Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

3 yıllık OWP mi aldım ve TR'ye geri döndüm. Eşim ve oğlumun henüz turist vizesi onayları gelmedi ( 16 Agustos Parmak izi tarihi ). Bu süreç içerisinde Vize başvurusunun red gelmesi veya TS2023 son başvuru tarihine yetişmemesi durumunda nasıl bir yol izlemeliyim. Benle aynı durumda olan ve izlenecek yollar hakkında bilgisi olan var ise paylaşmasını rica ederim.

Teşekkürler

• Benim de önceden CA vizem vardı ve gidip OWP aldım. Şu an İstanbul'dayım. Eşim ve çocukların turist vizesi dahi yok. Onlara turist vizesi çıkartıp CA girişlerini sağlamak ve orada gerekirse OWP ve Study permit almak doğru olur sanırım?

• @Ademst Kanada’da 3 ay belli bir işte çalıştıktan sonra aile birleşimi için başvurabiliyorsunuz böylece eşinize ve çocuğunuza vize veriliyor hatta eşiniz de owp alabiliyor ama bu iş uber lyft gibi bir iş değil. Kanada tarafından belirlenen iş kodları var sizin o tür işlerde çalışmanız gerekiyor.

• @Sozer, içinde söyledi: TS2023 OWP sonrası aile için yapılması gerekenler

@Ademst Kanada’da 3 ay belli bir işte çalıştıktan sonra aile birleşimi için başvurabiliyorsunuz böylece eşinize ve çocuğunuza vize veriliyor hatta eşiniz de owp alabiliyor ama bu iş uber lyft gibi bir iş değil. Kanada tarafından belirlenen iş kodları var sizin o tür işlerde çalışmanız gerekiyor.

3 ay beklemeden, TR'deyken aile üyelerine de turist vizesi çıkartsak, aile ziyareti diyerek, CA'da diğer izinlere baksak, olmaz mı?

• TS2023 ile 3 yıllık oturum ve çalışma izni alıp geri döndüğümüzde.

• Tekrar kanadaya giriş için zaman sınırı ve şartı var mı ?
    • 3 yıl içerisinde istediğimiz zaman giriş yapabilirmiyiz ?
    • Kanada'ya girişte seyahat amacımızı ne olarak göstermemiz gerekecek ? ( Çalışma amacı veya Kişisel - Visitor ? )
    • Kiosk makinesinde yaşadıgınız ulke sorusuna ne cevap vermemiz lazım ( kanada mı ? )

• @lastdays46
    TS2023 ile 3 yıllık oturum ve çalışma izni alıp geri döndüğünüzde;

Geçerli bir vizeniz varsa şart yok istediğiniz zaman giriş çıkış yapabilirsiniz.

Kanada'ya girişte seyahat amacınızı çalışma izninizi kullanacaksanız çalışmak için diye işaretleyeceksiniz.
    Kiosk makinesinde ülkeye girmeden önce nerede yaşıyorsanız onu yazacaksınız. Yanınızda OWP belgeniz hep hazırda olsun girişte görmek isteyebilirler

• @Seda-Uysal-Avcı kiosk sorularına arrivecan uygulamasından baktım. Eger gercerli bir work permit / study permit sahibi iseniz yaşadıgınız ulke olarak kanada secenegini işaretleyin diyordu..

• Herkese selamlar peki eşlerden biri tüm süreci yönetip çalışma iznine kadar aldıysa, bu durumda eşi için nasıl bir süreç izlemeliler? Çok teşekkürler

• @pirilparlak başvurusu onaylanan kişi Kanada’ya gidip 4 grup olarak belirlenen iş kollarından ilk 3 grupta yer alan bir işte çalışır ve 3 aylık maaş belgesini alırsa aile birleşimine başvurabiliyor ki ben de öyle yapacağım eşim ve çocuklarım için. Toplam süreç 6-8 ay sürüyor diye duydum tabi detayını araştırıp öğrenmek lazım

• Bu ileti silindi!

• @Burak çalışma izni kaç günde çıktı yani kaç gün Kanada’da kalmanız gerekti acaba

• @Sozer bey size cevap yazdım ama gitmemiş nedense, öncelikle çok çok teşekkür ediyorum bilgilerinizi benimle de paylaştığınız için, ve hayırlısı olsun sizin için çok sevindim 🤗🙏🏻 biz de benim üzerimden şuan bir şeyleri deniyoruz 2 tane aktif Amerika vizem var şuan siz Amerika’ya gidip oradan adres değişikliği yaptığınızdan bahsetmişsiniz. Daha hızlı sonuçlanması için mi bu yolu izlediniz acaba? Ben de aynısını düşünüp sonra maliyeti çok artacak diye vazgeçmiştim. Bir de letter yazmış mıydınız acaba ben 24-30 Aralık arasını belirten bir letter ekledim kötü mü yaptım bilmiyorum 🫣

• @Seda-Uysal-Avcı merhabalar 🌸 tüm faydalı mesajlarınız için kendi adıma teşekkür ederim. Hepimiz birbirimizin hikayelerinden faydalanıyoruz. Size bir sorum olacaktı; Kanada başvurunuzu Türkiye’den mi yaptınız? Sizin de aktif Amerika giriş çıkışlarınız ve vizeniz varmış. Kaç günde sonuçlandı acaba Türkiye’den yapılan Kanada başvurusu diye merak ediyorum. Belki okuyup gördüğünüz de vardır başka üyelerden. Çok sevgiler

• @Ademst ts2023 ile 3 yıllık çalışma izni alınca istedigimiz gibi kanadaya giriş yapabilirmiyiz yoksa vize mi gerekli ?

ayrıca 3 yılın sonunda çalışma izni süresi bitince nasıl uzatabiliriz. Arkadaşlarım pr denilen kalıcı oturuma başvurabilirsin diyorlar ama eğer bu kalıcı oturum için kriterlere sahip olamazsak o zaman nasıl bu üç yıllık çalışma süresini uzatabiliriz ?

• @pirilparlak teşekkür ederim Pırıl hanım herkes için hayırlısı olsun inşallah. J1 yada F1 vizeniz var ise 6-8 günde vize çıkıyor Kanada’ya. Buraya direk gelip hemen başvuru yapabilirsiniz hatta danışman var bir tane uygun fiyata yapıyor tanımıyorum kendisini wp grubundan paylaşıyor ama baya alan oldu onun sayesinde. Ben de niyet mektubuna yazdım 15/30 Aralık arası gitmek isiyorum diye yılbaşını kanada da geçirmek için. ABD ye gelip adres değişikliği verdim süreç hızlansın diye ve bu talebe cevap maili geldi sisteme işlediler tracking details kısmında. Etkisi olduğunu düşünüyorum açıkçası. Benim burada kalacak yerim olduğu için(kuzenim burada) tek masraf uçak bileti oldu o konuda şanslıyım sanırım. İnşallah bu haftasonu gideceğim Kanada’ya owp başvurusu için bakalım artık hakkımızda hayırlısı. 😊

• @pirilparlak merhaba evet aktif amerika vizem vardi . 10 günde sonuçlandı ve Türkiyeden başvurduk. Ailecek yaptık başvuruyu.

• @goksu evet istediğiniz zaman giriş çıkış yapabilirsiniz

• @Seda-Uysal-Avcı orada yaşayan arkadaşlarım var . Geçerli visitor vizen olduğu sürece kanadaya ziyaretçi olarak giriş yapabilirsin ve en fazla 6 ay kanada içinde kalabilirsin diyorlar.
    Eğer visitor vizen ve ayrıca work permitin varsa gene istediğin gibi giriş yapabilirsin ( ister ziyaretçi olarak yada istersen çalışma amaçlı farketmez diyorlar ) ve kalış sürende work permitin bitiş süresi kadar olur diyorlar.
    Kısaca her türlü giriş yapma hakkınız oluyor. İster ziyaretçiyim kişisel olarak gezmeye geldim dersin, istersen çalışmak için geldim dersin. Tamamen kişisel tercih. Kimsede size çalışma iznin var sen turist olarak giremezsin diyemez dediler. Work permitin var diye çalışmak zorunda değilsin. Sana kalmış bir durum. Neticede visitor vize var pasaportta. Zaten sistemde tüm vizeler ve work permit izni hepsi görünüyor diyorlar.

• Bu ileti silindi!

• @Sozer merhaba, bu danışmana nasıl ulaşabilirim? Teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |