Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, ben 2018 yılında askerde iken derin venöz yetmezliği hastalığına yakalandım özetle sağ kasıkta bulunan toplar damar kapakçığı çalışmıyor ve bazı durumlarda ayakta şişlik ve morluklar oluyor. Ara ara kontrol ettiriyorum fakat uygulanan tedaviler ile şuan yaşantıma bir zarar vermiyor, bunun yanında uzun yolculuklarda ayaklarımda şişlik oluyor ve yürümem zorlaşıyor daha önce Almanya uçak yolculuğunda ayağım şişmişti , ben de hastalığa yakalandığımdan beri uçak bileti alırken hem gidiş hem dönüş için uçak kapısı ile havalimanı kapısı arasında tekerlekli sandalye talep ediyorum. Sağlık kontrolünde bu rahatsızlıktan bahsetmezsem ( muayene ücreti artsın istemiyorum ve ekim ayında yaptırdığım doktor kontrolünde bacağımda şuan de bir sorun olmadığını ilettiler) fakat ortalama 10-11 saat uçuş sonrası rahatsızlığımın nasıl bir tepki vereceğini bilmediğim için muhtemelen uçak bileti alırken tekerlekli sandalye talebinde bulunacağım. Amerika ya indikten sonra sarı dosya tesliminde ve ilgili işlemlerde tekerlekli sandalye ile ilk giriş bir sıkıntı yaratır mı bilgi verirseniz sevinirim

• ⭐⭐⭐

@ErdalK eğer sorun olmayacağını söylüyorlarsa unganlarda bu durumu bahsetmenize gerek yok. Sandalye ile havalimanında inip CBP'ye sarı zarfı vermeniz de herhangi bi problem yaratmaz.

• @waterman, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@ErdalK eğer sorun olmayacağını söylüyorlarsa unganlarda bu durumu bahsetmenize gerek yok. Sandalye ile havalimanında inip CBP'ye sarı zarfı vermeniz de herhangi bi problem yaratmaz.

Öncelikle verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, benim korkum ilk girişte kötü bir izlenim bırakmamak ,bacağında rahatsızlık varsa burada çalışması zor olur devlete yük olur gibi bir izlenim bırakır mıyım acaba diye ikilemde kaldım

• ⭐⭐⭐

@ErdalK hayır buna karar vericek olan kişi konsolosluk , girişte irdelemek isteyen olursa da anlık gelişen bişey oldugunu lanse edin

• @waterman, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@ErdalK hayır buna karar vericek olan kişi konsolosluk , girişte irdelemek isteyen olursa da anlık gelişen bişey oldugunu lanse edin

Çok teşekkür ederim.

• @Emin-Koray aşı olmazsanız saglık raporu alamazsınız saglık raporu alamazsanız da vizenizi alamazsınız. Aşı şartı seneye ne olur bilemem ama. Şuan ki işleyiş böyle

• Unganlar Aşı maliyetleri fazla geliyor
    Muayeneye Gitmeden bazı aşıları önceden yaptırmak bana mantıklı geliyor Bence E DEVLET Üzerinde bir bölüm açtırıp bu maliyetleri kısabiliriz
    4-5 Çeşit Aşı Aile Hekimi kontrolünde E-Nabıza işlenebilir
    Zaten E DEVLET dünyada örnek proje
    50$ ile 100$ arası bir maliyetten kurtulmak için Bu uygulama şart

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells Cok tesekkurler. Bu sene de talihliler icin, asama asama ne yapacaklariyla alakalı bir icerik yayinlayacak misiniz? Ornegin saglik raporu icin randevu, DS260 formu vb. tum surecler icin

Evet, tabii ki. Mayis ayina yaklasinca yeni basliklari yayimlayacagim 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ErdalK, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhaba, ben 2018 yılında askerde iken derin venöz yetmezliği hastalığına yakalandım özetle sağ kasıkta bulunan toplar damar kapakçığı çalışmıyor ve bazı durumlarda ayakta şişlik ve morluklar oluyor. Ara ara kontrol ettiriyorum fakat uygulanan tedaviler ile şuan yaşantıma bir zarar vermiyor, bunun yanında uzun yolculuklarda ayaklarımda şişlik oluyor ve yürümem zorlaşıyor daha önce Almanya uçak yolculuğunda ayağım şişmişti , ben de hastalığa yakalandığımdan beri uçak bileti alırken hem gidiş hem dönüş için uçak kapısı ile havalimanı kapısı arasında tekerlekli sandalye talep ediyorum. Sağlık kontrolünde bu rahatsızlıktan bahsetmezsem ( muayene ücreti artsın istemiyorum ve ekim ayında yaptırdığım doktor kontrolünde bacağımda şuan de bir sorun olmadığını ilettiler) fakat ortalama 10-11 saat uçuş sonrası rahatsızlığımın nasıl bir tepki vereceğini bilmediğim için muhtemelen uçak bileti alırken tekerlekli sandalye talebinde bulunacağım. Amerika ya indikten sonra sarı dosya tesliminde ve ilgili işlemlerde tekerlekli sandalye ile ilk giriş bir sıkıntı yaratır mı bilgi verirseniz sevinirim

gecmis olsun. vize icin onemli olan toplum sagligini etkileyebilecek bulasici hastaliklar, bilginize. o nedenle sagliginizla ilgili herhangi bir bilgiyi saklamanizi tavsiye etmem.

• @crazycells ustam benim hepatit b kronik ilaç kullanıyorum belli seviyede stabil tutuyor benim için sorun teşkil edermi

• @crazycells Merhaba,kronik hepatit b hastasıyım ilacım var belli seviyede stabil tutuyor benim için sorun teşkil edermi bu yüzden vize alamayan varmı

• Arkadaşlar 18 yaşında ünive hazırlık döneminde çok baş ağrısı, uykusuzluk, kaygı yaşamıştım. Selectra diye ilaç var onu vermişlerdi. Üniv 1'den beri zaten kullanmıyorum. Üstünden 6 yıl geçti. Gayet de iyiyim. Bu bir sıkıntı oluşturur mu ? Psikolojik sorun yaşadın mı diye sorulsa evet mi demeliyim

• @gucarslan Merhabalar. Danışmana sevk durumu olumsuz bir durumu mu ? Ne oluyor orada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hopes1, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Arkadaşlar 18 yaşında ünive hazırlık döneminde çok baş ağrısı, uykusuzluk, kaygı yaşamıştım. Selectra diye ilaç var onu vermişlerdi. Üniv 1'den beri zaten kullanmıyorum. Üstünden 6 yıl geçti. Gayet de iyiyim. Bu bir sıkıntı oluşturur mu ? Psikolojik sorun yaşadın mı diye sorulsa evet mi demeliyim

Söyleseniz de söylemeseniz de sorun olmaz. Uzun yıllar önce olan akut bir durum olduğu için bence söylemeye gerek yok.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   findiklahmacun findiklahmacun 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ayan-0, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells ustam benim hepatit b kronik ilaç kullanıyorum belli seviyede stabil tutuyor benim için sorun teşkil edermi

gecmis olsun. hayir, sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ayan-0, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells Merhaba,kronik hepatit b hastasıyım ilacım var belli seviyede stabil tutuyor benim için sorun teşkil edermi bu yüzden vize alamayan varmı

hayir, hepatit uzun bir suredir vize almaya engel teskil etmiyor.

• @ciceks Sağlık muayeninizi nerede oldunuz? Biz Ankara’da olacağız. Ben de antikor testlerimi yaptırdım. Ancak kabul görecek mi bilmiyorum.

• Herkese merhabalar bu zor süreçlerde herkese başarılar kolaylıklar diliyorum ve Benim bir sorum olacaktı ben eşim Amerika vatandaşı evliliğimizin 6 yılını bitirdik 7 yıla gireceğiz neredeyse ve bu süreçte bu yıl Green Card'a başvuralım dedik ve her şeyi Avukat olmadan halletmek istedik beklemedeyiz ve bu süreçte Aralık ayında doktor raporu için bildirim aldım ve şubat ayında Doktor raporunu gerçekleştirdik ve gönderdik adrese ama Bugün itibarıyla REQUEST FOR EVIDENCE mektubu tekrar geldi bugün Bunun ne anlama geldiğini bilen var mı

• @Yıldırım, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Herkese merhabalar bu zor süreçlerde herkese başarılar kolaylıklar diliyorum ve Benim bir sorum olacaktı ben eşim Amerika vatandaşı evliliğimizin 6 yılını bitirdik 7 yıla gireceğiz neredeyse ve bu süreçte bu yıl Green Card'a başvuralım dedik ve her şeyi Avukat olmadan halletmek istedik beklemedeyiz ve bu süreçte Aralık ayında doktor raporu için bildirim aldım ve şubat ayında Doktor raporunu gerçekleştirdik ve gönderdik adrese ama Bugün itibarıyla REQUEST FOR EVIDENCE mektubu tekrar geldi bugün Bunun ne anlama geldiğini bilen var mı

Ve bu işlemleri Amerika'da yaptık.

• ⭐⭐⭐

@Yıldırım RFE sağlık raporu için mi gelmişti?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |