Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@omondoles, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster tam olarak aynı değildi. Hele ilk cevap yazan lafazanligina bir şey yazmış. Sormamın sebebi şu; ben Kıbrıs’ta yaşıyorum. Amerikan elçiliği KKTC’de yok fakat temsilcilik var. Turist vizesi veriliyor ama gc kazananlar icin vize verilip verilmediğini araştırma aşamasındayım. Elçilik sitesinde vize türleri var ama greencard yazmıyor. İmmigration yazıyor. Göçmenlik olduğunu tahmin etmiştim ama emin olmak icin sordum.

Lafazanlık gibi olmasın ama 🤣
    GC bir immigration vizesi türü değildir. Immigration vizelerine verilen isimdir. Aslında Green Card diye bişey yok. Permanent residence a GC diyoruz. Yani kalıcı oturum ve çalışma iznine. Adı kartın yeşil olmasından kaynaklanıyor. Bunlar google da yazan şeyler. Green card yazınca google a bu çıkıyor karşınıza. Green card diye araştırmayın eğer amacınız kalıcı bir oturum ve çalışma izni elde etmekse. Permanent Residence olarak araştırın.
    Residence il permanent residence arasındaki fark birisinin geçici birisinin kalıcı vize olmasıdır. Kalıcı demekte ömürlük demek değil bu arada geçerli şartları karşıladığınızda yenileme hakkınız var demek.

IQ seviyesi 90 olanlara göre anlatmaya çalıştım dilim yettiğince. Umarım bir sonraki soruların önünü keser. 🙃

Rica ediyorum sen fazla uzaklaşma 🙂 hep kal buralarda 😉

O kadar şaşırdım ki varlığımdan mutlu olan birileri varmış. 🤣🤣🤣
    Beni genelde sevmezler burada erken karar vermeyin 🙃

Bence gc sonuçlarına az bir süre kaldığı için gerginsin ve biraz alınganlık yapıyorsun 🙂 ilgiyi De seviyorsun itiraf et🙃

• @hascerob Ben zaten bizde kalırsınız dediğinde bahçeye bir tinyhouse koyarız başka türlü kalamam dedim 🙂

@denizci10 Bu da benim beybisi🙃
    22D06554-FE5B-459C-8E45-18F6137A84FA.jpeg

Ben fotografa bakınca bile vertigom hortluyor 😞 deniz üstünde giden şeylerde uzun süre duramıyorum inince 15 gün en az kendime gelemiyorum.. bu arada içindeyken sıkıntı olmuyor çokta seviyorum. Ama karaya ayak bastığım an tüm dünya sallanmaya başlıyor. “Deniz üstünde giden hiç bir araca binemeyesin” diye lanetlenmişim galiba 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@panaroyak sizden daha paranoyak biri varmış 😃

• @HAYAT, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob Ben zaten bizde kalırsınız dediğinde bahçeye bir tinyhouse koyarız başka türlü kalamam dedim 🙂

Ah tinyhouse! Ölesiye seviyorum... bak bu seçenek hiç aklıma gelmemişti.. arada darlandıkça kaçabileceğim minnak, sevimli bir tinyhouse’cuğum olmasın mı? 🤪

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@panaroyak sizden daha paranoyak biri varmış 😃

Ahhaa evet ama benim nickmde kelime oyunu var 😀

• @hascerob Artık bir süre minnak mimnnak idare edeceğiz ama o evler bana tabut gibi geliyor ya 🙂

• ⭐⭐

@hascerob nerede yaşıyordun Vertigo için doktor tavsiyesi vereyim mi tak diye bitecek

• @Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob nerede yaşıyordun Vertigo için doktor tavsiyesi vereyim mi tak diye bitecek

İstanbul’da yaşıyorum. Normalde çok zorlamıyor beni ama ani eğilip doğrulduğumda, kafamın altında uzanırken bir şey olmadığında, işte böyle gemiden falan inince yoruyor biraz.. mesela pilatesten sonra da bi sefer hastanelik olmuştum vallahi dünyam döndü arabayı kullanamadım taksici abi ile el ele girdim acilden içeri adamı salmadım da abiii eşim gelene kadar gitme diye 🙂 yani doktor lazım bana çok çok sevinirim.

• ⭐⭐

Sonuç vakti yaklaşınca içimde tatlı bir heyecan oluyor hep. Bakalım bu sefer olacak mı...

• ⭐⭐

@hascerob bursa da Hamdi uğur var nöroloji uzmanı ,kayınpederim hafta da bir acillik olurdu bana da teyzem söylemişti götürdük ilaç falan herşeyi bıraktı ortalık biraz düzelsin hem bir Bursa gezisi yapın hem gidin ona çok faydasını görürsünüz kayınpederin dediğine göre bir hareketler yaptırdı makinaya soktu aslında bişi yapmadı diyordu ama bir daha olmadı hiç

• @Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hascerob bursa da Hamdi uğur var nöroloji uzmanı ,kayınpederim hafta da bir acillik olurdu bana da teyzem söylemişti götürdük ilaç falan herşeyi bıraktı ortalık biraz düzelsin hem bir Bursa gezisi yapın hem gidin ona çok faydasını görürsünüz kayınpederin dediğine göre bir hareketler yaptırdı makinaya soktu aslında bişi yapmadı diyordu ama bir daha olmadı hiç

Bir daha olmayacaksa vallahi giderim çok çok kötü rahatsız edici bir hastalık.. tekrar teşekkür ederim aldım ss az sakinlesin ortalık gideyim de kurtulayım 🙏🏼🙏🏼

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@khipusd, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Kapanmaya hazır mısınız,stoklar yapıldı mı😜pasiflora falan stoklamak lazımdı aslında.bu arada çekiliş sonucunu da kapanmada öğrenmek mühteşeem olacak😀

Haddinden fazla stokladım. Bütün Bodruma yeter 🙂 Hakikaten yasak olunca sonucu öğrenmek... Sanki hepimiz kazanacakmışız gibi geliyor..

Abi napacaksın sen satış işini??

Yapmıyormuş gibi yapacağım. 🙂

Müthiş fikir 😎😂

En kötü ihtimalle !! Satıyormuş gibi yaparım. Satmam.

• Yasaklı

@panaroyak, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster tam olarak aynı değildi. Hele ilk cevap yazan lafazanligina bir şey yazmış. Sormamın sebebi şu; ben Kıbrıs’ta yaşıyorum. Amerikan elçiliği KKTC’de yok fakat temsilcilik var. Turist vizesi veriliyor ama gc kazananlar icin vize verilip verilmediğini araştırma aşamasındayım. Elçilik sitesinde vize türleri var ama greencard yazmıyor. İmmigration yazıyor. Göçmenlik olduğunu tahmin etmiştim ama emin olmak icin sordum.

GC bir immigration vizesi türü değildir. Immigration vizelerine verilen isimdir. Aslında Green Card diye bişey yok. Permanent residence a GC diyoruz. Yani kalıcı oturum ve çalışma iznine. Adı kartın yeşil olmasından kaynaklanıyor. Bunlar google da yazan şeyler. Green card yazınca google a bu çıkıyor karşınıza. Green card diye araştırmayın eğer amacınız kalıcı bir oturum ve çalışma izni elde etmekse. Permanent Residence olarak araştırın.
    Residence il permanent residence arasındaki fark birisinin geçici birisinin kalıcı vize olmasıdır. Kalıcı demekte ömürlük demek değil bu arada geçerli şartları karşıladığınızda yenileme hakkınız var demek.

IQ seviyesi 90 olanlara göre anlatmaya çalıştım dilim yettiğince. Umarım bir sonraki soruların önünü keser. 🙃

Bence gc sonuçlarına az bir süre kaldığı için gerginsin ve biraz alınganlık yapıyorsun 🙂 ilgiyi De seviyorsun itiraf et🙃

Yokkk beee takılıyorum. Ben anlık parlarım anında sinirim geçer. Hiç kin güdemem. Ama burada bir sorun yok muhabbet olsun diye sarıyorum öyle. 🙃

Aklıma gelmişken bir anımı anlatayım. Nevzat demir tesislerinin önünde bir gün trafikte bir sürtüşme yaşadık. Beni bariyerlere sokmaya çalıştı ben onu emniyet şeridine soktum. Sonra ikimizde arabadan indik ve bir ikişer tane çaktık birbirimize. Baya hararetliyiz etraftakiler durdu ayırdı felan, aradan 3 dakika geçti. İkimizin de adrenalin seviyeleri düştü tabi çenem biraz ağrıyordu ama o çocukluktan beri alıştık artık kavgaya gürültüye her ne kadar son 10 senedir çok sakin olsam da bu konularda.

Yahu arkadaşım ne gerek vardı durduk yere geldin beni bariyere sokmaya çalıştın dedim. Sen de zorla yol vermemek için hareket yapmasaydın dedi. Yahu ne hareketi ben öyle bir tavır içine girmedim dedim. Hadi ya ben biraz sinirliydim ondan yanlış anlamış olabilirim dedi. Eee canın sağolsun iki yumruk attın rahatladın mı dedim. Rahatladım sanki ama seninle elin pek hafif sayılmaz dedi. Gülüştük kazasız belasız dedik ayrıldık. İkimizin ağzından da kötü bir laf çıkmamıştı. Birazda onun etkisi var.

Bazen kendimi aptal gibi hissediyorum. Gelip ağzımı burnumu patlatan insanları bile bir gülümsemeyle affedebiliyorum. Bu da böyle bir anımdır. 🤣🤣🤣

• Yasaklı

Ben fotografa bakınca bile vertigom hortluyor 😞 deniz üstünde giden şeylerde uzun süre duramıyorum inince 15 gün en az kendime gelemiyorum.. bu arada içindeyken sıkıntı olmuyor çokta seviyorum. Ama karaya ayak bastığım an tüm dünya sallanmaya başlıyor. “Deniz üstünde giden hiç bir araca binemeyesin” diye lanetlenmişim galiba 😞

🤣 yılları denizde geçmiş adamlar bile oluyor öyle çokta şey etmeyin. 🤣

• ⭐⭐⭐⭐

Offf ya offf... bunlar benim bebeklerim olmalı... vuracam kırbaçı vuracam kırbaçı😂😂

• Yasaklı

Offf ya offf... bunlar benim bebeklerim olmalı... vuracam kırbaçı vuracam kırbaçı😂😂

Salı günü Çanakkale boğazını selamlarken atarım fotoları. 🤣🤣🤣
    Not: Çanakkale geçilmez!

@panaroyak, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Yokkk beee takılıyorum. Ben anlık parlarım anında sinirim geçer. Hiç kin güdemem. Ama burada bir sorun yok muhabbet olsun diye sarıyorum öyle. 🙃

Aklıma gelmişken bir anımı anlatayım. Nevzat demir tesislerinin önünde bir gün trafikte bir sürtüşme yaşadık. Beni bariyerlere sokmaya çalıştı ben onu emniyet şeridine soktum. Sonra ikimizde arabadan indik ve bir ikişer tane çaktık birbirimize. Baya hararetliyiz etraftakiler durdu ayırdı felan, aradan 3 dakika geçti. İkimizin de adrenalin seviyeleri düştü tabi çenem biraz ağrıyordu ama o çocukluktan beri alıştık artık kavgaya gürültüye her ne kadar son 10 senedir çok sakin olsam da bu konularda.

Yahu arkadaşım ne gerek vardı durduk yere geldin beni bariyere sokmaya çalıştın dedim. Sen de zorla yol vermemek için hareket yapmasaydın dedi. Yahu ne hareketi ben öyle bir tavır içine girmedim dedim. Hadi ya ben biraz sinirliydim ondan yanlış anlamış olabilirim dedi. Eee canın sağolsun iki yumruk attın rahatladın mı dedim. Rahatladım sanki ama seninle elin pek hafif sayılmaz dedi. Gülüştük kazasız belasız dedik ayrıldık. İkimizin ağzından da kötü bir laf çıkmamıştı. Birazda onun etkisi var.

Bazen kendimi aptal gibi hissediyorum. Gelip ağzımı burnumu patlatan insanları bile bir gülümsemeyle affedebiliyorum. Bu da böyle bir anımdır. 🤣🤣🤣

Kin insana yüktür zaten gerek yok. Sen anılarını yaz zaman geçsin şu kalan 8 gün sırtımda bir yük gibi ya çıkmazsa diye 😕

• ⭐⭐⭐⭐

Salı günü Çanakkale boğazını selamlarken atarım fotoları. 🤣🤣🤣
    Not: Çanakkale geçilmez!

Çanakkale çıkılır ya da Şehitler Abidesi ... mesafeden Selamlanır.
    Çanakkalenin yeri başka bende. Bir kez gidebildim ama Biga Çan üzerinden gittim. Atatürk'ün İran şahı Pehlevi ile kahve içtikleri yerde çay içtim. Çanakkalenin anadolu yakasından avrupa yakasına bakarak ve Enteresan,,, bu taraftan görünen, net okunan, devrik gibi cümlenin anlamını çözebilmek için günlerce kendi kendime tekrar ettim. Güzel bir şehir, zorlu bir zafer...

• Yasaklı

Önce kral ı bir tekrar hatırlayalım. Unutmak olmaz.
    Bir sonraki ileti de güzel bir hikaye paylaşacağım bilmeyenler için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

165

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |