Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

• This post is deleted!

• Eşim harita mühendisi bende makine mühendisiyim çok şükür gelirimiz iyi fakat yeni bir hayat tecrübesi için bizde ilk defa bu sene beraber başvuru yaptık. Bakalım nasip mi değil mi göreceğiz.

• Valla Yillardir Duyarim Ederim gc yi ama hic basvurmadim.
    o sene bu sene kesin gider basimizdan diye diye 20 yildir basimizda ve durum ortada.
    gecen sene evlendigim icin bu sene esimin sansina evlilik yil dönümümüzde basvurduk bakalim.
    2 Basvuru ile tek atacağimiza inaniyoruz 🙂
    Allahım Sen Bu İletiyi Alıntılayıp TEK Attık Yazmayı Nasip Et 🙂

• İlk başvurumu bu sene yaptım ve neden daha önce başvurmadım diye çok pişmanım.

• ilk başvuru yaş 37

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mertoidvania @uykucu hiçbir zaman bu şekilde düşünmeyin @redsat2000 15 yıl sonra çıktı fakat bu zamana kadar kazandığı tecrübeler sayesinde hangi şirkte girse orada Süpervizör olarak çalıştı. Miami de - wallmart fakat genç yaşta gittiğin zaman aynı seviye de başlaman çok zordur. Bu sebepten dolayı yaşının ne kadar geçtiğinle ilgilenme ne kadar çok tecrübe kazandığınla ilgilen. Çünkü orada yaşın bir önemi yok 75 - 80 olupta kasada duranlar var. Bizim olsa 45 yaş sonrası iş bulamıyor. Çok yaşlısın diye. Ondan özellikle yaş olayına takılmayın bu arada dip not: @redsat2000 55 yaşında gitti 🙂 mesela aşağıdaki röportajı seyredin.

• @ayvalik10 Haklısınız, zaten DV2024 çıksa ABD ye en erken 2025 te girebileceğim ki o zaman da Yeşil Pasaportum çıkmış oluyor, yani DV2024 çıkmasa bile her şekilde 2 sene sonra yurt dışındayım. Yazılım Mühendisi olarak yaşın 35 üstü olması bir avantaj, diğer türlü Senior yerine koymuyorlar zaten 😁

• @ayvalik10, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

@Mertoidvania @uykucu hiçbir zaman bu şekilde düşünmeyin @redsat2000 15 yıl sonra çıktı fakat bu zamana kadar kazandığı tecrübeler sayesinde hangi şirkte girse orada Süpervizör olarak çalıştı. Miami de - wallmart fakat genç yaşta gittiğin zaman aynı seviye de başlaman çok zordur. Bu sebepten dolayı yaşının ne kadar geçtiğinle ilgilenme ne kadar çok tecrübe kazandığınla ilgilen. Çünkü orada yaşın bir önemi yok 75 - 80 olupta kasada duranlar var. Bizim olsa 45 yaş sonrası iş bulamıyor. Çok yaşlısın diye. Ondan özellikle yaş olayına takılmayın bu arada dip not: @redsat2000 55 yaşında gitti 🙂 mesela aşağıdaki röportajı seyredin.

Bu abi kazandıktan sonra vefat eden miydi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@A-Samoglu evet vefat eden kişi kendisi

• ⭐⭐⭐⭐

@uykucu @Mertoidvania selam @ayvalik10 dediği gibi 50 yaşından sonra Yeşil kart çıktı . 51 yaşında sürekli başvuru sonrası 13. Seferinde bu hakkı kazandım. Şuan 4 senemi tamamladım 55 yaşındayım. Videodaki vefat eden beyfendinin dediği gibi emekli olmuş biri olarak elimdeki bu şansı deneyenlerden biriyim. Belli bir yaş sonrası bu maceraya atılmak zor ancak 35 -40 yaşları civarı bu iş için en ideal yaşlar . Daha iyi adapte olabilirsiniz . Temelli kalış için plan yapabilirsiniz. Bu iş bir cesaret ve takım işi . Kendi cesaretinin yanında Ailenin seni desteklemesi gerekiyor. Bu iş kendine güven, maharet ve sevgi işi. Eğer bir işi sonuna kadar yapacak güvenin olması ve ona inanman lazım . Burada yöneticilik yapmayı bekleme burada işi iyi yapacak ve ekibinle çalışacak kadar takım liderlerine ihtiyaç var. Dil işi önemli eğer yoksa beli bölgelere mahkum olursun. Kendini geliştiremezsin. Herşeyden önce yalnız kalırsın . Bu ev iş ve sosyal yaşamına kötü şekilde yansır. 55 yaş sonrası tek bir riskiniz var. Bedeninizin Abd dedeki yaşama ne kadar dayanacağı veya fazla yıpranmadan nasıl efor göstereceğiniz ile ilgili durum çok önemli. Bu yaşta 35 yaşındaki insan gibi performans göstermeniz gerekiyor . Fiili bedenen . Ama yapılmayacak ve alışılmayacak durumda değil. Şansını dene ve ondan sonra karar ver. Herkesin hikayesi ve macerası farklı farklı . Hikayeni yazmak senin elinde

• @redsat2000 tebrik ederim umarım herşey gönlünüzce olur. Benim kafamda ise bambaşka sorular var dv2024 ü kazansak bile ilk çıkış 2024 senesinde olacak o zamn da Yeşil Pasaportum çıkmış olacak, Avrupa mı Amerika mı karamsarlığındayım sadece. Yüksek Yazılım mühendisiyim İngilizce ve Fransızcam var, İsviçre ve Abd arasında kararsızım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uykucu yeşil pasaportun çıksa bile avrupaya vizesiz gidebilirsin ancak amerikaya tekrar vize alman gerekiyor

• @uykucu hahha ne güzel karamsarlik allah herkese böyle secenek arasinda biraksin 😃 valla kardes ne secersen sec güzel yani urfa mi adana mi 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@uykucu Abd yönünden kullanmanız . Akabinde isterseniz İsviçre bağlantılı bir firmada çalışabilirsiniz

• @yapay-zeka şimdi nerdesiniz ne yapıyorsunuz Amerikada değil misnz green cardlı

• @ayvalik10 biliyorum ama daha önce IELTS den 101 aldım aynı puanı tekrar alsam EXPRESSENTRY ile Kanada ya direkt gidiyorum zaten bu durumda ABD vizesine de gerek kalmaz.

• @redsat2000, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

@uykucu Abd yönünden kullanmanız . Akabinde isterseniz İsviçre bağlantılı bir firmada çalışabilirsiniz

Doğrudur ancak iki ülkenin de kendine göre Avantajları var misal İsviçre ye Tr den şahsi araç ile dahi gidilebilir ve asgari ücret ABD nin neredeyse %60 üzerinde saatlik 22 CHF ve sağlık hizmetleri, sosyal devlet anlayışı konularında daha gelişmiş

• ⭐⭐⭐

@uykucu express entry sizin için bence cok makul gözüküyor. Bir Amerika etmese de Kanada’da gelişmişlik açısından iyi bir ülke bence. Hem Kanada yeni bi yaşam kurup ondan sonrasında green card için girişimlerde bulunabilirsiniz. yabancı bi forumda tanıştığım biri vardı Kanada’da çalışıp ABD menşeili bi firmada iş bulup çalışma vizesiyle ABD’ye gitmişti. Yani Kanada’dan başlangıcı yapıp ABD’ye uzanabilirsiniz.

• @waterman, içinde söyledi: Kaç Yıldır Green Carda Başvuruyorsunuz Ve Çıkmıyor ?

@uykucu express entry sizin için bence cok makul gözüküyor. Bir Amerika etmese de Kanada’da gelişmişlik açısından iyi bir ülke bence. Hem Kanada yeni bi yaşam kurup ondan sonrasında green card için girişimlerde bulunabilirsiniz. yabancı bi forumda tanıştığım biri vardı Kanada’da çalışıp ABD menşeili bi firmada iş bulup çalışma vizesiyle ABD’ye gitmişti. Yani Kanada’dan başlangıcı yapıp ABD’ye uzanabilirsiniz.

aslında ne Avrupa ne de Amerika ya yerleşmek sanıldığı kadar zor işler değil. Forumda herkes direkt GC çıksın kaçarak gideyim modunda olduğu için diğer şartları ya araştırmamış ya da gerekli koşulları sağlamak için çalışmamış. Önce herhangi bir dilde yazılım öğrenin, LinkedIn veya Indeed den remote (uzaktan) iş ilanlarına başvurun, emin olun o kadar çok iş var ki adamlar dolarla uzaktan çalışacak adam bulamıyor. sonrasında uzaktan çalıştığınız firma en fazla 1 sene içinde size sponsor olur, siz demeden ABD ya da Avrupa ya çağırır. Ya da adam akıllı İngilizce çalışıp IELTS puanı alın EXPRESSENTRY ya da SKILLED direkt cepte zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

120

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |