Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerikaya taşındıktan sonra ilk 5 yıl içinde seyahat etmek istediğiniz ülke ve eyaletler nedir, nerelere gitmek isterdiniz? (taşındıysanız bu planların ne kadarı gerçekleşti?)

• Kanada
    Norveç
    İspanya
    İsviçre
    Fransa
    Çek Cumhuriyeti
    Japonya
    Avusturya-Viyana

• @Erkan-Gürsoy bu iletiye cevap yazayım, amerikaya geldiğimizde lazım olacak 😊 emeğiniz için teşekkürler

• Daha önce meslek sebebiyle gitmiş olduğum halde, turist olarak yeniden ziyaret etmek istediğim;

1. Kanada-Montreal
      2)İsviçre-Zürih
      3)Japonya-Osaka

😍

Ayrıca Eyalet bazında FL’ye gidecek bi göçmen olarak öncelikle;
    1)California
    2)Michigan
    3)Hawaii

ziyaret etmek isterim 🫶🏻🙏🏻🇺🇸

• ........

• oregonun pasifik sahillerini karavanla gezmek görmek isterdim

• elinize sağlık

• bende abd ye gittiğimde elimden geldiğince gezmeyi düşünüyorum

• ABD'nin batı kıyısı, Seattle'dan başlayıp San Diego'ya kadar gerçekten muazzam. Deneyimlenebilecek çok fazla tecrübe var. Eşimle en çok batı yakasını gezip dolaşmak istiyoruz. Belki bir karavanla ya da araba-otel şeklinde olabilir. Hata batı yakasını 3 gün boyunca boydan boya geçen yataklı tren bile çok güzel bir deneyim.

Onun haricinde Alaska ve Hawai çok sofistike yerler. Fırsat bulunabilir mi bilmiyorum ama bulduğum bir dönem ikisini de kesinlikle görmek isterdim. Doğu yakası da New York ve Miami başta olmak üzere gezilir tabii ki detaylı ama daha az ilgimi çekiyor açıkçası. Bir de Montana, Minnesota, Michigan gibi kış eyaletleri doğasıyla gerçekten çok güzel görünüyor.

• Bahsettiğiniz yerleri ailece gezip gördükten sonra öğrenciyken okuyup rotanın çıktısını kitabın arasında sakladığım Zen ve Motorsiklet Bakım Sanatı (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance) kitabındaki Zen Route'u motorsikletle tek başıma tamamlamak, bucket-list'tekilerden bir tanesi.

73bf643a-cdd5-4d57-ae29-c1214974c4b2-zen_route-1536x1079.jpg

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |