Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Green Card çıktıgı takdirde hesabımızda 15bin dolar göstermemiz gerektiği söyleniyor bu konunun dogruluk payı nedir ?hesabında 1000 dolar gösteren birisi Amerikaya giriş yapamaz mı ?

• Bu konuda benim araştırdığım kadarıyla spekülasyonlar var. Hani bu kesin olarak belirtilmiş bir miktar değilMİŞ okuduğum ve Vloglarda izlediğim kadarıyla. Ancak olsa iyi olur diyorlar. Sonuçta bu para sizin oraya gittiğinizde kendinizi geçindireceğiniz para; adamlar da sizin onlara yük olmanızı istemiyorlar. Dolayısıyla daha az para ret yemenize sebep olabilir...
    Bunun dışında eviniz, arabanız varsa onların maddi değerini belirten onaylı bir kağıtla da başvurabiliyormuşsunuz. Ben şahsen nakit paranın yanında onları da göstereceğim kesin olması açısından. Hatta oradaki tanıdıklardan bir de iş teklifi ayarlayacağım bir şekilde eğer başlangıçta planladığım gibi olmaz da istediğim yerlerden kabul alamazsam diye...Yani ola ki çıkarsa sonradan üzülmemek için mümkün olan her koldan kendinizi garantiye alın derim ben sonradan üzülmemek için...
    Hesabınıza geçici bile olsa para girişi yapın, malınız mülkünüz varsa değerini gösteren kağıt alın; yoksa babanızın, kardeşinizin arabası varsa ve kabul ederlerse geçici olarak üstünüze alın onu gösterin....
    Tabi bunları yaparken şunu da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin: Bu şekilde bir arka yol kullanır ABD'ye yeteri kadar maddi kaynakla gitmezseniz ve işler de istediğiniz gibi gitmezse sonradan çok PİŞMAN OLABİLİRSİNİZ.... Sonuçta orada sıfırdan bir hayat kuracaksınız ve belki de paraya şu ana kadar hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyacaksınız...

• peki hesabında hiç para göstermeyip ret yemeyen birisini duydunuz mu veya duyan var mı ? bu arada gidersem elbette hesabımda bi miktar para göstermeyi düşünüyorum ama 15 bin dolar kadar para bulamam malesef

• evet konsoloslukta hesabınızda para görmek istiyorlar.
    bu para kesin olmamak ile birlikte kazanan kişi için 15.000 $ ve yanında götüreceği her aile bireyi için + 5.000$ şeklinde
    sorun çıkmadığı bilgileri var.

Ancak bu sene için alınan bilgiler konsoloslukta biraz daha yumuşama olduğu yönünde .
    bu parayı 14.000$ + Her birey için 4.000 $ gibi düşünebilirsiniz.

• az bir miktar göstererek vize alabilmenin birkaç yolu var bu yollardan birkaçı şöyle

• Üzerinize veya eşinizin üzerine kayıtlı gayrimenkul göstermek
    • ABD den İş sözleşmesi göstermek
    • Size sponsor olacak ABD den birilerini bulmak

• peki kötü ihtimaller üzerinden gidelim.diyelim ki ben hesabımda 1000 dolar gösterebiliyorum üzerimde gayrimenkul yok,iş sözleşmem yok.bu durumda kabul edilme şansım var mıdır varsa da ne kadardır sizce ?

• ⭐⭐

Hesabında yeterli para olmadığı durumda mülakatta "Yeterli maddi kaynak" eksik belgesi ile gönderilen arkadaşda var, 7000 TL gösterip vize alan arkadaşta. Ama 1000 $ biraz sıkıntı.

• Merhabalar benim bi sorum var , annemin üzerine ev var o evi konsolosluğa gitmeden önce üzerime alıp gitsem daha sonrasında giderken satacağımı söylesem ve ülkeden ayrılmadan tekrar annemin üstüne alsam o evi sorun olurmu ? Böyle bi durum yaşayan arkadaşlar varmı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nickyok Green Card çıkarsa hesabımızda göstermemiz gereken para? içinde söyledi:

Green Card çıktıgı takdirde hesabımızda 15bin dolar göstermemiz gerektiği söyleniyor bu konunun dogruluk payı nedir ?hesabında 1000 dolar gösteren birisi Amerikaya giriş yapamaz mı ?

Ayrintili bilgi icin su konunun 2. kismini okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• @cartman bir çift vardı youtube'da fazla paraları olmayan. aynı parayı hem kendi hem eşinin hesabına yatırarak ikisinde de para var gibi gösterip geçmişler abd'ye. ama ben olsam öyle bir risk almazdım. sonuçta yığınla araştırması mülakatı filan var bu işin.

yine de sizin durumunuz denemeye değebilir.

• Merhaba bir sorum olcakatı mail ile Ben dekontu attım fotoğraf ı da attım ancak fotoğraf 591×591 piksel ne yapmam gerekiyor Yeni bir fotoğraf mı çektirmem gerekiyor yoksa bilgisayarda düzenlebiliyormu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdulkadir-Dakak, içinde söyledi: Green Card çıkarsa hesabımızda göstermemiz gereken para?

Merhaba bir sorum olcakatı mail ile Ben dekontu attım fotoğraf ı da attım ancak fotoğraf 591×591 piksel ne yapmam gerekiyor Yeni bir fotoğraf mı çektirmem gerekiyor yoksa bilgisayarda düzenlebiliyormu

lütfen sorularınızı uygun başlıkta sorun;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3430/dv2022-bekleme-odası/3635

• arkadaşlar hesapta 10.000 dolar + 100.000 tl göstermemiz durumunda herhangi bir sorun çıkarmı? Ayrıca banka dekontunu mülakata gitmeden mi yolluyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sayit-türkmen, içinde söyledi: Green Card çıkarsa hesabımızda göstermemiz gereken para?

arkadaşlar hesapta 10.000 dolar + 100.000 tl göstermemiz durumunda herhangi bir sorun çıkarmı? Ayrıca banka dekontunu mülakata gitmeden mi yolluyoruz.

hayir, mulakata goturuyorsunuz.

Paranin yeterli olup olmayacagina konsolos karar verecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |