Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• herkese çok çok geçmiş olsun ve başınız sağ olsun 😞 😞 😞

• ⭐⭐

@dytmelek sizi çok merak ettim aklıma geldikçe girip yazdınız mı diye baktım çok çok geçmiş olsun biz bile uzaktayken bu kadar derinden yaralandık sizi ve çocuklarınızı düşünemiyorum bir daha yaşamamanız dileğiyle

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek size de ablam.

• ⭐⭐ Yasaklı

Muhtaradana nerede umarım iyidir

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek Başta Siz olmak üzere bölgedeki Tüm depremden etkilenen ailemizin fertlerine geçmiş olsun . Umarım herkes emniyetli ve sağlıklı bir şekilde hayatını idame ediyordur. Her yönüyle Zor ve Çetin bir süreç bizi bekliyor.

• ⭐⭐⭐

@Calibraturbo ben de merak ediyorum umarım iyidir @Muhtaradana

• ⭐⭐⭐

@dytmelek geçmiş olsun cok korkunc bi hayat deneyimi 😢

• ⭐⭐

@Zelene kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerldeyiz.. çok geçmiş olsun diyecek birşey bulamıyorum gerçekten ...

• ⭐⭐

@Calibraturbo ondan hiç ses alamadık şuana kadar 😞

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hashirama çok çok geçmiş olsun 😢

Çok teşekkür ederim, iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için ulaşımdan dolayı yardımın gidemediği olsa bile hem sizin desteklerinizden ve dualarınızdan dolayı insanlar bir nebzede olsa yalnız olmadıklarını hissediyorlar, hissediyoruz çok sağolun var olun..

• Herkese çok geçmiş olsun.İnsanların acıları çok büyük.Biz burda izlerken dayanamıyoruz.😔😔😔😔

• ⭐⭐⭐

@tufank, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese çok geçmiş olsun. Biz depreme Mersin de yakalandık. Çok şiddetli hissettik. Diğer şehirler gibi doğrudan etkilenmedik ama yine de çok endişe vericiydi ve komşu illerdeki durumu takip ettikçe moralimiz iyice bozuldu. Çocuğumuz etkilenmesin diye tv izlemiyoruz. Ama bir yandan da internetten takip etmeye çalışıyoruz. Deprem bölgesindeki çocukların yaşadığı travma bizi çok derinden etkiliyor. Daha kaç deprem görmemiz gerekecek bilmiyorum ama tek dileğimiz artık insan hayatının her konudan üstün olduğu, bilim adamlarının ve alanında uzman insanların el üstünde tutulduğu, fikirlerin dinlendiği ve buna göre hareket edildiği bir ülke haline gelmemiz. Herkese çok geçmiş olsun, yakınlarını kaybedenlere sabırlar diliyorum.

Geçmiş olsun 😔

• ⭐⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz çok teşekkürler, biz Mersindeyiz çok şükür fiziksel bir sorunumuz yok ama manevi olarak bitik haldeyiz😢 Deprem gecesi eşim İstanbuldaydı sarsıntıyla uyandım hemen kızlarımın yanına gittim acaba rüya mı diye beklerken avize sesleriyle emin oldum, hemen küçük kızımı kucakladım büyük kızımı uyandırıp buzdolabının yanına koştum yıkılırsak yaşam üçgeni olsun diye. Bizim evin avizeleri çok sallantılı çok şıngırtılı, buzdolabının dibinde beklerken cam balkonun lambaları deli gibi sallanıyordu ve bir türlü bitmek bilmedi, 30 saniye diyorlar asla inanmıyorum 1 dakikadan daha fazlaydı kesinlikle. Çünkü şimdi mi bitecek bitmedi derken ben artık ümidi kestim kesin yıkılacak ve öleceğiz dedim 😢O kadar şiddetli ve uzun bir depremdi ki kesin Mersin merkezli yoksa böyle olması mümkün değil diye düşünüyordum. Neyse ki sonunda durdu ve montlar, telefon, çanta, ev araba anahtarlarını alıp hemen arabaya gittik. Çocukları nasıl yerleştirdim, nasıl arabayı kullandım bilmiyorum, güvenli bir yere geçince hemen telefonu aldım ailemin mesajlarına baktım o anda tüm vücudum titremeye başladı, deprem anında kızlarım için en doğrusu neyse onu yapmaya odaklanmıştım ama tehlike azalınca sanırım dank etti başımıza gelen şey. Sonra hemen internete baktım ve depremin büyüklüğünü görünce inanamadım 😢 arabada beklerken 6 küsür şiddetinde bir deprem daha oldu onda bile araba sağa sola şiddetli şekilde sarsıldı😔 Bir yandan kızlarımı sakinleştirmeye çalıştım bir yandan ne yapılmalı diye düşündüm sonra hemen petrole gidip depoyu doldurmak, su ve bir kaç paketli yiyecek almak istedim ama o kadar kalabalıktı ki 1 saat sıra bekledik yine de sonunda en azından 1-2 gün idare edecek durumdayız diye rahatladım. Sonra arabayı güvenli bir yere çekip sabah olmasını bekledim ama internette o kadar kötü haberler gelmeye başladı ki kendi halimizi bırakıp oradaki insanlara üzülmeye başladım😢 Öğlen saatlerinde komşularımızın da sitemiz güvenli eve dönün benzeri konuşmaları olunca bir cesaret ilaçlarımı, yastık battaniye vb almak ve çocukların WC ihtiyacını gidermek için eve girdiğimizde 2. büyük depremi yaşadık maalesef ama Allahtan kısa sürdü ve bir daha eve çıkmamak üzere tekrar arabaya döndük. Akşam kadar arabada bekledik akşam olunca ailemin ısrarıyla ablamın müstakil evlerine gittik ama bir eve girmek gerçekten insanın korkularını tetikliyor her araba sesinde her küçük harekette hemen kızlarıma bakıp çıksak mı diye düşünüyordum. 2 gün ablamda kaldıktan sonra eşim istanbuldan döndü ve evimize geçtik, Osmaniye’ye az yardım gittiğini öğrenince evdeki hiç kullanılmamış yorgan yastık döşek battaniye gibi eşyaları ve kızlarımın iyi durumdaki mont kazak yelek vb eşyalarını paketleyip eşimle Osmaniye’ye gönderdik. Şansımıza eşim oraya ulaştığında toplu halde enkazdan çıkan çocuklar var kıyafet vb lazım demişler ve hemen teslim almışlar. Sonrasında da haberlerden sosyal medyadan gündemi takip etmeye başladık ama izledikçe okudukça içimiz kan ağladı. Bu yıkım, bu acılar, bu travmalar nasıl geçecek, nasıl iyileşeceğiz inanın hiç bilmiyorum. Biz Mersin’den bu kadar etkilendik orada birebir yaşayan, enkazdan çıkan, ailesini, akrabalarını, bütün birikimlerini kaybetmiş insanlar nasıl tekrar ayağa kalkacak… çok çok üzgünüm ülkem için, insanımız için😢 o günden beri kızlarım yalnız tuvalete bile gidemiyorlar gözleri sürekli avizede, kulakları seste. Gece bir biri uyanıyor, bir diğeri küçük kızım kabus görecek gibi hissediyorum diyor ve yanımda uyumak istiyor😭 Allahım önce oradaki çocuklara sonra bütün depremzedelere sabır ve şifa versin. Umarım bu yaşayacağımız son büyük felaket olur 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
    Kusura bakmayın çok uzun oldu ama günlerdir içimde birikti herşey, burada yazmak iyi geldi

Geçmiş olsun 😔

• @dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Rüştü-Gürbüz çok teşekkürler, biz Mersindeyiz çok şükür fiziksel bir sorunumuz yok ama manevi olarak bitik haldeyiz😢 Deprem gecesi eşim İstanbuldaydı sarsıntıyla uyandım hemen kızlarımın yanına gittim acaba rüya mı diye beklerken avize sesleriyle emin oldum, hemen küçük kızımı kucakladım büyük kızımı uyandırıp buzdolabının yanına koştum yıkılırsak yaşam üçgeni olsun diye. Bizim evin avizeleri çok sallantılı çok şıngırtılı, buzdolabının dibinde beklerken cam balkonun lambaları deli gibi sallanıyordu ve bir türlü bitmek bilmedi, 30 saniye diyorlar asla inanmıyorum 1 dakikadan daha fazlaydı kesinlikle. Çünkü şimdi mi bitecek bitmedi derken ben artık ümidi kestim kesin yıkılacak ve öleceğiz dedim 😢O kadar şiddetli ve uzun bir depremdi ki kesin Mersin merkezli yoksa böyle olması mümkün değil diye düşünüyordum. Neyse ki sonunda durdu ve montlar, telefon, çanta, ev araba anahtarlarını alıp hemen arabaya gittik. Çocukları nasıl yerleştirdim, nasıl arabayı kullandım bilmiyorum, güvenli bir yere geçince hemen telefonu aldım ailemin mesajlarına baktım o anda tüm vücudum titremeye başladı, deprem anında kızlarım için en doğrusu neyse onu yapmaya odaklanmıştım ama tehlike azalınca sanırım dank etti başımıza gelen şey. Sonra hemen internete baktım ve depremin büyüklüğünü görünce inanamadım 😢 arabada beklerken 6 küsür şiddetinde bir deprem daha oldu onda bile araba sağa sola şiddetli şekilde sarsıldı😔 Bir yandan kızlarımı sakinleştirmeye çalıştım bir yandan ne yapılmalı diye düşündüm sonra hemen petrole gidip depoyu doldurmak, su ve bir kaç paketli yiyecek almak istedim ama o kadar kalabalıktı ki 1 saat sıra bekledik yine de sonunda en azından 1-2 gün idare edecek durumdayız diye rahatladım. Sonra arabayı güvenli bir yere çekip sabah olmasını bekledim ama internette o kadar kötü haberler gelmeye başladı ki kendi halimizi bırakıp oradaki insanlara üzülmeye başladım😢 Öğlen saatlerinde komşularımızın da sitemiz güvenli eve dönün benzeri konuşmaları olunca bir cesaret ilaçlarımı, yastık battaniye vb almak ve çocukların WC ihtiyacını gidermek için eve girdiğimizde 2. büyük depremi yaşadık maalesef ama Allahtan kısa sürdü ve bir daha eve çıkmamak üzere tekrar arabaya döndük. Akşam kadar arabada bekledik akşam olunca ailemin ısrarıyla ablamın müstakil evlerine gittik ama bir eve girmek gerçekten insanın korkularını tetikliyor her araba sesinde her küçük harekette hemen kızlarıma bakıp çıksak mı diye düşünüyordum. 2 gün ablamda kaldıktan sonra eşim istanbuldan döndü ve evimize geçtik, Osmaniye’ye az yardım gittiğini öğrenince evdeki hiç kullanılmamış yorgan yastık döşek battaniye gibi eşyaları ve kızlarımın iyi durumdaki mont kazak yelek vb eşyalarını paketleyip eşimle Osmaniye’ye gönderdik. Şansımıza eşim oraya ulaştığında toplu halde enkazdan çıkan çocuklar var kıyafet vb lazım demişler ve hemen teslim almışlar. Sonrasında da haberlerden sosyal medyadan gündemi takip etmeye başladık ama izledikçe okudukça içimiz kan ağladı. Bu yıkım, bu acılar, bu travmalar nasıl geçecek, nasıl iyileşeceğiz inanın hiç bilmiyorum. Biz Mersin’den bu kadar etkilendik orada birebir yaşayan, enkazdan çıkan, ailesini, akrabalarını, bütün birikimlerini kaybetmiş insanlar nasıl tekrar ayağa kalkacak… çok çok üzgünüm ülkem için, insanımız için😢 o günden beri kızlarım yalnız tuvalete bile gidemiyorlar gözleri sürekli avizede, kulakları seste. Gece bir biri uyanıyor, bir diğeri küçük kızım kabus görecek gibi hissediyorum diyor ve yanımda uyumak istiyor😭 Allahım önce oradaki çocuklara sonra bütün depremzedelere sabır ve şifa versin. Umarım bu yaşayacağımız son büyük felaket olur 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
    Kusura bakmayın çok uzun oldu ama günlerdir içimde birikti herşey, burada yazmak iyi geldi

@dytmelek Çok çok çok geçmiş olsun. Söylenecek söz kalmadı. Allah bı daha yaşatmasın...

• @dytmelek Çok geçmiş olsun, umarım bir daha böyle bir felaket ile karşı karşıya kalmayız.

• gc o kadar anlamsizlasti ki ne kadar tuhaf ya sinirlerim bozuldu her sey bi ceza gibi geliyor su icerken aglar mi bi insan agliyor iste saydirip sövemiyorum bile gelip buraya yazayim allah tüm kötülerin belasini versin dilerim yasattiklarini yasamadan ölmezler

• Hepimize çok geçmiş olsun... Hepimizin başı sağolsun. Gerçekten ne desek az . Gölcük depremini ve İzmir depremini yaşayan biri olarak hepimize metanetli ve sabırlı günler diliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. 😓

• ⭐⭐

Bir hafta önce ne güzel dertlerimiz varmış insan derdini özler mi özlüyormuş forumda ki eyalet çekişmelerini özledim ne kıymetli günlermiş heves kalmadı ne eve ne arabaya gitmeyi hâlâ istiyorum ama gidersem böyle bir durumda çıldırırım uzaktayım diye ulaşamazsam ne olur diye

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Zelene eşim de bugün aynısını söyledi, ya biz ordayken de deprem olursa ne yapacağız, valla dediğim tek bir şey burdayken de profesyonel bir AFAD üyesi olmadan yapabileceğimiz tek şey para yardımı yapmak olacak, ordayken de para yardımı yaparız dedim ve kur farkından dolayı burda bin lira yapacağımıza belki ordayken 10 bin lira yapacağız. maalesef bu şekilde realist olarak düşünmek durumundayım. Ağzımda bir çok aft yarası çıktı üzüntüden stressten ama tek yapabildiğim maddi yardımda bulunmak oldu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |