DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mr-wolf, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

Merhaba şuan adil sicil kaydımız yok ama malum bu fetö davasından dosyam yargıtayda bu hükümle alakalı bi soru var ds260 formunda ona ne cevap vermeliyim?45 günde cezaevinde kaldım ama soruşturma aşamasında kesin hüküm yok şuanda

kesin hukum hala verilmediyse, hukum giymis olarak belirtmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@begumm, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@mr-wolf arşiv kaydınızda var mı kayıt aslında arşivde varsa, da yoksa da hukuk uzmanları doğru beyan vermeyi öneriyor.

Ankara ABD konsoloslugu gocmen vize birimi sefi ise sicil belgenizde yazildigi gibi yazmaniz gerekiyor diyor 🙂

Bu basligi bastan sona kadar okursaniz durumu daha net anlarsiniz...

• tesekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baris987, içinde söyledi: Adli sicil kaydındaki suçlar ve göçmen vize görüşmesi

@crazycells

Cevabınız için teşekkür ederim. İnanın hepsini okudum iletilerin. Durumunu güncelleyenler turist vizesinde de olduğu gibi ülkeye ilk girişte sorun yaşamamışlar evet. Ancak vatandaşlık başvurusunu da tamamlayıp GC alan bir kullanıcıya rastlamadım. Aldılarsa da burayı güncellememişler henüz, tecrübesi olan aktarırsa çok seviniriz. Herkese bol şans 🙂

sorun yasayan kimse olmadigi icin sevincten burayi guncellemek akillarina gelmemistir 🙂

• @crazycells DS 260 formunda affedilse dahi ssuç işlediniz mi diyor ya bu kayıtlardan silinse bile beyan edilmeliymiş göçmenlik avuklarının dediği bu yönde.. arşivde olmayan bir kayıt için sorun çıkarmamaları beklenir tabi. umarım çıkmaz da.. inşAllah emek verip isteeyn herkes vizesini alır ben dahil.

• @crazycells Ds260 formunda no deyip en azından belge çıkıp detayı görene kadar beklemek istedik. Bu sebeple no diye işaretlemek daha mantıklı geldi bizim için . Aslında yalan söylemek ya da yanıltmak istemiyoruz, bu süreci riske atmamak adına fakat belkide sicilde de temiz çıkacak bir şeyi şimdiden mide bulandirmamak adına yazmak istemedik. Sanırım sizinle de bu konuda aynı yönde düşündük. Sizden bayağı süre cevap bekledim (çok yoğun olduğunuzun farkındayız.) sonunda dosyayı bekletmemek adına önceki gün submit yaptım.Yanıtınızı şimdi gördüm. Bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Bu arada forumda; öncelikle şahsınıza ve sonrasında bize karşılıksız her konuda desteğini eksik etmeyen diğer herkese ben ve ailem adına sonsuz teşekkürler. Bunu tüm kalbimizle söylüyoruz. Belki gelecekte vize alınır ya da alınmaz bu mühim değil. Süreçteki bir çok tedirgin olduğumuz ve karar veremedigimiz noktada hızır gibi yetişiyorsunuz. Kaldı ki daha yolumuz daha çok uzun...
    Umarım bizde bir gün bu süreç olumlu sonuçlanınca, başarı videolarımızda sizlerden bolca bahsetme şansını yakalarız. Bizde sizler gibi güzel insanlara katkıda bulunmayı çok isteriz. 🙂

• @crazycells bir sorum daha var avukatla görüştüm sen şuan pasaport alamazsın dedi zaten green card da eşime çıktı.Bende şimdi eşimi ve çocuğumu göndersem hakkımızı kaybetmemek adına ben cezamı çektikten sonra gitsem yine aynı haktan faydalanabilirmiyim?eşim ve çocuğum gitti diyelim giriş çıkış yapmaları yeterli mi hakkın kaybolmaması adına yoksa belli bi süre kalması gerekiyor mu?bi de eğer ben bu durumda gitmeyeceksem ds260 hiç mi doldurmayayım yoksa doldurup pasaportum çıkmadı mı demek doğru olur?bilgi verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• bir sorum daha var avukatla görüştüm sen şuan pasaport alamazsın dedi zaten green card da eşime çıktı.Bende şimdi eşimi ve çocuğumu göndersem hakkımızı kaybetmemek adına ben cezamı çektikten sonra gitsem yine aynı haktan faydalanabilirmiyim?eşim ve çocuğum gitti diyelim giriş çıkış yapmaları yeterli mi hakkın kaybolmaması adına yoksa belli bi süre kalması gerekiyor mu?bi de eğer ben bu durumda gitmeyeceksem ds260 hiç mi doldurmayayım yoksa doldurup pasaportum çıkmadı mı demek doğru olur?bilgi verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

• @begumm merhaba göçmenlik avukatı nerden bulabilirim?bildiğiniz birileri var mı iletişime geçebileceğim?

• @mr-wolf hangi türde göçmenlik başvurunuz olacak ise o konuda uzman bir şirket olsun. Benim akademisyenler için olandı, wegreened firması bu NIW kategorisinde uzman. Bu kadar biliyorum önerecek kadar bilgim yo maalesef. Bol şans

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

42.7k
Users

4.5k
Topics

435.7k

| | | |