DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hadi-BE bizde durumlar aynı evin satılmasını bekliyoruz sanki bu ara olacak gibi, o durumda en geç 2 aya bekle bizi Amerika 🎉🎉 siz nasılsınız peki

Umarım en kısa sürede satarsınız evinizi.
    Bu arada turist vizesi ile gideceksiniz sanırım, tam olarak planınız nedir?
    Turist vizesi ile gidildiğinde çalışma izni alınamıyor çünkü, var mı hazırladığınız farklı bir plan bunun için?

Merhaba, evet turist vizesi ile gideceğiz oradan bir iş yeri devralıp E2 vizesi ile yasal olarak kalmayı planlıyoruz. İş benim üzerime olacak ve eşim de kendisine sponsor olabilecek bir yerde iş bulmaya çalışacak, planlarımız bu şekilde ama tabi oraya gidince şartlar nasıl olur bilemiyorum 🙂

Gördüğüm kadarıyla planlar zaten hazır ki bu yolu yarılamışsınız demektir 🙂
    Umarım planlardaki gibi gider her şey sizin için.

Bu arada E2 vizesine döndüğünüzde ve iş yerini siz üzerinize aldığınızda, eşinizin yasal olarak çalışma izni olmuyor mu herhangi bir iş yerinde?

Evet 1 yıldan fazladır araştırıp yapıyoruz planımızı, geçen sene mayısta çekilişten sonuç çıkmayınca ondan ümidi kestik ve E2ye yoğunlaştık umarım beklediğimiz gibi olur herşey🙏🏻

Benim E2 onaylanınca eşime yasal çalışma izni geliyor, her işte çalışabiliyor ama biz özellikle sponsor olabilecek bir yer olsun istiyoruz ki eşim aracılığıyla greencard alabilelim.

Şimdiden bol şans o halde 🙂
    E2 için sağlam bütçe gerekiyor, şimdilik benim için uzak bir hayal.

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra ya bu noktada tabi ki haklısınız ancak Türkiye de sütten çıkma ak kaşık değil bu noktada her gün haberlerde görüyoruz bayağı texas a dönmeye başladı da özellikle büyük şehirler trafikte korna çalmaya korkuyorum ciddi anlamda kimden ne çıkacağından emin olamıyorum.

• ⭐⭐

@tolgasatir, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@abrakadabra ya bu noktada tabi ki haklısınız ancak Türkiye de sütten çıkma ak kaşık değil bu noktada her gün haberlerde görüyoruz bayağı texas a dönmeye başladı da özellikle büyük şehirler trafikte korna çalmaya korkuyorum ciddi anlamda kimden ne çıkacağından emin olamıyorum.

Tabi ki de Türkiye bu konuda çok iyi demedim, yanlış anlaşılma olmasın o konuda 😃
    Sadece ABD gibi bir ülkede bireysel silahlanma gibi bir olayın nasıl hala olabildiği konusu beni düşündürüyor.

• ⭐⭐⭐

@abrakadabra bence o nokta da özgürlükler ülkesi kelimesini tüm ruhuyla yaşıyorlar 😃

• ⭐⭐

@hashirama, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Simge-Kutlu benim bir rahatsızlığım var düzenli muayene olmam lazım ve düzenli ilaç kullanıyorum forumda sordum soruşturdum muayeneler icin 30-40 dolar bir ucret ilaclarda çok pahalı olmayan ilaçlarmis bakalim çıktığı taktirde ilk 2-3 ay yetecek ilaç stoğumu yapacak sekilde ayarlayıp gideceğim inşallah

çok geçmiş olsun rahatsızlığınız nedir acaba çünkü bende böbrek nakilliyim sürekli muayene ve kontrole gitmem gerekli ve ömür boyu kullanacagım 3 ilaç var , bende 3yada 6aylık ilaç götürmeyi düşünüyorum ki havaalanında sıkıntı çıkmazsa umarım

• ⭐⭐⭐

@dytmelek yolculuk ne zaman herkes gidiyor bi ben kaldım 😅😅 mayısı bekleyin bence belki bişeyler olur 😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lossantosdy raporlu ilaçlara bir şey demiyorlar.

• ⭐⭐

@berolika, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese tünaydınlar iki haneli sayılara geldik geliyoruz zaman akıyor hadi hayırlısı :)) Ben de sıcak mevsim insanıyım soğuğu pek sevmem o yüzden sıcak olan yerler listemin başında ama bu börtü böcek mevzusu bir kafamı karıştırmıyor değil :))

benimde en büyük korkum yılan... onun yüzünden geri bile dönerim o derece fobim var rüyalarıma giriyor..

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy TLCde bi program vardı yılan avcıları diye izlerken kafayı yiyordum ya insanların banyosundan parkelerin altından falan çıkarıyorlardı yılan görsem evde asla gitmem bi daha bu yüzden hep şehir kısımlarında yaşayacağım ormanlık varsa kaç 😅

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Lossantosdy TLCde bi program vardı yılan avcıları diye izlerken kafayı yiyordum ya insanların banyosundan parkelerin altından falan çıkarıyorlardı yılan görsem evde asla gitmem bi daha bu yüzden hep şehir kısımlarında yaşayacağım ormanlık varsa kaç 😅

ayy sus allahını seversen yaa 😧 tuhaf oldum

• ⭐⭐

yaa bu ocak niye bitmiyor amma uzadı ya 2ay sanki 😃

• ⭐⭐⭐

@waterman buda bir çözüm tabi 😃 apartman daireleri biraz daha merkezi alanlar 😃 @Lossantosdy

• ⭐⭐

@waterman buda bir çözüm tabi 😃 apartman daireleri biraz daha merkezi alanlar 😃 @Lossantosdy

ama hayalim o tek katlı bahçeli evler 😃 yahu o zıkkım her yerde olur mu ki onunda bi yeri vardır 😃 hani timsahlarıyla ünlü bi eyalet vardı onun gibi 😃

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy tampa 😃 @Rhonster daha iyi bilir oraları 😃 yoktur herhalde ya sanmıyorum bazı alanlar ormanlık alanlara çok yakın oralarda olabilir de ormanlık alandan uzak villalarda bu sorun olacağını sanmıyorum börtü böcek neyse de yılan biraz zor

• @Lossantosdy İşte sırf bu yüzden üşümeyi göze alacağım gibi ya da apartman dairesi mantıklı gibi ama @Emrah-Borazan attığı videoda apartman dairesinde bile akrep böcek gırla Allah yardımcımız olsun 😃

• ⭐⭐

@Lossantosdy tampa 😃 @Rhonster daha iyi bilir oraları 😃 yoktur herhalde ya sanmıyorum bazı alanlar ormanlık alanlara çok yakın oralarda olabilir de ormanlık alandan uzak villalarda bu sorun olacağını sanmıyorum börtü böcek neyse de yılan biraz zor

börtü böcek kabulüm 😃 adanada alıştım onlara korkmuyorum. bi ilaca bakar 🙂

• ⭐⭐⭐

@Lossantosdy, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

börtü böcek kabulüm 😃 adanada alıştım onlara korkmuyorum. bi ilaca bakar 🙂

sanırım onu bende kabul edebilirim 😃

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE ahahahaha tampadan bir latinoyla hem de 😂😂

Yakışır 😂😂😂

• ⭐⭐

@tolgasatir yani ne diyim inşallah düşündüklerimiz olmaz diycem de maalesef dediğin gibi her geçen gün kötüye doğru bir gidiş var...

• ⭐⭐

@hadi-BE bu arada aynı memleketliymişiz Los angeles 😃 önceki sayfalarda gördüm

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.9k

| | | |