Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono aslında var ancak bilet, destinasyon ve havayolu tarafında çok değişken.

THY + DO&CO işbirliği dünyadaki çoğu havayolu mutfağının ötesinde. bu yüzden çoğu avrupalı'nın uzun uçuşlarda ilk bacağı IST, sonraki bacağı THY ile varış noktası yaptığını bilirim.

QATAR Airways vb lüks havayollarında menü seçenekleri THY ile yarışır cinsten ama o da erişilebilirlik açısından sıkıntılı.

Singapur Airlines da güzel menülere sahip, tabi uzakdoğu mutfağını sevenler için 🙂

• Pandemi doneminde havayollari menulerde zoraki kisitlama yapti, ayni doluluklarda ucamadiklari icin ekonomi yapiyorlar. Bu donemde THY Amerika ucuslarinda soguk sandvic servs etti, bildigim kadari yen, yeni eski servise donuyorlar. Lufthansa once yuksek alkollu icecegi kaldirdi, sonra sadece yemek esnasinda icki servisine donu gibi. Ozel yemek servislerini su aralar yapmiyorlar. Business ya da first class da uygulamalar farkli tabiki .

• ...........................

• @yalta yokcanim, su ve soguk sandvic var ya 🙂

• @gucarslan, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@sigmoidalmammal, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Dun Ankara-Frankfurt, Frankfurt-San Fransisco, San Fransisco-Medford ucusunu gerceklesletirdim. Ankara cikista pasaport polisi ABD'de ne is yaptigimi falan sordu, garip geldi dogrusu. Ankara-Frankfurt, Sunexpress ucusus bir nevi Almanya dolmusu, bostu rahat geldik. Frankfurt-San Fransisco, United/Lufthansa, buyuk ve bos ucak, en sevdigim. Uclu koltukta uyuyarak geldim ama keske yemekte curryli tavuk olmasaydi. Giriste CBP memuru ne kadardir ulke disindasin diye sordu sadece. Girisim toplamda 20 sn civari surdu. San Fransisco-Medford, ucaga sadece binisimi hatirliyorum.

"curryli tavuk" 🙂
    hakikaten neden böyle baskın ve tadı sunarlar menüde anlamış değilim.
    neyse, sorunsuz giriş yapmanıza sevindim.

Genelde tavuk yada makarna secenegi lurdu. bu sefer Curryli tavuk yada curryli sebze secenekleri vardi. Bazen boyle denk gelebiliyor.

@Sono baktiginiz zaman bu menu Vegan, Vejetaryen, Hindu Tipi Vejertaryenlik gibi tum gereksinimleri karsiliyor. O yuzden hava yollari boyle hibrit yemekleri tercih ediyor. Musluman yemegi tercih ederseniz yiyeceginiz buyuk ihtimal sebze curry mesela.

• @yalta , @cnpist THY sizi oldurmeyecek kadar yemek veriyor ki bi daha calisin dunya kadar para biriktirin ki THY o parayi sizden alsin ne iduyugu belirsiz yerlere aktarsin. Soguk sandvicle hayirli ucuslar 🦌

• @sigmoidalmammal vallahi ben LH ucuyorum uzun zamandir. Ucustaki icki kisitlamasi haric iyiler. Hos onu da cozdum artik, duty free sagolsun 🙂

• @cnpist Bir kere Esimi THY ile yollamak zorunda kaldim. Onun disinda sonuna kadar LH'ciyim bende. Pandemi doneminde ozellikle 5 kere ucus yaptim, operasyonlari gayet basariliydi. Hatta son ucusta yemekle bira istedim, sayin abim 3 tane verdi al lazim olur diye 🙂

• @sigmoidalmammal ikisi ile uçmamış ama Lufthansaya sempati duyan birisi olarak bende varım 😊

THY soğuk sandviç olayını 3 mart itibariyle bitirdi sanırım

• @sigmoidalmammal THY den bir ucusta , host'un arkamdaki yabancinin Turkce blmedigini bilerek hakaret ettigi icin sogudum. Pandemi oncesi cok uctum, Avrupa ucuslarinda hep THY ile gittim, genelde iyi olur servisleri, hizmetleri. Lakn son 3 senedir ciddi bir dusus var serviste. Yemekler , ikram ; evet diger havayollarindan daha iyi ama servis elemanlari artik lakayt, lacka insanlar, sizi begenirse servisi duzgun yapiyor, sizi begenmez ise laylaylom. Neyse bu konu daha cok su kaldirir, insanlar Amerikaya ucus tecrubelerini yazsin artik 🙂

• Bir de genel olarak anlamdigim bir sorun var. United, Lufthansa, Aircanada, Austrian, Swiss ve THY hepsi Star Alliance uyesi. Diger havayollari ortak ucus yaparken THY neden bu ortak ucuslara dahil olmaz. Lufthansa ile kavga ettiklerini biliyorum da diger havayollari ile de mi aralari bu kadar kotu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

@crazycells GC lılar Lufthansa ile Almanya aktarmalı Tr ya da Almanya aktarmalı Abd’ye bilet alabilirler mi, sorun yasayan oldu mu?

sorun yok 👍 GC ile aktarma yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

keske yemekte curryli tavuk olmasaydi

@gucarslan, içinde söyledi: Ucak Yolculugu ve Ucak Bileti

Dun Ankara-Frankfurt, Frankfurt-San Fransisco, San Fransisco-Medford ucusunu gerceklesletirdim. Ankara cikista pasaport polisi ABD'de ne is yaptigimi falan sordu, garip geldi dogrusu. Ankara-Frankfurt, Sunexpress ucusus bir nevi Almanya dolmusu, bostu rahat geldik. Frankfurt-San Fransisco, United/Lufthansa, buyuk ve bos ucak, en sevdigim. Uclu koltukta uyuyarak geldim ama keske yemekte curryli tavuk olmasaydi. Giriste CBP memuru ne kadardir ulke disindasin diye sordu sadece. Girisim toplamda 20 sn civari surdu. San Fransisco-Medford, ucaga sadece binisimi hatirliyorum.

"curryli tavuk" 🙂
    hakikaten neden böyle baskın ve tadı sunarlar menüde anlamış değilim.
    neyse, sorunsuz giriş yapmanıza sevindim.

Ucarken; basincin dusuk olmasindan, havanin daha kuru olmasindan ve surekli gurultu gelmesinden dolayi insanlarin tat alma duyulari dogru calismaz. O nedenle yediginiz ve ictiginiz her sey tatsiz gelir, havayolu sirketleri de bunu telafi etmek icin baharati, tuzu, sekeri bol yemekler ve umami tadi bol olan domates suyu sunarlar. Bu, tamamen musteri memnuniyeti ile ilgili bir durum yani 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells bu da çok farklı bir nokta tabi 🙂
    yine de no more curry diyerek konuyu kendi tarafımda kapatıyorum.

teşekkürler india, teşekkürler..

• ⭐⭐

2 Mart da THY ile D.C ye geldik. Yemek vermeye başlamışlar. Makarna ve Karnıyarık opsiyonu vardı. 🙂

• Banned

Merhaba bu soru hangi bölüme soracağımı bilmediğim için buraya yazıyorum. Green card ile amerikaya ilk girdiğimizde görevliler bizlere bir şey soruyorlar mı ? Soruyorlarsa ne tür sorular soruyorlar ? İngilizcesi kötü olanlar nasıl iletişim kuruyorlar ?

• ⭐⭐⭐

• Banned

@keysnambır Çok teşekkür ederim, bu konuyu görmemiştim.

• @crazycells merhaba,ben de merak ettim gerçekten gidiş dönüş olayını.
    Digelim şuan gidiş dönüş alındı
    Gittik sonra geldik tatile ama tekrar gideceğiz geriye. Yani hep Ülkemizden mi alalım diye tavsiye ediyorsunuz uygun olması için?
    Biz de gidebilir isek dönüş tarihi belli olmaz diye tek yön alırız diye fiyatlara bakmıştık hep

• Eger ABD'ye gelirken uzun sure sonra geriye donmeyecekseniz, cift yon bilete gerek yok. Eger yanilmiyorsam, cift yonlerde 6 aydan fazla bir ara varsa, fiyata ek olarak yansiyor. 6 ay icersinde geriye Turkiye'ye doner bir gezip geri gelirim diyorsaniz, o zaman baska.

Mesela:

Cheap flights websitesinden,

Istanbul-Dulles 09 Haziran 2021 - 08 Aralik 2021 gidis-donus (6 aylik ara ile).
    En ucuz $581 (airline belirli degil).

Tek yon (Istanbul-Dulles): Qatar Airlines ile 09 Haziran 2021 tarihi icin $396.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Users

4.4k
Topics

426.0k

| | | |