DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @mutlu234 rica ederim. Ellis te gayet iyi bir şirket, benim tecrübelerim iyi en azından. Bana kabul olmazsa geri ödeme teklif etmişlerdi yani bu sadece wegreened in sundugu bir imkan değil. Beni dosya hazırlarken de çok iyi yönlendirdiler, gereksiz angarya hic bir dokuman konmadı dosyama (tabiki kişilerin öz geçmişlerine göre değişen bir süreç bu).

• @begumm, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@mutlu234 wegreened en iyisi para iadesi de var onunla çalışın Victoria Chen firması ama CV ye bakıp kabul etmeme durumları da var sizi. CV atın e-mail ile dönerler size ücretsiz evaluation var

Gecen sene mail attigimda olumsuz donmuslerdi hocam. Tesekkur ederim tavsiyeniz icin.

• Merhaba arkadaşlar, DQ tarihim 27 Mart 2024, mülakat tarihini bekleyen tüm arkadaşlara kolaylıklar ve sabır dilerim.

• Merhabalar
    Tüm bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Hem bu başlığı hem de J1 kısmını okudum ama ancak anlamadığım birkaç husus kaldı.
    Şimdiden çok teşekkür ederim. Şu anda J1 statüsündeyim ve 2 sene kuralım var. Türkiye'ye dönmeden ya da burda başvuru yapayım istiyorum.
    J1 statüsünde 2 yıl kuralına tabi iken waiver sürecine hiç girmeden işlemlere başladığımızda ve approval aldığımızda green card mülakatına gitmeden önce Türkiye'de ya da burda waiver olmadığı takdirde bekleme yapabiliyor muyuz?
    Ya da bu esnada Türkiye'de 2 yıl kuralını tamamladığımızda tekrar randevu alabiliyor muyuz? Yani süreçlerin uzun olduğunu biliyorum ancak her ihtimale karşı hızlı tamamlanma durumunda bizim daha geç randevu alma ya da ilk randevuda olmazsa tekrar randevu alma hakkımız var mı onu merak ediyorum.

• @kemalede harikasınız.

• @chemistontheroad Ben bu sene DQ oldum.
    Bir arkadas daha vardi ayni gunlerde DQ olan.

• @shinriyeon, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhabalar
    Tüm bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Hem bu başlığı hem de J1 kısmını okudum ama ancak anlamadığım birkaç husus kaldı.
    Şimdiden çok teşekkür ederim. Şu anda J1 statüsündeyim ve 2 sene kuralım var. Türkiye'ye dönmeden ya da burda başvuru yapayım istiyorum.
    J1 statüsünde 2 yıl kuralına tabi iken waiver sürecine hiç girmeden işlemlere başladığımızda ve approval aldığımızda green card mülakatına gitmeden önce Türkiye'de ya da burda waiver olmadığı takdirde bekleme yapabiliyor muyuz?
    Ya da bu esnada Türkiye'de 2 yıl kuralını tamamladığımızda tekrar randevu alabiliyor muyuz? Yani süreçlerin uzun olduğunu biliyorum ancak her ihtimale karşı hızlı tamamlanma durumunda bizim daha geç randevu alma ya da ilk randevuda olmazsa tekrar randevu alma hakkımız var mı onu merak ediyorum.

Bu soruyu ben de merak ediyorum. i-140 approve olunca, AOS icin diledigimiz kadar bekleyebilir miyiz?
    Bir yerde okumustum belki de bu grupta, Tr'den basvuruyorsak i-140 approval sonrasi NVC'ye Immigrant processing fee odeniyor (bunun da belli bir suresi var mi bilmiyorum) ve sonrasinda DS260'i bir yil icinde gondermek gerekiyor diye. Fakat durumun ABD icinde AOS yapilirken nasil olacagini merak ediyorum.

• Arkadaşlar merhaba,
    Uzun süredir yazmıyordum. O nedenle kaçırmış da olabilirim fakat sormak istediğim en son Nisan ayında mülakatı olanlar vardı. Mayıs ayında mülakatı olan veyahut olacak olan var mı? Hatta Haziran ayında girecek olan bu ay Mayısta mail gelen var mı? 15 January 2023 tarihi ve öncesi olanlara geldi mi hiç mail NVC den. Teşekkürler.

• @Hilal-2 Forumda Mayıs randevusu yok. Haziran için ise şimdiye kadar alan olmadı. Bildiğimiz kadarıyla sırada 8. ay DQ tarihli @Ceycey-0 var. Nefesimizi tuttuk randevu haberini bekliyoruz!

• @justmansam aslinda anlamadim, @graffiti hocamizvar bizler gibi EB2 NIW PD 6 Ocak 2023. Hocam size randevu gelmedi mi henuz, 15 ocak ve oncesi 3 aydir bultende.

• @Hilal-2 Evet 3 aydır bülten değişmedi ama son ilerleme hızlıydı. Görünen o ki o arada (yani temmuz başı ile ağustos sonu arasında) çok fazla DQ olan var. Zaten bu nedenle temmuz bülteninde bir retro olasılığı var. Bizim DQ, Ceycey hocadan sonra geliyor. Sabırla bekliyoruz bakalım...

• @justmansam anladim, hayirlisi bakalim.

• @justmansam hocam şimdi dikkatimi çekti, fakat hocanın PD si current değil hatta 1buçuk ay var arada. Bülten aynı tarihte kalır ilerlemezse sizlere gelmesi gerek randevunun eğer ilerlerse ve hoca current olursa ancak o zaman ona sizden önce gelir.

• @Hilal-2 Hocam EB1 kategorisi için PD current. Yani şuan sadece DQ tarihi önemli hoca için.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.7k

| | | |