DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gozdelymn, içinde söyledi: B1/B2 Ziyaretçi Vizeleri Mülakat Deneyimleri ve Görüşme Detayları

Merhabalar, annemle babamın yarın sabah vize görüşmesi var, inanılmaz stresliyim. Formlarını tamamen ben hazırlamıştım. Birkaç gün önce de formları güncel bilgilerle yenileyip, her detayı kontrol edip, AIS'te de güncel form numarasını düzelttim.

Her şey tamam derken bir şey gözüme ilişti, annemin D160 formunda hayatta olmayan ananem ve dedemin doğum tarihini temmuz yerine haziran seçmişim 😞
    Annem 55 yaşında, annesi ve babası da haliyle 1930 doğumlular. E devlet alt üst soy bilgisinden bulmuştum doğum tarihlerini. Bu hata sorun yaratır mı?

görüşmede rahat olun.
    cevapları net ve kendinizden emin bir şekilde verin.

• @ICu Merhaba,
    3 ay önce bir form doldurup onaylamıştım, o formun numarasıyla da randevu almıştım. DS160 formunu AIS üzerinden 1 sefere mahsus değiştirebildiği öğrendim.

Randevu gününe yakın yeni bir form doldurdum, randevu aldığım yerde düzelt alanı var oradan form numarasını değiştirip onay ve talimatlar sayfasının çıktısını aldım.

Mülakat deneyimlerinin hepsini yazacağım. Bizim aileden 2 kişi yarın, 2 kişi ertesi gün görüşmeye girecek. İnşallah hepsi de sorunsuz bir şekilde vizeyi alır.

• @ozoze İnşallah olumlu geçmiştir. Ben ve iki kızımla bizimde 09 Ocak 2024 saat 10:00'da mülakatımız vardı ve hepimizin de onaylandı. Eşimin zaten vizesi olduğu için o dışarda bekledi. Gayet sakindik ve kısa net cevaplar verdik. Bence bazı kilit cevaplar bizi kurtardı. Ayrıca bir soruya ben biraz açıklayıcı cevap verdim ve o cevabında olumlu etki yaptığını düşünüyorum.
    İsteyen herkesin onaylanması dileklerimle bol şanslar.

• @gozdelymn iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• Merhabalar, 09.01.2024 tarihli mulakat görüşmesi red ile sonuçlanmıştır. Detayları aşağıda okuyabilirsiniz.
    Profil olarak; Özel sektör çalışanı, evli, 3 çocuk, schengen vize + balkanlar.
    Görevli=G (Siyah uzun saçlı kadın ve görüşme Türkçe gerçekleşti)
    Ben=B
    G: Daha önce yurt dışına gittiniz mi?
    B: Evet (Sırasıyla soyledim)
    G: En son ne zaman gittiniz?
    B: 2023 Mayıs ayında kızım ile Üsküp e gittik.
    G: Calisiyormusunuz ve nerede ?
    B: Evet (Çalıştığım yeri söyledim)
    G: Ne zamandır?
    B:1.5 yıldır.
    G: Kendi iş yeriniz mi calisanmisiniz?
    B: Calisanim (Personelim)
    G: Daha önce nerede calisiyordunuz?
    B: ....... çalışıyordum, ....... yapıyordum.
    G: Eşiniz ne iş yapıyor?
    B: ..... işi yapıyor ama şuan doğum izninde.
    G: Çocuğunuz varmı? Kaç tane?
    B: Evet, 3 tane.
    Bu sırada sorular sorarken bilgisayara birseyler yazıyordu sonrasında kısa bir sessizlik. Arada ek olarak 'Amsterdam güzel mi? diye sordu. Evet, çok güzel tekrar gitmek isterim dedim. Karşılıklı tebessüm ettik. Kısa bir süre birseyler daha yazdı ve 'Malesef vizesini şuan için onaylayamiyorum' dedi ve malum belgeyi (214/B maddesi) verdi.
    Benim olduğum gün çok az kişi onay alabildi 10/1 diyebilirim. Bekar olan kadin-erkek farketmeksizin herkes red aldı diyebilirim. Ortam biraz gergin, şehir dışından geldiysen mümkünse en az 1 gun onceden gelin ve dinlenin, sakin olmaya çalışın, sorulan sorulara net ama açıklamak gereken bir durum var ise söyleyin.
    Sizler için referans olması dileği ile. Herkese bol şans.
    Sevgiler saygılar.

• @ebaris86 Geçmiş olsun, reddedilmenizin sebeplerini kestirmek çok zor. Bir şekilde geri dönmeyeceğinizi düşünmüş olmalılar. Tecrübenizi aktardığınız için teşekkür ederim. Önümüzdeki 1 ay içerisinde benim ve eşimin aileleri de mülakata girecekler.

• @ebaris86 Benim anladigim son ne zaman gittiniz sorusunun vizesiz ulkeye olmasi eksi olmus.

Mevcut isinizde kisa sureli olmaniz da - olmus olabilir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐

@ebaris86 geçmiş olsun. aynı iş yerinde çalışma süreniz, kendi işiniz olup olmadığı önemli bir kriter olabiliyor. yine de ne için ret verildiğini kestirmek zor, görevlinin takdirine kalmış bir değerlendirme süreci.

• @EasternStar teşekkürler, bol şans

• @charon evet olabilir schengen ülkesine son gidişim 2016 yılında olmuştu

• @tufank teşekkürler, evet gerekçeyi hangi nedenle verdi anlam veremedim yinede denemeye değerdi

• ⭐⭐

@ebaris86 geçmiş olsun. 1,5 ay sonrada benim randevum var. Bakalım ne sonuç çıkacak.

• ⭐⭐⭐

@ebaris86 geçmiş olsun maalesef hiçbir zaman bilemeyeceğiz nedenlerini varsayımlara takılmayın dediğiniz gibi denemeye değerdi

• @ebaris86
    geçmiş olsun.

genç bi kadın vardı onunla mı mülakat yaptınız?
    kendisi çok red veriyordu.

• @crazycells Merhaba arkadaşlar 15 yaşındaki kizim in 26 ocak ankarada turist vize mülakatı var.Kizim görüşmeye tek mi girecek bu konuda deneyimi ,bilgisi olan bize yardımcı olabilirmi?Şimdiden tesekkurler.

• @selamibasaran teşekkürler, bol şans dilerim

• @Mehmet-Can-0 evet genç idi ama aynı kişiden mi bahsediyoruz emin değilim

• @ebaris86 Deneyiminizi paylaştığınız için teşekkür ederiz, gerçekten bazen nedenini anlamak zor. Bol şans diliyorum sizlere

• ⭐⭐⭐

5 ocak günü annemle babamın turist vizesi görüşmesi vardı İstanbulda. Ufaktan hatırladıkları ve bana anlattıkları kadarıyla deneyi aktarmış olayım bende.
    Profil: 60lı yaşların başlarında, ikiside emekli fakat babam çalışmaya devam ediyor. İş nedeniyle babamın pasaportunda yunanistan vizesi vardı, anneminde schengeni mevcuttu bu vizelerin ikiside süresi dolmuş vizeler.

İş durumunu sormuşlar ikiside emekli olduğunu fakat babam çalışmaya devam ettiğini söylemiş ne işle ilgilendiğini sormuşlar babamda turizmci olduğunu anlatmış annemde emekli olmadan önce çalıştığı işinden bahsetmiş. Daha sonra Amerikada nereye gideceklerini sormuşlar San Franciscoya bizim yanımıza geleceklerini söylemişler bunun üzerine memur bizim ne şekilde buraya geldiğimizi sormuş ve greencardla olduğunu cevap vermişler. Daha sonra ne yapacaksınız dediklerini Orlandodada yaşayan kız kardeşimin yanına gideceğini söylemişler. Daha önce nereleri gezdiniz tarzında bir soru sormuş yurtdışı olarak, bu esnada annem almanyada büyüme, babam ise belçikada büyüme olduğu için ikiside bunu belirtip ardından pasaportlardaki vizeden kaynaklı annem almanyaya gittiğini, babamda iş nedeniyle yunanistana gittiğini söylemiş ve bunun üzerine iyi tatiller diyerek vizelerini sorunsuz bir şekilde aldılar neyse ki

Çok fazla detaylandıramadım deneyimi onlarda akıllarında kaldığı kadarıyla anlattıkları için biraz genel hatlarıyla onların bahsettiklerini aktarmaya çalıştım

• @Emre-Kurtulmuş şimdiden Allah kavuştursun, sizin adınıza çok sevindim. Gözünüz aydın 🙏🏻

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 37
  • 565
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

43.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

441.2k

| | | |