DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 25 eylül süresi uzatıldı mı ? 25 eylülden sonra gene calışma izni başvurusu olacak mı ?

• Bir sorum olacaktı nişanlım kanadalı ve bende an itibariyle greencard kazandım ve mülakatı geçtim. Amerikaya gittikten sonra greencardla kanadayı kolaylıkla ziyaret edebilir miyim?

• Bu ileti silindi!

• @grounddreamer iyi günler kolay gelsin gidiş geliş öncesi ve Kanada da bulunma süreçleri hakkında önerileriniz nedir siz gidip geldiniz herhangi bir tavsiyeniz var mı otelde mi airbnb mi konaklama öneriniz nedir masraflar ne durumda olmakta şuanda uçak bileti aktarmalı gidiş-dönüş 21-22 bin lira bulunuyor montreal için aktarmada vize talebi oldu mu transit esnasında

• @nbbyr Ben Seattle a gittim ( Amerikan vizem vardı ) . Helsinki üzerinden aktarmalı olarak gittim. Normal şartlarda Pasaportta Canada veya Amerika vizesi varsa Transit vize muafiyeti var ama son dönemde bu konuda bazı sıkıntı yaşanlar oldu. O yüzden bu konuda maalesef net bilgi vermem yanıltıcı olur. Ancak kendi tecrübelerimi aktarabilirim.

Aktarma ile ilgili herhangi bir problem yaşamadım. Bir kaç gün Seattle da konakladıktan sonra Vancouver a otobüs ile gittim. Vancouver da Hostelde kaldım. UBC nin bir hosteli var Odalar tek kişilik fakat Banyo / Tuvalet ortak kullanım. Eğer müsaitlik bulabilirseniz tavsiye ederim kısa süreli konaklama için oldukça uygundu. Ama fiyat konusu hem otel hem airbnb için o anki yoğunluk durumuna bağlı olarak değişiyor.

Googleflights ve Skyscanner da hem bilet hem otel bakabilirsiniz . Aramalarınızı yaparken gizli sekmeye özen gösterin çünkü üst üste arama yaptığınızda fiyat artışları oluyor.

• @grounddreamer, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@grounddreamer Merhabalar ;zaten olması gerek o şekilde.

Daha öncede söylediğim gibi. " TS2023 " ten faydalanmanız diğer elde ettiğiniz statülerinizde bir değişiklik yapmaz.

Peki çalışma izni onaylanmaz ise kanada'ya tekrar turist olarak girişlerde sorun yaratırmı ? Neticede turist olarak gelme niyetinizi daha önce work permit olarak değiştirmek niyeti olmuş ve ts2023 başvurusu yaptığınız belli. Pasaport kontrol memuru tüm bu başvuruları ekran üzerinde gorüyor

• @grounddreamer seattle - vancouver arası otobus ile gecişlerde sınır kontrol pasaport kontrolu oluyor mu ? neler soruyorlar ..ve en önemlisi pasaporta kanada giriş damgası basıyorlarmı ? damgada kaç gün kalış izni oluyor ?
    vancouver'dan sonra tekrar seattle geri dönus yapılıyor mu ?
    diğer soru 3 yıllık calisma izniniz çıktı mı ? sanıyorum ts2023 basvurusu icin gittiniz ve basvuru yapıp geri döndunuz ?
    Kanada'ya deniz - tren ile yapılan yolculuklarda ircc sistemde giriş ve çıkış tarihlerinin sorgulanamadıgı söyleniyor. Yani sizin kanada içinde mi yoksa dışındamı oldugunuzu sistemden göremiyorlarmış.

• @nbbyr
    transit ucuslarda galiba biletleri aynı pnr numarası ile olmalı. onun dısında zaten iniş yaptıgınız ulkede paspaort kontrol bolumune gitmediginiz icin sorun olmaz..
    cunku ulkeye giris yapmıyorsun havalimanının içindesin..

zaten ucaga ilk binis yerinde kontrol ediyorlar durumunuzu bir sorun olursa ucaga almazlar en başından eger ucaga alırlarsa zaten trnasitte sorun olmaz. zaten onun dısında kanada vizesi oldugu icin sorun olmaz.

• @it_is_cool Statü ihlali olmadığı için bu konuda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Sonuçta Student Permit e başvurup red olup sonra Visitor vize olan bir çok kişi var.

• @it_is_cool Evet Pasaport Kontrolü oluyor. Siz istemediğiniz sürece pasaporta damga basmıyorlar. Ben aslında damga isteyecektim ve onuda evrakların arasına koyacaktım. fakat biraz sert ve gergin bir ortam olduğu için cesaret edemedim. Aksini söylemedikleri yada damva vurmadıkları sürece 6 ay kalma hakkınız mevcut. Dönüş biletim de seattle dan dı ve evet tekrar otobüsle seattle a döndüm.

Çalışma izni henüz çıkmadı ortalam 4 ay süreceğini genel olarak belirtiyorlar. Haziran 15 te başvuru yaptım, tahmini Ekim ortası gibi sonuçlar açıklanacak.

" Kanada'ya deniz - tren ile yapılan yolculuklarda ircc sistemde giriş ve çıkış tarihlerinin sorgulanamadıgı söyleniyor. Yani sizin kanada içinde mi yoksa dışındamı oldugunuzu sistemden göremiyorlarmış."

bu konu tam bir muamma , açıkcası benimde tereddütlerim var muhtemelen bir danışmana soracağım , sınırda kapıda canada polisi pasaportunuzla ilgili işlemleri yapıyor görmemeleri biraz anlamsız geliyor. Amerika için I-94 sorguladığımda vancouver dan seattle geldiğim giriş net olarak görünüyor. Canada nın böyle bir sistemi olmadığı için bilemiyorum.

• @it_is_cool zaten problem yaşayanlar ilk başta uçağa alınmıyor. Uçağa alınırsanız sonrası problemsiz.

• @grounddreamer Önemli konu sizin kanada içinde oldugunuzu ts2023 basvurusunu inceleyen kişi sistemden sorguluyor.. Eger otobus ile vancouvera giriş yaptıgınızı sistemde gormez ise sizi kanada dısından basvuru yapmıs gibi düşünmez mi ?
    benim bildiğim uçak ile havalimanı girişlerde sisteme otomatik olarak giriş tarihiniz ve bilgileriniz kayıt ediliyor. ve bu sistemden ircc memurları giris çıkıslarınızı gorebiliyor.
    otobus - tren ve deniz yolu ile nasıl bilmiyorum.

diger konuda otobus ile seattle vancouver arası pasaport kontrol stress li bir ortamdan bahsetmişsiniz. kontrol sırasında pasaportunuza giris damgası basılması icin rica etmek yasak mı ? bu damga ile kanada giriş tarihinizi gosterebilirdiniz

• @it_is_cool bu konu evet oldukça önemli haklısınız. yasak değil ben damga istemeye çekindim, bir kişinin evrakları yoktu o ara salya sümük ağladılar vs ama " illaki bir sistemleri vardır ülkeye kimi aldıklarını bilirler" diye düşünerek çok üstüne düşmedim.

okyanusu geçip derede boğulmayız umarım.

diğer bir alternatifim Eşim uçakla geldi onunda adınada başvuru yaptık . en kötü durumda ona çıkar onun çalışma izninden yararlanırım artık.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @it_is_cool Merhabalar ;

Verdiğiniz bilgiler doğru ama " kara yolu" buna dahil değil gibi görünüyor.

Aşağıdaki paylaştığım linkte Giriş / Çıkış Kayıtlarının nasıl kullanılacağı ile ilgili çok detaylı bir prosedür hazırlanmış "Hava ve Kara yolu" ile her türlü giriş çıkış bilgisinin kaydedileceği belirtilmiş. Fakat dediğiniz gibi tren ve deniz yolu ilgili kayıtlar henüz tutulmuyor.

Her ne kadar böyle olsada bu bilgiyi bilseydim uçaktan başka bir yol tercih etmezdim 🙂

6916e79e-72ff-4fcd-9dce-5431bdd4d369-1693332719749.png

• @grounddreamer dediğiniz gibi sadece tren ve cruise gemisiyle ilgili kayıtlar tutulmuyor. Sebebi ise cruise gemisiyle gelenlerin kanadada 24 saatten az kalması.

• @grounddreamer yani bu durumda uçak ile havalimanından giriş yapıp daha sonra tren ile cıkıs yaparsan sadece giriş bilgilerini sorgulayabilir ama cıkıs bilgilerini sorgulayamadıgı icin halen kanada içinde oldugun sanılıyor öyle değil mi ?
    Örnek: vancouver havalimanına ucak ile geldin ve ulkeye giriş yaptın ve 3 gun sonra tren ile vancouver dan seattle - amerika'ya çıkış yaptın diyelim. Bu durumda çıkısın sorgulanamadıgı icin halen kanada icinde sanılıyorsun.

Peki bu durumda kanadaya girisinde havalimanında sisteme girilen 6 ay kalıs suresinin bitimi nasıl hesaplanıyor ? neticede ulkeden cıkıs yaptın ama cıkıs tarihini sorgulayamıyor. Sadece giriş tarihin belli ve bir daha kanadaya girerken sistemde bir onceki trenle cıkıs bilgin gorunmeyecek.

• ....kendim 2012 yilinda kanada torontaya gittim o zamanlar australya pasaportlasri icin vize istenmiyordu, 2016 yilinda vancouver,e gittim bu defa elektronik vize aldik ve ucret odedik.ister otobus ister tren ile kanadaya gidiniz,pasaport kontrolundan gececeksiniz ve memur bir kac soru soracak.ben seattleden tren ile vancouver sehrine gittim trene binmeden evvel amerikadan cikis yapildi. vancouver sehrinde trenden icince yine pasaport kontrolunden gectik.cantamda kahvaltilik bir seyler vardir, recel, dilim peynir buskuvit,onlari belirttim, memur burdan nereye gidecegimi sordu, hawaii dedim.fazla konusmadan girisimi yapti, pasaporta damga vurdu.

• @sir-altan artık pasaporta damga basma artık olmuyormuş...hersey sisteme online kayıt ediliyormus.
    ama resmi kaynaklarda acıkalanan bilgilere gorede deniz ve tren yolu ile giriş ve cıkıslarda bu bilgiler ircc tarafından tutulmuyormus ve dolayısıyla biraz karısık konu gibi.
    tren ile kanadaya giris yapan biri ts2023 basvurusu yapsa bu duruma göre kanada icinde degil gibi sanki..yani seattle dan vancouver sehrine tren ile giris yapsa sistemde sorgulanıp gorulmuyor olacak gibi. .. biraz kafa karıstırıcı bir durum gibi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

55

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.3k

| | | |