Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Turist vizesini Amerika’da F1’e çevirince pasaportumdaki turist vizesi iptal olur mu?

• Eylül 2018’de turist vizesi ile Amerika’ya gittim. 6 ay sonra uzatmaya başvurdum. (6ay) Daha sonra da Öğrenci vizesine geçerek Mayıs 2021’e kadar F1 ile legal olarak Amerika’da kaldım. Kaldığım zaman zarfında hiç kaçağa düşmedim. Mayıs 2021’de okulumu sonlandırıp Türkiye’ye döndüm. Pasaportumda 2028’e kadar geçerli Turist vizem var. Aynı vize ile tekrar Amerika’ya turist olarak gidebilir miyim yoksa tekrar vize mi almak zorundayım? Cevaplarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetselim02, içinde söyledi: Turist Vizesini Amerika’da F1’e çevirince pasaportumda ki turist vizesi iptal olur mu?

Eylül 2018’de turist vizesi ile Amerika’ya gittim. 6 ay sonra uzatmaya başvurdum. (6ay) Daha sonra da Öğrenci vizesine geçerek Mayıs 2021’e kadar F1 ile legal olarak Amerika’da kaldım. Kaldığım zaman zarfında hiç kaçağa düşmedim. Mayıs 2021’de okulumu sonlandırıp Türkiye’ye döndüm. Pasaportumda 2028’e kadar geçerli Turist vizem var. Aynı vize ile tekrar Amerika’ya turist olarak gidebilir miyim yoksa tekrar vize mi almak zorundayım? Cevaplarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.

Hayir, vizeniz hala gecerli.

ABD'de statu degistirdiginizde sadece var olan turist statunuz degisir, vizeniz degismez veya iptal olmaz. Fakat ABD'de ogrenci statusunde iken ABD disina ciksaydiniz, tekrar donmek icin yeni bir ogrenci vizesi almaniz gerekecekti. Turist vizesini, ogrenci olmak amaciyla kullanip ABD'ye giris yapamazdiniz.

Su an suresi gecerli olan turist vizenizi turistik amacla kullanabilirsiniz.

• @ahmetselim02 merhaba turkiye ye döndükten sonra tekrar usa ye giriş yaptınız mı? Benzer durumdayım biraz heyecan var …

• bu işlemden sonuç alan var mı 🙂 ben de merak ettim

• @cnglbhr Benim hikayem oldukça eski ama sorun olmamıştı. 2005 te turist olarak gittim, 2006 da statümü F-1 e çevirdim, dil okulu bitince yüksek lisansın ilk sömestrr ortasında Ottawa Kanada’daki konsolosluktan ABD Öğrenci Vizemi pasaporta işlettim. 10 yıllık B1/B2 vizemi iptal etmedi. sonraki girişlerim ise eğitim bitene kadar hep F-1 ile olmuştu, o da zaten 5 yıllık verildi. Her şey bitip, tr ye dönünce yeni pasaport ve yeni vize için başvurduğumda 2013 yılı idi, sadece parmak izi verdim, bugün mülakat gerekmiyor dediler ve tekrar 10 yıllık düzenlendi. sanırım üstüne 15 kere daha turist gittim geldim ve hiç sıkıntı yaşamadım. Şu anda da vizemin bitmesine az kaldığı için başvuruyu yapıp pasaportu posta ile gönderdim. Sanırım bu hafta cevap gelir. Tedirgin olmayın derim. Bol şanslar ..

• Ahmet Bey sizinle nasıl iletişime geçebilirim? @ahmetselim02

Benzer Başlıklar

• 537
  • 177
  • 5
  • 11180
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |