DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba birkac sorum var, su an hali hazirda universite son sinif ögrencisi oldugum icin ds-260 formuna en yüksek diplomay lise yazdim mülakat zamani mezun olacagim 2 diplomami da götürmeyi planliyorum. Fakat lise diplomamin tarihi 2021 olarak gözüküyor (yani mezun olur olmaz okuldan almistim) ve ingilizce degil üstündeki bütün bilgiler türkce. Bu 2 faktör sorun yasatir mi? Ingilizceye cevirtip yenisini su an almam gerekli mi yoksa sorun teskil etmez mi? Ikinci sorum ise üniversite diplomamin asli mi gerekiyor yoksa e devlet üzerinden cikartmam yetiyor mu? Ayni sekilde ingilizceye cevirtmeli miyim? Bir de e devlet üzerinden arsiv kayitli ingilizce adli sicil kaydini cikarirken belgenin nereye verilecegi kismina ne yazmaliyiz?

• @rasitcenngiz çok mantıklı ben de Katar ya da Birleşik Arap Emirlikleri için aynı yolu denemeyi düşünüyorum👍

• @Revolter Fatih Hocam ne müthiş bir bilgi sunumu olmuş, vizenizden sonra bizlere ve nicelerine de böyle yardımlar ediyor olmanız takdire şayan. Her daim mutlu olmanız dileğiyle ^^

• ⭐⭐⭐

@gorkemuz, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhabalar. Doğru başlık altında mıyım bilmiyorum ama bir konu hakkında sorum vardı. Öz kuzenim amerikada yaşıyor. eğer bende mülakatım başarılı geçerse ve amerikaya adım atarsam kısa bir süre (ortalama 3 hafta 1 ay) onun yanında yaşayacağım. Bu sebeple Ds-260 formu doldururken adres kısmına onun adresini ve adını yazdım. Kendisi yakında zamanda (1.5 yıl içerisindeki bir zamanda) bir türkle evlendi. Fakat evlendiği kişi iltica etmiş ve davası devam ediyor. Bu davanın bulunması benim mülakatımda sıkıntı yaratır mı?(not olarak, kuzenim üniversiteden beri amerikada orada okudu (8 yıl oldu) ve henüz ne greencard alabildi nede vatandaşlık. Bu durumda beni ürkütüyor normal mi alamaması. Sonuçta eşinin iltica ettiğini yeni öğrendim. kendisi bir şirket sponsorluğunda çalışıyor.)

@deebee sizin için sıkıntı yaratmaz demiş, teoride doğru ama ben size sormak istiyorum, kuzeninize ve eşine ne kadar güveniyorsunuz 🙂 ? Çünkü SSN, GC bütün önemli evraklar oraya gidecek. Elbet güvendiğiniz için oraya gidiyorsunuz ama ben uyarmazsam içim rahat etmezdi. Öyle hikayeler duyduk ki burada 🙂

• Tiflis 27 bin CASE numaralarına randevu vermiş. Performansı çok iyi. Yeni FAM yönetmeliğine göre oturum istemeden dosyamı almayı kabul eder mi ?
    Yoksa oturum isteme hakkı var mı ? ( şu anda oturum istiyor )

• @fahriakc merhaba, bu konuyu dosya tasimayi denemeden bilemenin ne yazik ki yolu yok, o yuzden size hickimse evet kabul eder ya da hayir kabul etmez diyemez. DV sureci her elciligin/konsoloslugun yogunluguna hatta dosyanin kendisine gore bile farklilik gosterebilir, bununla birlikte FAM’deki degisiklik de oturumsuz dosya kabul edeceklerini garanti etmeyecektir.

Ez cumle, Ankara’ya guvenmeyip elinizden helen her yolu denemeniz sizin icin faydali olacaktir. Surecinizde bol sanslar!

• @deebee Cevabınız için teşekkür ederim. Peki Tiflis in 27 binlere mülakat dağıtmış olmasını yanlış görmüyorum değil mi ? gözden mi kaçırıyorum diye defalarca baktım. linkini de bıraktım bir önceki iletiye.

• @fahriakc CN 28000’e kadar mulakat randevusu vermis, en son yaptigi vize mulakati CN’si 20000 - 24000 arasinda. Bu sekilde okuyabilirsiniz tabloyu. Ek olarak Tiflis, Azerbaycan vatandaslarinin IV gorusmelerini de yapiyor.

• @mnamiz detayları aşağıdaki linkten edinebilirsiniz. Green card belli aralıklarla ülkeye giriş & çıkış yapmak için kullanabileceğiniz bir vize değildir.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Merhaba, yeni bülten açıklanmış. Dv charts'a baktığımda yeni current sınırlarına kadar bir anda yeşile döndüğünü gördüm grafiklerin. Merak ettiğim, konsolosluk kapasite belirliyor, sistem otomatik mi oluşturuyor randevuyu acaba? Bunun neyini merak ediyorsun diyorsanız, acaba konsolosluk o gelsin bu gelmesin diyor mu, yani adam seçiyor mu onu merak ediyorum. Yoksa adamın ismini cismini bile görmeden sistem otomatik mi atıyor acaba.

• @cttl Kaçlı sıralara kadar yeşil olduğunu gördünüz bilmiyorum ama şuanda 30.000 olarak açıklanan cut-off bülteni temmuz ayı için geçerli yani numarası 30.000'e kadar olanlar en erken temmuz ayında randevu alabilirler(genelde de 1-2 ay arası sonraya veriliyor mülakat) demek oluyor bu. Şuanda 27.500'lere kadar dağıtım yapan konsolosluklar var çünkü haziran ayı cut-off 27.500 olarak açıklanmıştı şuanki açıklanan takvim temmuzu bağlar diye biliyorum ben bir hatam varsa düzeltirseniz sevinirim.

• @Emirhan-Baydur teşekkürler. O zaman benim gördüm dediğim şeyi yanlış anladım ben.

• @fahriakc Telefondan ve Bilgisayardan baktığınızda farklı mülakat aralığı görmeniz mümkün çünkü telefondan açtığınızda ekranda gözükmesi ve belli olması açısından aralıklar 4000 şeklinde belirlenmiş fakat bilgisayardan baktığınızda bu rakam aralığı 1000. Bilgisayardaki rakamların daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum telefondaki verileri kafanızı karıştırmasın. Bol Şanslar

• @ATS16 merhaba önceki sorunlarımda çok yardımcı olmuştunuz teşekkür ederim. Benim yine başka bir sorunum var. Ben 23 yaşındayım, üniversiteyi yeni bitirdim, 8 aydır kendi mesleğimi yapıyorum (makine mühendisliği). Belki bilgiler lazım olur, benim sorunum şu: askerlik tecilim 01.08.2025de bitiyor, mülakat öncesi döneme denk gelirse dosyalarımı toplarken bana sorun çıkaracak gibi. Veya mülakat tarihinde askerde olursam yine sorun. Hatta vizem onaylandı diyelim ülkeden çıkmada sorun yaşar mıyım ? Ne yapmamı önerirsiniz ? Bedelliyi yatırıyım, 2026 gibi zamana erteleyim (ülkeden çıkmada sorun çıkarır mı) ya da yüksek lisans mı yapıyım ?

• @cttl merhaba, Dv charts'a nereden baktınız? Yeni bülten açıklanması DV2024 için mi?

• HERKESE SELAMLAR İS YOGUNLUGU VE CASE NUM YUKSEKLİGİ YUZUNDEN (KEYİF KACMASİ) forumdan 1-2 hafta uzak kaldim ama okudugum yeni yazilar yuzunden biraz umutlandim… Gecerli bir sebebim olmadan dosya tasima yapilabilicekmi deneyecegim ama deniz asiri kapida vize yada vizesiz ulkeleri deneyecegim .varsayalim tasidim bakalim aonra konsoloslugun tepkisi ne olacak .ankarayi beklemektense (bir ruya ) tasimayi denemeyi planliyorum bende son 10 sayfayi okuduktan sonra .Hepimiz icin hayirlisi olur ins…sebepsiz tasirlarmi onuda merak ediyorum.deneyip gorecegiz

• Merhaba, Aşı ile ilgili olarak yazılanları okuduktan sonra aklımda bazı sorular oluştu. Çocukların aşı kartları e-devlet üzerinden görüntülenebiliyor. Doğal olarak çocuklara tekrar aşı yaptırmak istemiyorum. Kendim ve eşim için ise (+40 yaş) tabi ki bir aşı belgesi bulmamız mümkün değil. Tekrar teyit için soruyorum Ankara' da sağlık muayenesinde yine de çocukları ve yetişkinleri bütün aşıları yapmaya mecbur mu tutuyorlar? Böyle bir şey yapmaya hakları var mı? Aşı yaptırmak beyana dayalı bir durum değil mi acaba? Aşı ücretleri de bir hayli yüksek, aşı zorlaması Türkiye' de yapıldığı için tabi ki insanın aklına para almak için zorla aşı yaptırıldığı geliyor. Yapılması gereken 15 civarında belki daha fazla (Karma vs olmasına göre) bütün bu aşılar aynı gün mü yapılacak? bazıları 2 doz yapılan aşılar, bu tarz olanlar nasıl yapılacak? Çocukları ile beraber bu aşılama sürecini deneyimleyenlerden bilgi almak isterim. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@ozlemus henüz sizin süreciniz başlamadı onun için sizin dönemin bültenlerinin açıklanmasına daha var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rezanclz mülakata ankara'da girecekseniz önemli değil, türkçe de olur ve asıllarını götürmelisiniz diplomanızın.

• @didemkrbck Adres olarak green card ve SSN'lerinizin teslim edileceği adresi yazmalısınız, bunlar önemli kartlar olduğu için ya güvendiğiniz birisi olmalı veya gittiğinizde oradan siz teslim almalısınız.

Adresle ilgili değişiklik yapmak isterseniz, mülakatınıza giderken güncel adresinizi bir kağıda yazıp verebilirsiniz. Hatta Amerika'ya girerken görevliler "adresiniz doğru mu" diye teyit ediyor, orada bile değiştirebilirsiniz. Ancak büyükelçilik garanti olur tabii.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |