Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Ben rüyamda bile görmüyorum 😂 @travelleth

• @Muhammet-Ali evet, maalesef.

• Ben ve eşim önümüzdeki Green Card için başvuru yapacağız. Biz Türkiye'de yaşıyoruz. Bzı sorularım olacak.
    1-Öncelikle Eşim Tip 1 Diyabetli. Eşimin kullandığı cihazlar var. Bunlar İnsülin Pompası ve CGM. Bu cihazları Amerika'da kullanmaya devam edebilmesi gerek. Bu şekilde Amerika'da yaşayan yada bu konuda bilgisi olan var mı?
    2-Green Card onaylandığında ev ve iş bulma konusunda nasıl yol izlenir?
    3-Türkiye'de devlet memuru olarak görev yapmaktayım, bunun avantajı veya dezavantajı var mıdır?

• Merhabalar.başvuru yapacakların yaş aralığını merak ediyorum.benim yaşım 37

• ⭐⭐⭐

Yaş sınırı yok. İstediğiniz yasta başvurabilirsiniz. @Sadık-Çağan

• ⭐⭐⭐

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Eşinizin kullanmak zorunda olduğu makineleri belgelediğiniz zaman bir sorun yaratmayacaktır. Bu makinelerin Amerika’da da olduğunu düşünürsek ordan tekrardan temin etmek daha kolay olabilir. ABD ve Türkiye arasında ki prizler de aynı değil bilginize.. 2. Sorunuza sizi şu alana yönlendireyim konuları iyi okuyun lütfen.

https://yesilkartforum.com/forum/category/91/emlak
    3.sorunuza verilen cevap kişiden kişiye değişir. Göçmen olma sebebiniz nedir diye baştan sormanız lazım kendinize. Burda ki mesleğinizin orada geçerli olmayacağını herşeye sıfırdan başlayacağınızı unutmayın. Yaşınızı bilmiyorum ama genelde orta yaşlarda giden tanıdıklarım ve tecrübeler doğrultusunda Türkiye’yi özleyen cok kişiyi gördüm. Yani kısacası Amerika’dan ne gibi bi beklentiniz var,siz bu ülkeye ne katabilirsiniz? Bu tamamen sizin durumunuza isteklerinize ve o istekleri nasıl karşılayacağınıza bağlı. Bol şans dilerim
    @Ferhat-Kar

• @waterman Verdiginiz cevap icin cok tesekkur ederim. 31-30 yaslarindayiz. Amerikaya esimin sagligini daha iyi kosullarda yonetmesi, daha stressiz bir yasam, daha ozguvenli bir hayat, daha iyi kosullarda cocuk yetistirmek, kisacasi herkes gibi daha iyi bir yasam ve gelecek icin gitmeyi dusunuyoruz. Yaşımızın cok gec olmadigini dusunuyoruz. İş bulma ve ev konusunda hic tanidigimiz olmadan nasil yapabiliriz bunlari henuz yeni arastirmaya basladik

• ⭐⭐

@ayvalik10 teşekkür ederim umarım forumda kolaylıkla bulabilirim... tek derdim pasaportumun süresi doluyor 2023 aralıkta onunla başvursam süreçte beni zorlar mı acaba? tutalım ki lottery çıktı... değiştirmek bunu bildirmek vs ne bileyim...

• ⭐⭐⭐

Ev bulmak,iş bulmak göze çok ciddi gelebilir ama kendinizi oraya attığınız zaman emin olun herşey hallediliyor. Hele ki ortalama 20-25 bin dolarlık bi birikime sahipseniz cok rahat bi şekilde evinizi kiralayabilir arabanızı alabılır ve yeni yaşamınıza başlayabilirsiniz. Forumu iyicene okuyun deneyimleri, yaşayabileceğiniz potansiyel sorunları iyicene araştırın ve doğru başlık altında sorduğunuz sürece soru sormaktan asla korkmayın. Burdaki insanlar gerek ABD içi gerek Türkiye içinden çok yardımseverler. Elimizden geldiği sürece her türlü bilgi alışverşini yapıyoruz. @Ferhat-Kar

• dv2024 başvuru tarihleri ne zaman açıklanacak pasaprt şartı kesin olmayacak mı aaah ah kafamda deli sorular keşke bir an önce açıklansa

• @waterman Çok tesekkur ederim.

• @ayvalik10 abi bu kycc ye mail gönderme olayı tamamen kalkmış sanırım bir bilginiz varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 pasaportun süresi ekim - kasım arasında aktif olması gerekiyor. Başvuru anında aktif olması gerekiyor. Sonra zaten herkes senin gibi uzun yıllık olarak çıkaracağız. Mülakata giderken hem ilk başvurduğun pasaportu hem de yeni pasaportu götüreceksin. DS260 forumunu doldururken yeni pasaportu doldurup yüklersin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pelinur eylül 15 - 20 gibi resmi kılavuz açıklanacak ozaman belli olacak pasaportun akıbeti şimdiden kafayı yeme daha açıklanmasına 1 - 2 gün kala asıl yiyeceksin. Ondan şimdilik sağlam kalsın

• @waterman Ev iş bulmak kolay demissiniz bildiginiz kadariyla size kolay olarak gorunuyor olabilir ancak hic bilgisi olmayan icin muamma bir durum nasil kolay olabiliyor

• ⭐⭐⭐

Ahahah hiç güleceğim yoktu ne alemsiniz 😂😂 @ayvalik10

• nasip olursa belki bu yıl

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam olmaz mı olmaz mı. Pandemiden dolayı dosyalar o kadar birikti ki altında eziliyorlardı. Evrak kontrol yaparak tarih veremiyorlardı. Ondan dolayı bu sene evrak kontrol olayını kcc direk konsolosluklara devretti. Fakat bu daimi olarak alınan karar değil. Şimdilik deneme idi. Ekim - kasım aylarında 2022 için uygulanan bu durum eğer işlerini hızlandırdıysa ozaman daimi olacak fakat etki etmediyse ozaman tekrar evraklar kcc gönderilecek sonra oradan onay maili gelecek ondan sonra randevu tarihi gelecek. Bu durum ekim - kasım aylarında karar verecekler. Zaten 2023 mülakatlar ekimde başlayacak ozaman anlarız ne yapacaklarını

• ⭐⭐

@ayvalik10 DV23 için aynı şekilde KCC evrak istemeyeceğini belirtti. Sonraki yıllar tekrar değerlendirileceği notunu ileterek. https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-2023-update.html

• ⭐⭐⭐

Sanki evrak istediğinde olaylar daha hızlı ilerliyordu.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.5k

| | | |