DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cttl @Emirhan-Baydur Temmuz ayında randevu alabilirler ancak alacakları anlamına gelmiyor, bunu düzelteyim. Şu anda en son 5 bin 400'e kadar randevu dağıtıldı (Temmuz ayı için).

• @10urdmn uygunken ben yanıtlayayım izninizle. Askerliğinizin Amerikan konsolosluğu için bir önemi yok, siz de zaten ülkeden çıkış konusunu sormuşsunuz. Seneye 1 Ağustos'a kadar size sıra geleceği garanti değil, ancak bildiğim kadarıyla yurt dışı yasağınız yoksa teciliniz bittiğinde de yurt dışına çıkabiliyorsunuz.

Ancak bu durum çok detaylı. Şu linkteki bilgileri dikkatlice okumanızı ve buna göre aksiyon almanızı tavsiye ederim.

• @Cansu-mer siz süreciniz başladığında (Ekim'den sonra) elinizden geleni yapın, takdir onların. Şu iletimi tekrar paylaşayım, sürecinizde yardımcı olabilir. Şimdiden kolaylıklar dilerim

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• @berna-turali
    Selamlar, kendisine sormak daha doğru olur, @yck06 son mailinize KCC’den ne cevap geldi? Dosyanızın ne durumda olduğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

• @Vildan-0 Anladigim kadariyla ekimden sonra 2025 numaralari aktiflesicek ve benim biraz rakamim yuksek.simdi degilde ekimden sonra 2025 talihlileri icin acildigindami kcc ye mail atmam mantikli yani.son 5-6 sayfada konusulanlara baktigimda simdiden atanlarda var onu anlamadim .

• @gucarslan peki diploma tarihi kısmında 2021 yazması bir sorun teşkil eder mi?

• @Vildan-0 adres dükkan adresi güvenilir bir yer sadece konaklama için burada mı kalacaksnz dıye arastırma oluyor mu ? yanı bnm öğrenmek ıstedıgım bu adres beyanını kartların gıdıcegı yer olsun dıye mı konaklama yapıcagımız yerın tesbıtı için mi istiyolar bilmiyorum anlatabaıldım mı ama cvplarsnz çok sevınırım

• @Vildan-0 forumdaki son bir kac sayfada 2025 talihlisi arkadaslar kcc ye mail atmislar zannedersem,ekim ayini beklememisler yani dogru yol nedir ne degildir anlam veremedim acikcasi .daha 2024 sureci bittimiki biz 2025 liler atiyoruz ,2025 talihlileri icin cureent lar ekimdemi basliyordu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rezanclz mezun olan sizseniz neden etsin ki.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Vildan 0 Vildan 0 

• @didemkrbck noktalama işaretleri ve Türkçe karakter kullansanız daha rahat anlardım ama bir şekilde anlamayı başardım 😃
    Kartların gideceği yer için istiyorlar. Ancak adres bilgisi sistemlerinde var, sizi bulmaları gerekirse ilk oraya bakarlar 🙅

• @Vildan-0
    Selamlar bu bilgiler DV2025 özelinde güncel değil, oturum veya vatandaşlık şartı aranmaksızın, seyahat planının olduğunu belirterek dosyasını KCC aracılığıyla taşıyan birçok kişi mevcut.
    Tabii bu durumun önceki senelerde olmayan bir durum olduğunu, bu yol ile sürece devam edecek kişilerin akibetini ilerleyen zamanlarda göreceğiz. DV25 farklılıklarla başlayan, şahsına münhasır bir yıl olarak sonraki yıllara referans olabilecek gibi görünüyor.

• @ugursway, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@berna-turali
    Selamlar, kendisine sormak daha doğru olur, @yck06 son mailinize KCC’den ne cevap geldi? Dosyanızın ne durumda olduğu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ben teyit amaçlı sadece kısa ve öz şekilde mülakat yerimi öğrenebilir miyim diye KCC ye mail gönderdim ve dosyamın taşındığını öğrendim. Şimdilik bir sıkıntı görünmüyor. KCC de Madison diye biri var çok gıcık bir tip umarım ona denk gelmessiniz herşeye direk olumsuz cevap veriyor 🙂

• @Cansu-mer Kimse size doğru yol bu diyemez zaten. Herkes bir umut mülakat almak için farklı farklı yollar deniyor. Mali yıl başladığı zaman ekim ayında, dosya taşıma talebinizi konsolosluklardan yapabilirsiniz. Şu anda böyle bir talebiniz varsa KCC ile iletişime geçeceksiniz. Her iki koşulda da dosya taşıma işleminin garantisi yok.

• @Vildan-0 kusura bakmayın lutfen yazım hataları için 🙂 o adresle ilişkimiz hep olacak bakabılırler onda sıkıntı yok yeter ki sız ev değil dukkan adresı vermişsiniz demesinler aksilik olmaması adına herseyi sorguluyorum cevapladıgınız için tesekkürler

• @Vildan-0 yanıtınız için teşekkür ederim. Ancak bıraktığınız linkte kaçak durumuna düşersem yurtdışına çıkamayacağım söyleniyor. Ben 01.08.25den sonra kaçak duruma düşeceğim. Mülakatım bu tarihten sonraya denk gelirse benim green card hakkım yanmış olacak. Çünkü vizeden onay alsam bile askere gideceğim için yurtdışına çıkarmayacaklar diye düşünüyorum. Bu durumda benim tecili ertelemem gerekiyor galiba. Yüksek lisans mı yapıyım? Veya başka nedenle mi ertelerim bilmiyorum sizce ne yapabilirim?

• @10urdmn Ben uzun yıllardır bakaya durumdayım, defalarca yurtdışına girip çıktım, bununla ilgili bir sorun olmaz

• @ugursway selamlar doğru söylüyorsunuz, güncellendi o.

Yine de şöyle düşünüyorum: Herkes sürecinde özgür ancak 2024 talihlilerinin süreci bitmeye doğru 2025 talihlileri iletişime geçerse KCC ile belki 24'lerin mülakat almak için şansı artar. Sürekli bir iletişim olunca belki diğerlerinin şansını azaltabilir diye düşünüyorum. Sizlerin de düşüncelerini merak ediyorum konuyla ilgili.

• @10urdmn
    Merhabalar, sorunuzun cevabı bu linkte mevcut, güncel asker alma mevzuatı
    Sizin durumunuza özel ilgili kısım ise bu şekilde,
    32ce32c9-a166-49b0-b766-2e58cd6f6ae3-image.jpeg
    İster yoklama kaçağı, isterse bakaya olun, hakkınızda herhangi bir yurtdışı yasağı ile ilgili mahkeme kararı yoksa yurtdışına çıkışınızı engelleyemezler. Ancak yine de bir ihtimal imza vb. işlemleri için askerlik şubeye çağırabilirler/götürebilirler. Malum ülkemizde yasa olsa bile kendi bildiğini yapan memurlar bir hayli fazla.
    Özetle mülakatınızı ilgili tarihten önce aldığınızı varsayarsak (normal şartlarda CN’niz onu gösteriyor, ancak bu mülakata nerede gireceğinize göre değişilik gösterebilir) daha sonra vizeniz basılı pasaportunuzla beraber yurt içinde 3 ay erteleme yapabilirsiniz.
    Öte yandan Amerika’ya geldiğinizde GC’nızı aldığınız zaman 35 yaşınıza kadar erteleme hakkına sahipsiniz. Amerika’da askerlik tecilinin nasıl yapılacağı konusunda NY büyükelçiliğindeki deneyimimi bu linkten okuyabilirsiniz.
    Green Card ile Askerlik Tecili

• ⭐⭐⭐

@Cansu-mer, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

HERKESE SELAMLAR İS YOGUNLUGU VE CASE NUM YUKSEKLİGİ YUZUNDEN (KEYİF KACMASİ) forumdan 1-2 hafta uzak kaldim ama okudugum yeni yazilar yuzunden biraz umutlandim… Gecerli bir sebebim olmadan dosya tasima yapilabilicekmi deneyecegim ama deniz asiri kapida vize yada vizesiz ulkeleri deneyecegim .varsayalim tasidim bakalim aonra konsoloslugun tepkisi ne olacak .ankarayi beklemektense (bir ruya ) tasimayi denemeyi planliyorum bende son 10 sayfayi okuduktan sonra .Hepimiz icin hayirlisi olur ins…sebepsiz tasirlarmi onuda merak ediyorum.deneyip gorecegiz

Hemen KCC’ye mail atarak taşıma deneyebilirsiniz. Ama o kadar da “sebepsiz yere” taşıma yapmayacaklardır. En azından belirli bir tarih aralığında taşımak istediğiniz ülkede olacağınız için taşıma yapmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Bence de vizesiz ülke seçmek sizin için daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Not: Mesajınızın hiçbir yerinde büyük harfle cümle yazmayın.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.5k

| | | |