece bu konular yerine daha çok bizi ilgilendiren ve değiştirebileceğimiz konulara odaklanmamız gerektiğini vurgulamak istedim. Çünkü ısrarla bizi farklı noktalara çekmeye, dikkatimizi olağan olmayan şeylere vermemizi istiyorlar. İnşaat firmalarının denetimi , sorumluların tespiti, yapıların durumu / denetimi, acil durum planları gibi aslında daha elzem konular var.

• Herkese merhaba. Günlerdir hem deprem üzüntüsü hem de diş rahatsızlığımdan dolayı foruma giremedim. Öncelikle herkese tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Yaralılara Allah'tan acil şifalar ve vefat edenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Çok zor bir süreç bu süreçte her anlamda yanınızdayız acınızı acımızı paylaşıyoruz 😞 Tam 1 haftadır tek gündemimiz bu bazen bir şeye tebessüm edecek gibi oluyorum sonra duruyorum. Evde sıcak ortamda otururken bile huzursuz hissediyorum bir şeyler yerken içerken... Allah bir daha yaşatmasın demek istiyorum ama deprem ülkesiyiz bu pek de mümkün değil maalesef ki. Bu sebeple yapılabilecek tek şey önlem önlem önlem ama alınmıyor alınmadı ama umuyorum ki alınsın. Bizleri bunların insafına bırakan her şeyi ve herkesi de Allah'a havale ediyorum zira yapacak başka hiçbir şey yok... Hepimize herkese çok geçmiş olsun dualarımız kalbimiz her şeyimiz sizinle 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

43.1k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.5k

| | | |