DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@ayvalik10, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

@Ping-PONG @clourpoint bizzat yaşadığı tır deneyimini anlatır kısa sürelide olsa bunu bizzat yaşadı

Şöyle söyleyeyim. @clourpoint Abi ile @TMG abi (selam olsun burdan, adamın hasıdır severim😂)
    Tecrübeleri üzerinden oturup istişare etseler ve bunu burada yazıya döküyor olsak aradaki farklara inanamazsınız.

• Yasaklı

Aslında bu konu hakkında çok güzel yorumlar yapabilecek bir arkadaş var aramızda ama zamanı var mıdır durumu nedir bilmiyorum. O da bildiğim kadarıyla atmaya çalıştığı bazı adımlar doğrultusunda ter döküyor. Ona da selam olsun burdan.🙃 @tfnsylmz bildiğim kadarı ile sivilde de askeriyede de bu işi yapmış deneyimli bir arkadaş. askeriyede kullandığı araçlar ile sivilde kullandığı araçlar üzerinden kıyas yaparak Türkiye’ de kullanılan araçları da tahmin edebildiği için çok değerli yorumlayabilir bu konuyu.

• Yasaklı

Bir de olaya çocuk oyuncağı gibi bakan arkadaşlarla bir anımı paylaşayım. İstanbul’ dan Ankara’ ya bir organizasyon için gidiyorduk. Arkadaşım Mehmetçik Vakfına kadar kullanmamı rica etmişti kalkarken. (Iveco midibus) Tem de orta şeritte ilerlerken sol şeritten bir Porche geçti. Kendimi sağ şerit ile orta şeridin ortasında buldum. Öyle büyük araç küçük arabalardan etkilenmez sanıyor insan ama işin gerçeği öyle değil maalesef. ABD’ de o açık ovalarda kapalı kasa kullananların deneyimlerini bir dinlemek lazım. 😂

Herkes ehliyeti alır almaz deneyim kazanmadan paranın hesabını yapmaya başlıyor. Sürüş deneyimi ayrı, yük deneyimi ayrı, sektör deneyimi ayrı. Yani her şeyi daha başlamadan lafta çocuk oyuncağına çeviriyoruz.

• Arkadaşlar Tır şoförlüğü konusunda Belçika dan Teklif aldım. Şuan bile gidip başlaya bilirim. Biraz ailevi biraz da covit in geçmesini bekliyorum. Yazın Arabamla gidip Avrupa da iş imkanlarına bakacağım .Tır şoförü olmak isteyen arkadaşlara Amerika bu iş için biçilmiş kafatan. Ama şu aralar Abd de deneyimsiz tır sürücüleri yüzünden cdl kurslarını sıkılaştırıp ve zorlaştırdıkları hakkında bilgiler okudum ne kadarı doğru bilemiyorum.

• @Ping-PONG Söylemeye çalıştığım buydu, deneyimsiz Türkiye de kolay kolay iş bulamaz.
    Çocukluk arkadaşım tırcı, tırcı başka arkadaşlarımda var. Belgelerini al iş buluruz sana diyor. Ama Türkiye de tırcılık yapmak en son düşüneceğim şeylerden biri.
    Benim babamda İett de kamyoncuydu. Ben 8 yaşındayken emekli oldu sonra yıllarca taksicilik yaptı, sevis minibüsümüz vardı. Araba kulanmayı kendimi bildim bileli bilirim. 80 yılında ayaklarım pedala zor yetişirken, direksiyonun arasından yolu görerek araba kullandığımı hatırlıyorum (78 model anadol) trafikde değil tabi. 14-15 yaşında 20 kişilik fiat 50 nc kullanıyordum.Arkadaşlarla karlı havalarda bir yere giderken, arabalarını kendileri kullanmaz bana kullandırırlar. Hiç kamyon kullanmadım ama tekerlekleri olan herhangi birşeyi kullanmakta sorun yaşayacağımı sanmıyorum.
    Zaten konu Türkiye deki tırcılık değil, Abd de eş dost tanıdık v.s. olmadan ehliyeti aldıktan sonra bu kadar kolay iş bulunabiiliyormu bulunamıyormu.
    Ayrıca burada belli bir yaştan sonra herhangi bir mesleğe sıfırdan başlamak imkansız gibi birşey. Her ilanda yaş sınırı var. Orada böyle birşey yokmu. Youtube de anlatılanlara göre böyle bir sorun yok izlenimi alıyorumda gerçekte de böylemi. Asıl merak ettiğim konu bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@adgercu 85 yaşında kasiyer olan bir insan var bu arada 85 yaşında ki insan senden daha dinç o kısmı yazmıyorum bile 🙂 sen sağlıklı mısın ozaman yaşına yada resmine bakmıyorlar. Daha ilginç bir şey söyleyim orada cv resume resim yapıştırılmaz yada doğum tarihini yazmasan bile farketmez sen bu işi biliyor musun yada yapabilir misin tamam ozaman hemen başla bu kadar basit.

• Vallahi gc çıkınca benim yapacagim yegane is bu ayrica Amerkada gitmedik yer ve eyalet kalmiyor.Yorucu is ama zevklide olacagini dusunuyorum.

• Yasaklı

@clourpoint, içinde söyledi: Amerika'da Tır Şoförlüğü?

Vallahi gc çıkınca benim yapacagim yegane is bu ayrica Amerkada gitmedik yer ve eyalet kalmiyor.Yorucu is ama zevklide olacagini dusunuyorum.

Abi girip bir lojistik firmasında avrupa seferi yaparsan eğer 2 yıl. Bir de ingilizceni ielts 5.0 seviyesine getirirsen (ki çok kolay 5.0) Tır şöförlüğü üzerinden bir çok ülkeye başvuruda bulunabilirsin. Kanada, İngiltere ve bir kaç tane Avrupa ülkesi…

Edit: Uluslararası deneyim istiyorlar çünkü (2yıl)

• @Ping-PONG Mayis ayini bekliyorum.sonuc olumsuz olursa yatirimci vizesi basvurusu yapmayi da dusunmekteyim.bakalim kardesim nasipde ne varsa onu yasiyoruz.Hayirlisi diyelim.

• Biraz once iskurdan bana is daveti gelmis.izmirde evime 2 km uzaklikta birinden tir soföru olarak is daveti gelmis.pazartesi gidip gorusmeyi düsünüyorum. İskurdan böyle iş daveti geliyormu?sakata gelmeyelim.

• Arkadaşlar bir sorum olacak, muhtemelen cevaplanmıştır ama gözümdenmi kaçıyor yoksa yaşlandıkta ondan dolayımı dikkatli bakamıyorum emin değilim.
    Isuzu, 50nc tarzı kamyonetleri şehiriçi kargo yada malzeme, yemek vs. Taşımak için kullanılan arabaları sürmek içinde tır ehliyetimi almamız lazım?

• @OrlandoGücü Turkiye icin konursursak disaridan kucuk gibi gorunen kamyonet sandigimiz araclar dingil sayisi ve istinap haddine gore kamyon olabiliyor.yeni tip surucu belgelerine gore söyle:C1 sınıfı 7500 kg’a kadar çekici ve kamyon kullanımı için gereklidir. C1E ise aynı kriterlerin 12.000 kg’luk araçları için gereklidir. C sınıfı çekici ve kamyon ehliyetlerinin genel sınıfı olurken, CE römorklu modelleri kapsamaktadır.Ce ehliyeti tir lar icin .

• @clourpoint eyvallah kardeşim. Amerikada hangi ehliyet lazım acaba.

• @OrlandoGücü ilk once herhangi bir eyaletten surucu belgen olmasi lazim.sonra Cdl(commercial driving lisance)kurslarina kayit yaptirip ticari ehliyetini alacaksin.yanlis hatirlamiyorsam 3 cesit cdl tonajina gore var.

• @ayvalik10 inşallah öyledir 🙂

• bu çocuk yuksek lisanslı bir tır şoförü.tır sürücü okulu kurmakta.Dinlemenizde fayda var

• @clourpoint bu çocuk aylık $20000 yaptığını söyledi ama nasıl olduğunu söylemedi. Ve herkesi heveslendirdi. Diğer tır sahipleri çocuğun doğruyu söylemediğini illegal olarak Çift takograf kullanarak yaptığını söylüyorlar başka türlü imkansız.

• @israfil Kardesim onun yasi daha genc .o belki 20k kazanabilir.sen 19k kazan ben rahat bir hayat icin 5-6k ye raziyim.onun cesitli zamanlarda cekilmis videolari var.dediklerine takilma fazla.bir cok tir surucusu youtube da video cekiyor.digerlrrinide izleyebilirsin.Yanlis hatirlamiyorsam tir soforlerinin sabit bir maasi ve mil basina yaklasik 50 cent pirim gibi aliyorlar.tabi sirketle olan anlasmanda bu konuda onemli.bazi sirketler cdl kurs ucretini odeyeyim sen bizimle calis fakat mil basina dusuk bir rakam soyledikleri de oluyormus.onemli olan gc cikmasi gerisi kolay.hallederiz.cift digital kart benimde aklima geliyor.ama cezasi buyuk yakalanirsan sakat.birde oyle kartini kim verecek.ben sahsen vermem.

• Mehmet Uzun un çift takoyla ilgili söylediklerini dinleyin. Yakalanırsan işin biter demeye getiriyor. Kısa zaman çok para kazanmaktansa, kafanda yakalanma korkusu olmadan geliri uzun vadeye yaymak bana göre daha mantıklı.

• @adgercu vallahi helal olsun nerde salak sacma cikarcilik haram orda bizimkiler .. adi sani fark etmez her ne sekilde haksiz kazanc saglaniyor ve hakka giriliyorsa orda ki her kimse bu ahmet olur coni olur benim gozumde hicbir sayginligi yoktur…

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

248

41.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.4k

| | | |