DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tyler_neft Merhabalar bizde eşimle (kendisi asıl talihli) birlikte AOS sürecindeyiz. Ben 50 yaşındayım gelirken bazı aşıları yaptırıp geldik (hepatit b, tetanoz, grip aşısı) covid aşısını Türkiye de bulamadığımız için olamamıştık. Sağlık muayenesinin olacağı gün covid aşısı olduk, sağlık merkezine gidince hepatit b 2.doz, tetanoz 2.doz ve çocuk felci aşılarını olduk yani aynı gün içerisin de 4 aşı olduk yani demen o ki sonuca giden yolda olmazlar olmak durumunda oluyor 🙂

• @Sini-sini son derece guvenli . Numaranizi girip takip edebilirsiniz . Ancak DV ile ilgili cok veri yok maalesef .

• Simdiye kadar bir kez sahit oldum , mulakat icin Notice gelmeden mulakat tarihinin belirlendigine dair bilgi vardi online olarak . Gozlerimizde yaslar ile taniklik etmistik 🙂

• Merhabalar;
    Eşim (j-1), ben (j-2) ve kızımız 2 senedir amerikada J tipi vize ile yaşıyoruz. eşim dv-2024 lottery'sinde green card hakkı kazandı ve sıramız bültene göre 2024 temmuz ayında gelcek. AOS ile başvurumuzu yapmayı düşünüyoruz. sıramızın gelmesini beklemeli miyiz, yoksa zaten amerikadayız ve temmuz ayında da sıramız geldiği için şimdiden başvurmamızda sorun olacak mıdır? konuyla ilgili yardım/bilgi alabileceğimiz birisiyle görüşmeye ihtiyacımız var açıkcası.

teşekkürler

• @adilers Kurallar gereği forumda sorularınıza doğru cevap ve yönlendirmeler alabilmek icin öncelikle, lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin. Yonergeler icin tiklayiniz.

DV2024 kapsamında süreç 30.09.24 tarihinde bitecek ve ABD'de olsanız bile hakkınız yanacak, buna ilave olarak DV2024 kapsamında ayrılan 55.000 vizenin bitmesi halinde kotanın erken dolması da söz konusu. Bu başlıkta AOS ile ihtiyacınız olan tüm cevaplar var, hatta detaylı okuduğunuzda danışmanlık veren forum kullanıcıları da var AOS sürecinde dosya hazırlama ile ilgili. Sakince ve zaman kaybetmeden bu AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak başlığını okumanız sürecinize fayda sağlayacaktır. Bol şans...

• @adilers J1 da 2 yil kurali yok ise ve statunuz gecerli ise AOS basvurusu yapabilirsiniz . Dosyanizi gonderebilmek icin her halikarda CN inizin da Vize Bulteninde aciklanmis olmasi gerek . Imzanizda yer almadigi icin su an ne durumdasiniz gorup bilgi veremiyorum . Current oldu iseniz ve Iki yil kuraliniz yoksa vakit kaybetmeden islemlere baslayin , zaten neredeyse 4 ay kaldi ki buda AOS icin ancak yeterli zaman .

• @erenotti, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini rahatlıkla girebilirsiniz 🙂

çok teşekkürler :)))

• @Figen, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini son derece guvenli . Numaranizi girip takip edebilirsiniz . Ancak DV ile ilgili cok veri yok maalesef .

çok teşekkürler

• @gokhanabd, içinde söyledi: AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

@Sini-sini Ben bu siteden de bakiyordum:

hemen açtım ben de, bilgi için teşekkürler

• Merhabalar.Parmak izimi verdiğim halde Uscis account’ta halen “case was received “olarak görünüyor.Bunun güncellenebilmesi ne kadar süre alıyor.

• @Map Ben 09 Şubat'da parmak izini verdim. Dosyalara yansıması aşağıdaki şekilde oldu. (Umarım sizi yanlış anlamamışımdır.) Not: USCIS üzerinden parmak izini verir vermez ilk ne zaman baktım hatırlamıyorum.

I-131 formu için February 22, 2024 Case Was Updated To Show Fingerprints Were Taken
    I-485 formu için February 9, 2024 Case Was Updated To Show Fingerprints Were Taken
    I-765 formu için de February 9, 2024 Case Was Updated To Show Fingerprints Were Taken

• @Map Normalde hemen ayni gun yada bir gun sonra uptade olur , fakat son 7-8 gundur hicbir update gorunmuyor . belki bir sistem guncelleme vs olabilir . Birkac gune tekrar bakin , bende update gorursem bilgi verecegim size

• @Redbeard doğru anlamissiniz😊 teşekkür ederim.
    Benim hesabımda herhangi bir güncelleme olmadı o yüzden sormak istedim.Figen hanimin dediğine göre biraz daha bekleyim.Cevabiniz için tekrar teşekkürler

• @Figen Bir kaç gündür herhangi bir güncelleme olmayınca bir terslik mi var diye düşünmüştüm.Paylasiminiz için teşekkür ederim.Bilgi verirseniz çok memnun olurum.😊

• @Map USCIS’in ya da genel anlamda tüm resmi kurumların uygulamalarına bazen akıl sır erdirmek mümkün değil. Düzen içinde düzensizlik var bu ülkede. Hakkın olan bir göçmenlik başvurusu papatya falına dönüşebilir mi ? Burda oluyor.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• Sevgili AOS yolunu tercih eden forumun değerli üyeleri, her hangi bir gelişme var mı? Sıkıldım ya beklemekten 🙂 🙂 Sanırım New Orleans ofisi şansıma hızlı çalışmıyor 😞 Haziran ayında inşallah bir gelişme olur diye umut ediyorum... Gelişme olan yazarsa sevinirim ya, en azından diğer ofisler neler yapıyor öğrenmiş oluruz... Neyse bekleyen tüm herkesin inşallah en kısa sürede dosyalarında bir hareket olur...

• @Redbeard Aynı bende bekliyorum. Houston ofis de çok hızlı çalışmıyor. Hatta ne oldu anlatayım; 16 Nisan’daki biyometrik randevumun notice’i adresime daha yeni geldi 😃 evrak ulaştırma konusunda gerçekten çok başarılılar….

Normalde randevum 20 Mart’taydı, adresimi eksik yazdıkları için kaçırmıştım, bir ay kaybettirmişlerdi.

Ben bu süreçten şunu anladım; sırf AOS yapmak için ülkeye çok erken girmenin çok da bir faydası yok sanki, en nihayetinde iyi bir ofise denk gelmedikçe (Boston, LA gibi) bir şekilde sürecin sonuna kadar bekletiyorlar diye düşünüyorum.

• @erenotti Notice'in yeni gelmesine çok "şaşırmadım" desem yalan söylemem ya.. 🙂 Trafik cezaları 2-3 ay sonra gelebiliyor benim olduğum şehirde, diğer bazı şehirler de muhtemelen aynıdır diye düşünüyorum. Önceden çok ilginç geliyordu buradaki bazı yavaşlıklar, yavaş yavaş alıştım bu ilginçliklere 🙂

Bende seninle aynı fikirdeyim ya, keşke erken gelmeseymişim diyorum kendi kendime... Anlamıyorum hatta mantıksız geliyor. Dünya genelinde 55K kota koyuyorsun. Diğer vize türlerinden çok farklı bence DV süreci, ama adamlar ilginç bir şekilde aylarca dosyaları biriktirip biriktirip Temmuz yada Ağustos ayında mı işleme alıyorlar? (Zaten süreç Eylül'de bitiyor diye yaya yaya çalışıyorlar her halde) Ortalama sanırım 1 ay içerisinde parmak izi randevusu geliyor. Demek ki Nisan başında gelip, Nisan ortası yada sonuna doğru işlemleri başlatabilirmişiz? 🙂 (Bu iletiyi okuyan 2025 yılı kazanan sevgili talihliler öyle yapın anlamında yazmıyorum, sadece kendi özelimde durum tespiti ve içimden geçenleri yazıyorum. Erken gelmenin yararı rahat rahat proses özelinde stres yaşamıyorsunuz / gez-toz hayatını yaşa yani 🙂 Tercih yani / sonuçta erken başlatıp 2-3 ay içerisinde GC'sini alan bir arkadaşımız var.)

Ya özetle en kötü sonuç belli olsun onu istiyorum. "RET" mi alacağım ohh şükür geldik-gördük-denedik-olmadı döndük deriz 🙂 🙂 belirsizlik insanın canını sıkıyor...

Not: Geleli 6 ayı geçti artık ve araba kullanırken korkuyorum. İllegal araba kullanıyoruz ya 😞 Bu ülkede en çok korktuğum şey 1.Hasta Olmak 2. Polislik durumlar.

Neyse umarım AOS yapan diğer arkadaşlarımızdan önümüzdeki günler yada haftalar da yavaş yavaş güzel haberler gelir...

• @Redbeard Beklemekten başka çaremiz yok şu aşamada. Ehliyet konusuna gelince, benim de turistik kalış sürem doldu ancak, I-797C’yi aldıktan sonra onun bir önemi kalmadı diye düşünüyorum. Arabanda torpido gözünde Türk ehliyetin ve pasaportun ve araba evraklarınla beraber, notice’in de olsun. Burda abuk bir şey yapmadığın ve hız sınırlarına, kurallara uyduğun müddetçe polis genelde durdurmuyor, bizdeki gibi alkol çevirmesi gibi şeyler de yok 🙂 Sana sataşan olursa bile hemen uzaklaş, kimseyle münakaşaya girme, fiziki temasta asla bulunma.

Hastalık konusunda da, süreçte umarım ciddi bir hastalığa yakalanmayız ancak ufak tefek semptomları CVS’ten alacağın ilaçlarla halledebilirsin.

Ben bu hafta USCIS call centerı da bir aramayı planlıyorum, işe yarayacak mı bakalım, burdan sonucu paylaşırım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |